Práce uklízečky ve škole, nevyznám se.

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 15:47
Práce uklízečky ve škole, nevyznám se.

Zdravím vás, prišla jsem se vás zeptat snad poradit.. Mám ctyři deti jedno jestě nechodí do školky, tak jsem si našla práci jako uklizečka na gymnaziu zatím jen na 3,5h..ale tu je kámen urazu, teda podle přítele. Mám tp na smlouvu normálně, ale nemam ve smlouve kolik vlastne beru jedine co tam je napsane je ze plqt je dle pracovniho vymeru. znama ktera mi tp dohodila rikala ze po odectu budi mit cce 3500kc..cisteho.. A zarovenze od zari bych sla normalne na 7'5h do prace.. tak mi rika pritel ze to nemam ani minimalni mzu..at mu ukažu smlouvu.. Kazdopadne se v pondeli v praci zeptam jal to je jinak podle tabulek spadam do 1kategorie..a on ze by za 6000 mesicne rozhodne nedelal..ja jsem na vaskach ted mentalne protoze od zari bych mela nastoupit prave na plny uvazek..ale to mi preci musi dat min plat podle zakona ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
truelly
Závislačka 3256 příspěvků 25.05.19 15:55

Přítel je nějaký chytrý, ne? :P

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 25.05.19 16:00

A mzdový výměr ti nedali? Tak se zeptej na ten. měla bys ho dostat a tam by měl být počet hodin atd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 16:05

@09Veronika09 Ne nedali jen tu smlouvu. přijde mi to docela zvláštní právě..

Hrozina
Kecalka 403 příspěvků 25.05.19 16:05

Ve smlouvě to nebývá, dostaneš platový výměr. Tam budeš mít i platovou třídu a zařazení.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 25.05.19 16:07
@Anonymní píše:
Zdravím vás, prišla jsem se vás zeptat snad poradit.. Mám ctyři deti jedno jestě nechodí do školky, tak jsem si našla práci jako uklizečka na gymnaziu zatím jen na 3,5h..ale tu je kámen urazu, teda podle přítele. Mám tp na smlouvu normálně, ale nemam ve smlouve kolik vlastne beru jedine co tam je napsane je ze plqt je dle pracovniho vymeru. znama ktera mi tp dohodila rikala ze po odectu budi mit cce 3500kc..cisteho.. A zarovenze od zari bych sla normalne na 7'5h do prace.. tak mi rika pritel ze to nemam ani minimalni mzu..at mu ukažu smlouvu.. Kazdopadne se v pondeli v praci zeptam jal to je jinak podle tabulek spadam do 1kategorie..a on ze by za 6000 mesicne rozhodne nedelal..ja jsem na vaskach ted mentalne protoze od zari bych mela nastoupit prave na plny uvazek..ale to mi preci musi dat min plat podle zakona ne?

Minimální mzda na hodinu je 79,80korun, měsíční při plném hodinovém fondu je13350, v čistém to vychází 11266.
Taky ale záleží, kolik hodin za měsíc máš odpracovat a měla jsi dostat mzdový výměr nebo minimálně informaci na vnitní směrnice, kde jsou platy a další důležité uvedené.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 16:08

@09Veronika09 mám ve smlouvě napsané Plátové podmínky: platovy výměr

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 25.05.19 16:12

Tak tam zajdi a zeptej se jich že tam nejsou jasně dané podmínky a plat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 16:17

Budu muset protože říkám jediné co jsem dostala byla smlouva na 3,5h denně nic víc..já jsem se teď na TP koukala. a podle toho co mám napsané ve smlouvě právě pateim do první kategorie práce.. Já jsem se hlavně chtěla zeptat, zda se mi tohle vyplatí za tuhle cenu. když od září jdu na 7.5h do práce za takovou cenu..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66659 příspěvků 25.05.19 16:24

Uprimne, jak my mame vedet, jestli se to tobe vyplati… Nicmene minimalni mzdu mit musis, ale tedy pokud budes mit 7,5 hodiny tak to neni plny úvazek a tedy i ta minimalni mzda je pomerem hodin pokracena.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 25.05.19 16:28
@Anonymní píše:
Budu muset protože říkám jediné co jsem dostala byla smlouva na 3,5h denně nic víc..já jsem se teď na TP koukala. a podle toho co mám napsané ve smlouvě právě pateim do první kategorie práce.. Já jsem se hlavně chtěla zeptat, zda se mi tohle vyplatí za tuhle cenu. když od září jdu na 7.5h do práce za takovou cenu..

Práce uklízečky je typicky za minimální mzdu, tzn. 13 350,– hrubého měsíčně při 40hodinovém týdenním úvazku. Míň za plný úvazek (tzn. 5×8 hodin týdně) dostat nemůžeš. Pokud odpracuješ méně, tak samozřejmě můžeš dostat méně než je minimální mzda.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 25.05.19 16:30
@Anonymní píše:
Budu muset protože říkám jediné co jsem dostala byla smlouva na 3,5h denně nic víc..já jsem se teď na TP koukala. a podle toho co mám napsané ve smlouvě právě pateim do první kategorie práce.. Já jsem se hlavně chtěla zeptat, zda se mi tohle vyplatí za tuhle cenu. když od září jdu na 7.5h do práce za takovou cenu..

tak to musíš vědět ty, kolik si potřebuješ vydělat, aby jsi vycházela dobře

kvaček
Extra třída :D 14041 příspěvků 25.05.19 16:32

Vyplatí… Já kdyby mi někdo na rodičáku řekl, že můžu vypadnout z baráku po xxx letech a i kdybych si donesla 7 tis, tak do toho jdu.. mezi lidi mezi kolektiv..
Je pravda, že mám školu pár kroků, ale bych ráda, že apsoň trochu jsem užitečná, nějaká koruna navíc, a jsme mezi lidmi..
Kdybych měla někde dojíždět, tak to už, ne, to by se zase pokrátilo.. takže záleží jak to máš, jak to vnímáš

vokishka
Extra třída :D 14561 příspěvků 25.05.19 16:40

A už pracujete nebo až od června?

Monchichik
Echt Kelišová 8781 příspěvků 25.05.19 16:41
@Anonymní píše:
@09Veronika09 mám ve smlouvě napsané Plátové podmínky: platovy výměr

ten platový výměr ti dají, ještě si nenastoupila, ne? Plat za plný úvazek je 13 350kč, záleží jestli budeš mít na sebe psané děti, to bys pak měla víc. Taky ti můžou dát osobní ohodnocení, např. Ale méně než minimální mzdu mít nemůžeš. Pokud jdeš jen na 3, 5 hodiny, tak se ti plat úměrně krátí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama