Pracovní neschopnost a přítomnost na pracovišti

Anonymní
16.4.23 22:10

Pracovní neschopnost a přítomnost na pracovišti

Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65455
16.4.23 22:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji

No u nas bezne chodi do prace lide v pracovni neschopnosti, v dobe vychazek. Pokud to teda neni chripka atd. Ty smirujes zamestnance?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
16.4.23 22:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat. Jako manažerka prodejny jsem zjistila skrz kamerový záznam, že kolegyně, která je 14 dní na pracovní neschopnosti, byla přítomna na pracovišti a povidala si s jinou kolegyni.
Je tohle skrz pracovně právní řád možno? Děkuji

nemohla mít vycházky? nebo šla cestou od lékaře?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8709
16.4.23 22:14

Pokud měla vycházky v té době tak si může chodit kam se ji zachce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1017
16.4.23 22:14

A neřešila v kanceláři nějakou administrativu ohledně neschopenky? Ne o měla vycházku, udělala u vás nákup a při té příležitosti se trochu zakecala s kolegyněmi. Nevidím problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
526
16.4.23 22:14

No pokud pracuje třeba v obchodě a normálně se tam dostane veřejnost tak tam může být. Třeba v době vycházek klidně :nevim:

Pokud to bylo místo vyhrazené jenom pro zaměstnance tak to nevím. Já jsem do práce během neschopenky šla x krát. Nekolikrát do kanclu podepsat papíry. Párkrát do šatny pro oblečení abych ho po návratu měla vyprané nebo proto že jsem tam nechala pití tak aby to tam nezhnilo :nevim: ale mám zaměstnavatele kterému to nedělá problém. Možná kdybych tam proseděla hodiny a kecala s kolegyní :nevim:

Spíš bych zjištovala jestli má vycházky a pokud ne tak jesti je záznam na kameře pro ČSSZ dostatečný důkaz jejího nedodržení. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
209
16.4.23 22:15
@stinga píše:
nemohla mít vycházky? nebo šla cestou od lékaře?

Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
16.4.23 22:21
@MadammeLu píše:
Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.

vycházky bývají od 14-18 nejčastěji,
pracovník v neschopnosti nesmí na pracovišti pracovat, ale když je to veřejně přístupná prodejna, tak proč by tam nemohl přijít?
a každý obvodní lékař, co vím, má minimálně 1 den v týdnu odpolední ordinaci - od 14 do 17, nebo 18 hodin

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1086
16.4.23 22:21
@MadammeLu píše:
Bylo to cca 17,30. Takže lékař dle mě vyloučen.. vycházky neznám.

Lékař to klidně mohl být. Praktici mívají odpolední, specialisté taky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
357
16.4.23 22:23

Vychazky jsou uvedene v rozhodnuti o DPN. Tak se podivej, nez zacnes soudit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65455
16.4.23 22:24
@Me Mimmix píše:
Vychazky jsou uvedene v rozhodnuti o DPN. Tak se podivej, nez zacnes soudit.

Pochybuju, ze vychazky vidi zamestnavatel

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21732
16.4.23 22:37
@vokishka píše:
Pochybuju, ze vychazky vidi zamestnavatel

Měl by je vidět, protože prvních 14 dní vyplácí neschopenku zaměstnavatel a je oprávněn vykonávat i kontrolu. Ale detaily tomu nevím…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
16.4.23 22:38

Tak hlavne je rozdil stavit se pro nakup (kdyz nekdo zije sam, tak to proste musi risknout, i kdyz vychazky nema) a pracovat 8 a vice hodin denne.
Nakoupit se autem doplazim i s horeckou, prace ani omylem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
357
16.4.23 22:42

@vokishka Ano, vidi. V kazde neschopence, ktera prijde do datovky, vidim rozepsane vychazky. Take proto muzu provest kontrolu dodrzovani lecebneho rezimu v prvnich 14 dnech PN. Pak uz kontroluje OSSZ.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
16.4.23 22:46

Ona teda dělá v obchodě a šla si v době vycházek nakoupit?
Zas nakoupit si potřebuje. Přece nepomře hlady a žízní. Nebo potřebuje i pro léky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat