Používali jste houpací lehátko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 71 příspěvků 29.06.19 08:17
Používali jste houpací lehátko?

Zdravím maminky :) Máme doma měsíčního chlapečka, plně kojeny, jenže poslední cca dva týdny začal vyžadovat uspavani na rukách, nebo u kojení, nebo houpáním apod :( Očividně si na to miminka velice rychle a rády zvykaji :oops: Hodně trpí na bolesti bříška, po pár minutách spánku se probudí a pláče, kroutí se, kope nozkama, tlačí atd, takze šup k prsu a znova uspavam. Dudlik mi odmítá, nějaký fígl na naučení? :D Tak jsme zkusili houpací lehátko, je skoro v poloze lehu, tak ho tam občas dávám, když potřebuju navarit nebo nachystat jídlo staršímu braškovi (2roky) apod. Taky jste používali? Od kdy? A nechávali jste tam mimi i spinkat? Jinak noci máme náročné, to se budí snad co hodku a půl, pláče, nakojit a zase usne a za hodku a půl znova. Kolem 4.hodky (ma snad v sobě nějaké hodiny :D) se probudi a ma velké bolesti bříška, pláče a jediné co pomůže je právě houpání a nebo prso na chvíli. Potom usne kolem 6.a to už se zase vzbudi starší :zed: Uz jsem ho jednou v pul 5.ráno chtěla dát do toho lehátka a dospat se trochu :zed: :roll:

Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8313 příspěvků 29.06.19 08:38

Malá taky miluje nošení na rukách ale do lehátka jsem nedávala. Takhle malé mají být na zádech, na rovném nebo v klubicku. Říkala mi to doktorka. Ale je to na tobě

Janli
Echt Kelišová 9298 příspěvků 29.06.19 08:39

Používala jsem houpací i vibrační a byly chvíle, že tam malá i spala.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 29.06.19 08:40

Koukni se spíš na hačku nebo hojdavak, lehátko jsem používala, ale spíš výjimečně v době, když jsme nemohla mít malého v šátku u vaření a nebo žehlení. Na rovném mi neležel nikdy…

lachtanice86
Echt Kelišová 8313 příspěvků 29.06.19 08:45

@Aduš8 na ty hojdavaky jsem koukala taky ale malá se začala rychle otáčet tak už jsme to pak nekoupili

Paja464
Nováček 3 příspěvky 29.06.19 08:45

Zdravím, vubec se neboj, ze si rady zvykaji, ze sis ho spatne naucila. Nase mala mela taky obdobi, kdy hrozne rada spala me na ruce a nejlepe u prsa. Taky za to asi mohlo boleni briska. Vydrzelo ji to asi mesic, ale ja uz po tydnu poridila satek, v tom se ji krasne prdelo, takze se ji trosku ulevilo, po chvilce usnula, tak jsem ji polozila a mela chvilku casu. Jinak lehatko jsem plne vyuzivala az tak od 5ti mesicu, aby na me videla, kdyz varim. Ale mam ho asi od 2 mesicu a obcas jsem ji tam houpala, kdyz jsem si chtela odpocinout na par minut. Spat jsem ji tam teda nikdy nenechala. Ale zase mi obcas usla v aute, tak jsem ji taky neprendavala a autosedacka je urcite vic v sedu. Takze asi kdyz tam nebude od rana do vecera, tak to nevadi. :)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 29.06.19 08:48

Kdyz pláče bolesti, radši mu to bříško namasiruj. Syn měl vibracni lehátko, ale nespal v něm, dávala jsem ho tam při vaření nebo tak.

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 29.06.19 09:47

Používám, prakticky od narození, jde skoro do lehu. Je to jediné, kde krom náručí vydrží přes den chvíli ležet. Ale spát jako v noci ho tam nenechávám, vždycky tak 30 minut max, než doma něco udělám… Starsi tam pak vydržel i dyl, koukal na mě když sem něco dělala, používali sme ho na krmení, aby měl kde „sedět“ když sme dávali první příkrmy.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 29.06.19 09:48

@lachtanice86 já rodím za čtrnáct dní a pořád uvažuji, známá v něm uspávala malého až do 14 měsíců. Na druhou stranu si říkám, jestli není lepší to zkusit normálně, než učit na houpání a pak těžce odnaučovat :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 29.06.19 09:52

@Aduš8 tak 14 měsíční už je fakt extrém. Já dávala lehátko pryč když bylo synovi 9 měsíců, jak uměl lézt tak na něj sám lez a padal, navíc teda většina těch lehátek má nosnost do 9 kilo :nevim: a nesmis ho uspavat v tom, jenom když už ti usne v ruce, tak ho tam přenést. Ale pokud máš možnost třeba vozit po baráku košík nebo postýlku je lepší to no. Já to lehátko sebou tahám po bytě, protoze postýlku mám pevně připevněnou ke svoji posteli :D

michaela1310
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 29.06.19 10:11

Ahoj používáme houpacku Joie serina a jsem maximálně spokojena, používám asi od 6 týdnu ze stejného důvodu, na střídačku ponosim v nositku fidella. Taky jsem už myslela že mi upadnou ruky, v tomto přes den usnul když už byl otrávený ze všeho :mrgreen: jinak ležet bez houpani nevydrží dyl jak 15 minut ale zase už večer sám usina a taky první se mu věnuji tak dlouho dokud ho to nepřestane bavit a pak jdu něco dělat :palec: spát v noci bych ho v tom ale nenechala

PHV
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 29.06.19 15:02

Dcera (3) ve vibračním lehátku od Fisher Price byla ráda, koukala, tahala za hračky atd ale jen když byla vzhůru. Nikdy tam neusnula, ale bývala tam ráda. Teď mám skoro tříměsíčního syna a ten to moc nemusí, sice tam chvíli vydrží koukat, ale hned chce pryč :lol: takže zkus co bude vyhovovat miminku. :hug:

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 29.06.19 19:15

@Kriss Tina nene, já měla na mysli hojdavak, mně malý v košíku nikdy neusnul a když jsem ho tam předala, tak byl okamžitě řev. Do půl roka jediné v šátku a nosítku, bdělý vydržel v lehátku, pak už spal v postýlce. Nedávno jsem kolébku prodala, malý by mi ji tak akorát překlopil :lol:

Nikini111
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 29.06.19 22:46

Používala jsem, jen když usnul, tak jsem přesunula do postylky. Spát bych tam mimčo nenechavala.

Váš příspěvek
Reklama