Práce ke kombinovanému studiu VŠ

Anonymní
23.4.20 21:01

Práce ke kombinovanému studiu VŠ

Dobrý večer,
chtěla bych začít studovat VŠ v kombinované formě. Zajímá mě kdo z vás studoval/ studuje, jak to řešíte s prací? :think: Ráda bych ke studiu i nadále pracovala, v práci mi k 31.5. skončí pracovní poměr, dostala jsem výpověď :roll:
Takže mě čeká i hledání nové práce, se kterou bych chtěla ideálně skloubit VŠ, obor je zaměřený na personalistiku a andragogiku, napadá mě zkrácený úvazek na ÚP? Je to možné? Nebo zkrácený úvazek někde na personálním oddělení? :D Nechci žádnou DPP ani DPČ, zkrátka 30h úvazek týdně nebo něco podobného, abych měla například 1-2 dny volna týdně na učení, úkoly, apod…nechci viset rodičům na krku 8o :lol: i když bydlím v patře a dost ušetřím a do školy budu jezdit cca 60km autem :mrgreen: jde mi o to, že pokud VŠ dodělám, chtěli bychom poté s přítelem mimčo :) tudíž abych měla „odpracováno“ na mateřskou, to mi bude 28-29 let. :think: tak šup sem rady, tipy, nápady a zkušenosti :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2101
23.4.20 21:19

Ja se teda chystam pracovat normalne na plny uvazek s tim, ze patky, co budu ve skole, budu mit studijni volno… budu ve skolce a maji to tam tak dve ucitelky, ktere ted dostuduji… plus mam rodinu a tri deti. Bez deti zvladnes normalne pracovat i kombinovane studium, ne?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7378
23.4.20 21:23

Já studovala kombinovaně a chodila jsem na dvanáctky. Když mi směna náhodou vycházela na den školy, tak jsem si tu službu prohodila s kolegyňí. Měla jsem plný úvazek a dalo se to zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 21:25

@Zorbas no právě, že škola bude probíhat jednou za 14 dní pátek+sobota a k tomu zkouškové, nevím jak tohle na pohovoru oznámit? :think: nechci plancat dovolenou na všechny školní záležitosti a se studijním volnem musí souhlasit zaměstnavatel, já si nyní budu hledat nové místo a k tomu se musí během studia absolvovat celkem 12-ti týdenní praxe ve 3 institucích, tak na to jsem hodně zvědavá :lol: jak? kam? nikdy jsem na VŠ nestudovala, tak vůbec nevím :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3221
23.4.20 21:30

Muj bratr studuje VS pri praci, vyuku ma patek+sobota co 14 dni a proste mu na to padne veskera dovolena obcas se teda domluvi jinak, ale dovolenou uz 3 roky prakticky nezna. Neda se svitit, je to o prioritach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13287
23.4.20 21:35
@Anonymní píše:
@Zorbas no právě, že škola bude probíhat jednou za 14 dní pátek+sobota a k tomu zkouškové, nevím jak tohle na pohovoru oznámit? :think: nechci plancat dovolenou na všechny školní záležitosti a se studijním volnem musí souhlasit zaměstnavatel, já si nyní budu hledat nové místo a k tomu se musí během studia absolvovat celkem 12-ti týdenní praxe ve 3 institucích, tak na to jsem hodně zvědavá :lol: jak? kam? nikdy jsem na VŠ nestudovala, tak vůbec nevím :roll:

No asi si bude s muset plácat dovolenou. A tvoje představa mi přijde úsměvná, že bude s na úřadě pracovat během studia v oboru, to těžko. Musíš mít dokončené vzdělání. Jako referntka ano, kde není potřeba VS. Já jsem tedy vždy při pohovoru řekla, že studuju.
Hele, bez děti to krásné zvládneš s plným závazkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
23.4.20 21:44
@Anonymní píše:
@Zorbas no právě, že škola bude probíhat jednou za 14 dní pátek+sobota a k tomu zkouškové, nevím jak tohle na pohovoru oznámit? :think: nechci plancat dovolenou na všechny školní záležitosti a se studijním volnem musí souhlasit zaměstnavatel, já si nyní budu hledat nové místo a k tomu se musí během studia absolvovat celkem 12-ti týdenní praxe ve 3 institucích, tak na to jsem hodně zvědavá :lol: jak? kam? nikdy jsem na VŠ nestudovala, tak vůbec nevím :roll:

Prostě vybírat dovolenou. Taky jsem to tak měl, drtivá většina dovolené padla na školu + zkoušky. Můžete narazit na zaměstnavatele, který o vás bude stát tolik, že vám umožní čerpat různé studijní „volna“, ale spoléhat na to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60770
23.4.20 21:49

Normálně jsem chodila na plný úvazek a školu řešila dovolenou. Bylo to náročné, ale zvládnout se to dalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54576
23.4.20 21:49

Taky mam plny uvazek a mam tri deti.
Mi kombinovane studium vyhovuje. Skolu mivame patek, sobota. V takovem modu jedu ctvrty rok. Chybi mi do cile rok.
Kdyz jedu v patek, tak mi to vedeni toleruje (da se rict). Panuje ticha dohoda. Studuji pro sebe i pro ne. Abych byla vyuzitelnejsi. Spoluzaci mimo obor vybiraji dovolenou nebo si prehodi smeny/ sluzby.
Spoluzacka se loni pred statnicemi nechala propustit, aby mela cas, kdy se koncila bakalarka a ucit se. Plus se angazuje v komunalni politice. Takze zamestnani slo stranou. Kazdy to ma jinak.
Jinak jsme vsichni pracujici studenti v rocniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
23.4.20 22:59

Mně zbýval z dovolené týden, ostatní čtyři padly na školu. Je to o prioritách. Přihlášku jsem měla podanou v době, kdy jsem šla na pohovor a na pohovoru jsem to nepřiznala, v jiné firmě mi předtím řekli, že bych pořád chtěla volno a nakonec odešla jinam. Tady ani vedení nevědělo, že chodím do školy. Občas jsem se v práci učila, když byl čas, kolegům to nevadilo. Oni zas chodili na kafe, cigáro, pokecat do jiného kanclu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 05:30

Právě, že přijímačky budou probíhat v červenci a to se i dozvím zda jsem přijata/nepřijata.
Nikdy jsem v této situaci nebyla :think:
Tak nevím jak na pohovorech říkat, že budu potřebovat každých 14 volné pátky + na zkoušky ( probíhají i přes týden - info ze studijního :? )
Achjooooo 8o kdybys nedostala výpověď, tak na VŠ možná ano nepřemýšlím, ale oslovil mě obor… :)

• Citovat
  • Nahlásit
3291
24.4.20 05:56

Mam 4 lete dite, praci na HPP a studuji dalkove Ing. Da se to zvladnout v pohode. Je blbost aby sis zkracovala uvazek, protoze by ses v tydnu ucila. Ja se ucim jen pred zkouskou. Seminarku k zapoctu delam bud v praci a nebo doma, kdyz dcera spi. Ty jsi sama, tak casu budes mit dost na uceni treba po vecerech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15257
24.4.20 06:20
@Anonymní píše:
Právě, že přijímačky budou probíhat v červenci a to se i dozvím zda jsem přijata/nepřijata.
Nikdy jsem v této situaci nebyla :think:
Tak nevím jak na pohovorech říkat, že budu potřebovat každých 14 volné pátky + na zkoušky ( probíhají i přes týden - info ze studijního :? )
Achjooooo 8o kdybys nedostala výpověď, tak na VŠ možná ano nepřemýšlím, ale oslovil mě obor… :)

Pokud na pohovoru řekneš, že se chystáš studovat, nepočítej moc, že tě vezmou. Spíš si vyberou někoho, u koho je menší pravděpodobnost chybění. Ale možná to klapne. Zkus hledat z principu zkrácené úvazky a nebo práci na směny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 10:28
@nozu
@nozu píše:
Pokud na pohovoru řekneš, že se chystáš studovat, nepočítej moc, že tě vezmou. Spíš si vyberou někoho, u koho je menší pravděpodobnost chybění. Ale možná to klapne. Zkus hledat z principu zkrácené úvazky a nebo práci na směny.

Právě proto jsem se ptala, zda pracuje někdo na zkrácený úvazek :) mě by stačilo chodit do práce po-čt s tím, že na mě nebudou ostatní koukat skrz prsty, jako jooooo dáma má zase volno nebo tak něco, asi mě chápete :D, jinak vystřídala jsem 3 zaměstnání na HPP, vždy 8-hodinová prac.doba, po-pá, 1. dvousměnný provoz, 2. ranní, 3.ranní, směnný mi vůbec nevyhovoval 8o, jsem zvyklá pracovat přes den a odpolední a noční už vůbec ne

• Citovat
  • Nahlásit
15257
24.4.20 14:52
@Anonymní píše:
@nozuPrávě proto jsem se ptala, zda pracuje někdo na zkrácený úvazek :) mě by stačilo chodit do práce po-čt s tím, že na mě nebudou ostatní koukat skrz prsty, jako jooooo dáma má zase volno nebo tak něco, asi mě chápete :D, jinak vystřídala jsem 3 zaměstnání na HPP, vždy 8-hodinová prac.doba, po-pá, 1. dvousměnný provoz, 2. ranní, 3.ranní, směnný mi vůbec nevyhovoval 8o, jsem zvyklá pracovat přes den a odpolední a noční už vůbec ne

No a co ti pomůže, když ti napíšu, že na zkrácený úvazek pracuju? Musíš hledat nabídky aktuální a ve svém okolí. Ale myslím, že jich moc nebude. No a pokud někdo inzeruje plný úvazek, museli by o tebe opravdu hodně stát, aby ti dali přednost s požadavkem zkráceného úvazku, pokud zbytek uchazečů může jít bez problémů na plný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat