Pracovní neschopnost a přítomnost na pracovišti
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji
No u nas bezne chodi do prace lide v pracovni neschopnosti, v dobe vychazek. Pokud to teda neni chripka atd. Ty smirujes zamestnance?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji
nemohla mít vycházky? nebo šla cestou od lékaře?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pokud měla vycházky v té době tak si může chodit kam se ji zachce.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A neřešila v kanceláři nějakou administrativu ohledně neschopenky? Ne o měla vycházku, udělala u vás nákup a při té příležitosti se trochu zakecala s kolegyněmi. Nevidím problém.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No pokud pracuje třeba v obchodě a normálně se tam dostane veřejnost tak tam může být. Třeba v době vycházek klidně ![]()
Pokud to bylo místo vyhrazené jenom pro zaměstnance tak to nevím. Já jsem do práce během neschopenky šla x krát. Nekolikrát do kanclu podepsat papíry. Párkrát do šatny pro oblečení abych ho po návratu měla vyprané nebo proto že jsem tam nechala pití tak aby to tam nezhnilo
ale mám zaměstnavatele kterému to nedělá problém. Možná kdybych tam proseděla hodiny a kecala s kolegyní ![]()
Spíš bych zjištovala jestli má vycházky a pokud ne tak jesti je záznam na kameře pro ČSSZ dostatečný důkaz jejího nedodržení. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@stinga píše:
nemohla mít vycházky? nebo šla cestou od lékaře?
Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@MadammeLu píše:
Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.
vycházky bývají od 14-18 nejčastěji,
pracovník v neschopnosti nesmí na pracovišti pracovat, ale když je to veřejně přístupná prodejna, tak proč by tam nemohl přijít?
a každý obvodní lékař, co vím, má minimálně 1 den v týdnu odpolední ordinaci - od 14 do 17, nebo 18 hodin
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@MadammeLu píše:
Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.
Lékař to klidně mohl být. Praktici mívají odpolední, specialisté taky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Vychazky jsou uvedene v rozhodnuti o DPN. Tak se podivej, nez zacnes soudit.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Me Mimmix píše:
Vychazky jsou uvedene v rozhodnuti o DPN. Tak se podivej, nez zacnes soudit.
Pochybuju, ze vychazky vidi zamestnavatel
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
Pochybuju, ze vychazky vidi zamestnavatel
Měl by je vidět, protože prvních 14 dní vyplácí neschopenku zaměstnavatel a je oprávněn vykonávat i kontrolu. Ale detaily tomu nevím…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak hlavne je rozdil stavit se pro nakup (kdyz nekdo zije sam, tak to proste musi risknout, i kdyz vychazky nema) a pracovat 8 a vice hodin denne.
Nakoupit se autem doplazim i s horeckou, prace ani omylem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka Ano, vidi. V kazde neschopence, ktera prijde do datovky, vidim rozepsane vychazky. Take proto muzu provest kontrolu dodrzovani lecebneho rezimu v prvnich 14 dnech PN. Pak uz kontroluje OSSZ.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ona teda dělá v obchodě a šla si v době vycházek nakoupit?
Zas nakoupit si potřebuje. Přece nepomře hlady a žízní. Nebo potřebuje i pro léky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji