Povolení stavebních úprav v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 18.03.18 21:34
Povolení stavebních úprav v bytě

Zdravím,
mám v plánu dělat rekonstrukci elektroinstalace v družstevním bytě. Toto jsem sdělila i předsedovi družstva s otázkou ohledně žádosti o povolení. Odpověděl mi, že „úpravy při kterých nebudou padat zdi a nebo nenaruší rozvody médií a sítí není nutno hlásit.“

Já bych se chtěla zeptat jak je myšleno ty rozvody médií a sítí.
Chápu správně, že se tím myslí připojení k internetu? Takže, když se elektrikář bude zabývat pouze osvětlením a zásuvkami, tak by s tím nic neměl dělat? Samozřejmě se ještě poptám, ale teď na večer mě to zajímá :).

Reklama

Reakce:

Hektolitr
Nováček 2 příspěvky 18.03.18 21:48
Určitě jim to oznamte dopisem.

Dobrý den,
předseda družstva měl zřejmě namysli, že není nutno hlásit úpravy, při kterých nenarušíte sítě (tedy i elektrickou rozvodnou síť) ostatním. Svoji rozvodnou síť při rekonstrukci samozřejmě odrovnáte a pořídíte si novou.

Přístup předsedy je tedy takový divně liknavý. Podívejte se do své smlouvy a bytového řádu družstva. Žádné povolení ani projekt na rekonstrukci elektriky nepotřebujete, ale majitel jednotky by to určitě předem vědět měl. V každém případě bych poslal (poštou nebo e-mailem) na SBD oznámení, že přistupuji k rekonstrukci elektrické rozvodné sítě v bytě. Po dokončení rekonstrukce budete potřebovat na síť revizi, kterou byste měli zdokladovat na SBD.

Tipy:

• Zjistěte si z výpisu od vašeho dodavatele elektřiny, jaký hlavní bytový jistič si platíte. Často lidé platí vyšší jistič, než mají namontovaný. V takovém případě si nechejte namontovat jistič, jaký platíte. Jestliže vám často lítá bytový jistič, zažádejte u dodavatele o zvýšení (pokud si tedy již vyšší neplatíte.)
  • Pokud již nemáte, určitě zvažte přechod na třífáz, někdy ale nejde namontovat kvůli prostorovým poměrům v rozvodné skříni.
  • Výška vypínačů (jsme na serveru pro rodiče, že) je ideální ve výšce klidy - jakmile si dítě dokáže otevřít dveře do místnosti, dokáže si tam i rozsvítit.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 18.03.18 22:08

@ritterca Média je kabel rozvodu TV antény nebo kabelové TV, sítě jsou: voda, elektřina a plyn.

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 18.03.18 22:09

Předseda mi i napsal, že i nějaké nejasnosti mi může dovysvětlit (ví, že jsem nic takové ještě neřešila), takže se určitě za ním vydám.

Jinak se zeptám i elektrikáře ohledně těch rozvodů sítí a médií. Ptala jsem se ho totiž co s dodavatelem elektřiny (když jsem se na Čezu ptala, jestli jim mám hlásit rekonstrukci, tak říkali, že ano, kvůli plombě ve skříni), tak říkal, že není třeba nic hládit, protože do té skříně vůbec nepůjde).

Jinak v bytě je nová skříň s jističi, takže bych řekla, že tu tam ponechá?

Opravdu se asi ptám jak trotl, ale toto mi nikdo nikdy nevysvětlil.

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 18.03.18 22:10

@Heivka Ok, takže chápu, že mám podat žádost. A nevíte, zda můžu opsat jakýkoli vzor na internetu? Formuláře našeho družstva jsem nikde nenašla.

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 18.03.18 22:15

Teď si uvědomuju, že jsem předsedovi psala dotaz, zda musím mít povolení i na výměnu zařizovacích předmětů (wc, vana, umyvadla, baterie), tak nejspíš mi odpověděl, tak jak odpověděl.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 18.03.18 22:18

@ritterca Zavolala bych tam, teď opravujeme družstevní byt tchyně a formuláře mají jen papírové :zed:. Jinak rozvaděč může i nemusí měnit, závisí jestli ten stávající bude vyhovovat vašim požadavkům. Jenom si ověřte, že elektrikář může napsat oficiální revizní zprávu, tu bude družstvo potřebovat.

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 18.03.18 22:23

@Heivka Jojo, revize bude.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama