Pracuje tu někdo ve státní správě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 11:27
Pracuje tu někdo ve státní správě?

Zdravím,
anonym protože nechci mít tohle téma spojené s mým nickem, děkuji :kytka:
Pracuje tu někdo ve státní správě? nejlépe na vedoucí pozici?
Mám čistě teoretický dotaz a nevím jestli je fakt tak stupidní, nebo jestli by to teoreticky šlo realizovat. Chápu, že záleží na vedoucím na daném odboru, ale třeba i tak někdo poradí, jestli má vůbec cenu je kontaktovat.
Jsem studentem VŠ, dodělávám si Ing., studium je denní bez možnosti přejití na dálkové studium. A našla jsem výběrko na pozici, která je jako zástup za mateřskou do prosince/2019 - tj. v podstatě rok (nástup od ledna). Byla by to práce související s mým oborem. Vycházím z toho, že se o tuto pozici lidi vyloženě nepoperou. Logicky nemůžu nastoupit na full time.
Moje představa by byla taková, že bych od ledna do června nastoupila na řekněme poloviční úvazek, záleží jak bych měla předměty - ano vím, bylo by to na nic :(. Po ukončení jarního semestru, bych nastoupila na plný úvazek, v zimním semestru mám jen dva předměty, ale musela bych tam chodit, takze by mi vypadlo třeba jedno pracovní dopoledne - to bych mohla pokrýt dovolenou nebo třeba neplaceným volnem, záleželo by na domluvě.
Dotaz zní, myslíte, že by o tohle mohli mít zájem? Nemusí to být nutně referentka v pravém slova smyslu, ale spíž třeba stážistka, výpomoc? Ve firmě by tohle možné bylo, ale ve státní správě si stejně myslím, že spíš ne.
Vím, že najít někoho na pracovní poměr na dobu neurčitou je problém, takže si moc neumím představit, že se jim tam na ten rok pohrnou davy, ale třeba se pletu.
Jak to tak čtu, je to složité a nic z toho nebude :think: je to blbost. Co myslíte?
Díky za rady.

Reakce:
Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 18.11.18 11:37

No pokud je to mimo Prahu, tak se klidně i poperou.
Obecně platí, že ve státní správě mají místa nějak definovaná a člověk, který na něj nastupuje, musí splňovat ty podmínky a to i časově a úvazkově. Státní správa bohužel není v tomto úplně flexibilní, vše tam velmi trvá a oni dostávají na výplaty peníze dle toho, jak ta místa jsou.
Takže že by se jen tak změnily podmínky, jaký úvazek a typ pracovního poměru nabídnou, to není úplně reálné.
Ke zbytku dotazu, nevím úplně o jaké místo jde, ale ve státní správě může být na určitá místa částečně flexibiní pracovní doba, což znamená, že tam musíš od do být. A zbytek hodin do úvazku už je na tobě.
Na druhou stranu, pokud bys jim tam měla zůstat na déle, můžou to brát tak, že ti poskytnou studijní volno. Které ale má svoje určitá pravidla a já z hlavy nevím jaká.
Ale vždy platí, že líná huba…, takže zeptat se můžeš vždy.
V Brně jsou i místa na zástup bleskurychle obsazená.
Ale pokud máš nějakou známou nebo známého, lze samozřejmě lecos.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 11:47

Pokud nejde o místo, které je natolik specifické, že by jiného hledali jako jehlu v kupce sena, tak se na tebe vykašlou.
Nehledě na to, že už při nástupu musíš splňovat podmínky pro přijetí. Ty doby, kdy stačila „nějaká příbuzná střední“ jsou už pryč.

Dovedu si představit, že na okrese (kde dělám i já),kde akutně schází třeba referenti stavebního odboru (protože ve státním si vyděláš prd, tak se o ta místa vystudovaní stavaři zrovna neperou), tak tam by tě za jistých dobrých konstelací vzali (nepřihlásí se nikdo jinej a jim poteče do bot).Nebo třeba dopravní přestupkáři, kterých je taky pomálu (vyžadují se školy, práce na nervy a za prd peníze, na to, že musí mít člověk pomálu práva).

Ale jestli jde o místo, na který může jít kdejaká „holčina po škole“, tak si radši vezmou na rok absolventku,co si udělá praxi, a kdyby náhodou ta mateřská šla ještě na další tři roky na druhou mateřskou, tak jim tam vděčně zůstane, než někoho, kdo ještě studuje, v práci toho moc nepobyde a jen co dostuduje, tak půjde za lepším dům dál (a oni možná budou shánět někoho dalšího sotva na pár měsíců).

Zkusit to můžeš, ale moc bych si od toho neslibovala ;) ;)

Pardon za anonymitu, nechci, aby se vědělo v jakým oboru dělám.
 L.

ivabozi
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 18.11.18 11:53

Myslím, že spíš vstříc nevyjdou, ale za zkoušku nic nedáš. Je možné, že tě i uvolní a neplacené volno ti dají. Hodně záleží, co vlastně potřebují, jaká je to pozice, kde atp. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:05

Díky za reakce.

Nejedná se o Prahu, ale jde o statutární město.
Požadavky mají na bakalářské vzdělání technického směru - to mám, orientace ve stavebním zákoně - to mám a zákony vztahující se k té pozici - to docela, musela bych něco doplnit.

Jde o to, že v úřední dny tam v tom jarním semestru prostě být nemůžu, to je hlavní problém a asi i nepřekonatelný, řekla bych.
Spíš si to uložím a pak je v tom červnu kontaktuji, jestli někoho našli :jazyk: nebo mě ještě na toho půl roku chtějí :lol:

Známé ve státní správě a řekněme v právním směru/oboru v našem městě mám, na vysokých pozicích, ale pokud to nebude nezbytně nutné, nechci toho využít. Nenávidím protekci, doprošování se a nevím co :? to třeba až by mi někdy fakt teklo do bot a potřebovala bych práci k předejití existenční krize, ale to teď zatím není, takže bych se tomu chtěla vyhnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:12

ehm, tak jsem si právě vygooglila rozvrh na ten prokletý jarní semestr a hledání práce odložím na ten červen, protože s tím rozvrhem nepůjde žádná práce krom nočního úklidu :mrgreen: :lol:
díky, snaha byla, to se cení!
Hezký zbytek víkendu :mavam:

Uživatel je onlineLucy75
Kecalka 324 příspěvků 2 inzeráty 18.11.18 12:20

no ono by to stejně asi ani nebylo reálné.. v práci budou začátky krušné a i když někteří úředníci studují vš při zaměstnání, tak to bývají případy, kdy už tam déle pracují a zaváží se tam po dostudování pracovat zas určitou dobu apod. Pohybuji se ve státní správě přes 25let a případ, že by vzali denní studentku vš jsem nezaznamenala… Neříkám, že je to úplně vyloučené, ale v této situaci bych spíš poslala na ten Magistrát životopis a žádost s tím, že mám zájem o místo po dostudování… :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:26

@Lucy75 ja ty vyberka na Magistratu, (v jinych MČ a na radnicích v okolí) kontroluji už pár měsíců a v podstatě co 2-4 týdny je tam místo, pro které budu mít vzdělání (stavebně/technic­ko/právní) + místa, kde stačí mít jen nějakou vš a neřeší jakou. takže to zatím nechám tak. Já zatím nejsem úplně přesvědčena, že to Ing. chci dodělat…takže to tak nějak kontroluji a čekám co bude, pokud vypíšou nějakou pozici, která by se mi líbila a byla v mé blízkosti a oni mě vezmou, tak bych ze školy odešla, ale zatím do školy chodím..... tohle mi přišlo jako dobrá alternativa, ale nechám to na ten červen… ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:28
@Anonymní píše:
@Lucy75 ja ty vyberka na Magistratu, (v jinych MČ a na radnicích v okolí) kontroluji už pár měsíců a v podstatě co 2-4 týdny je tam místo, pro které budu mít vzdělání (stavebně/technic­ko/právní) + místa, kde stačí mít jen nějakou vš a neřeší jakou. takže to zatím nechám tak. Já zatím nejsem úplně přesvědčena, že to Ing. chci dodělat…takže to tak nějak kontroluji a čekám co bude, pokud vypíšou nějakou pozici, která by se mi líbila a byla v mé blízkosti a oni mě vezmou, tak bych ze školy odešla, ale zatím do školy chodím..... tohle mi přišlo jako dobrá alternativa, ale nechám to na ten červen… ;)

edit: na ty místa už v podstatě vzdělání mám, zatím téměř vždy stačil titul Bc. na místa o která bych měla zájem.

Uživatel je onlineLucy75
Kecalka 324 příspěvků 2 inzeráty 18.11.18 12:29

jj , to bude určitě lepší :potlesk: navíc před státnicemi budeš mít úplně jiné starosti než se zapracovávat v nové práci a nedej bože ještě řešit třeba služební zkoušku apod. tak ať se daří :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:34
@Lucy75 píše:
jj , to bude určitě lepší :potlesk: navíc před státnicemi budeš mít úplně jiné starosti než se zapracovávat v nové práci a nedej bože ještě řešit třeba služební zkoušku apod. tak ať se daří :mavam:

vzhledem k úrovni státnic u ukončení bakalářského studia o tom dost pochybuju. učila jsem se asi týden…funguje to spíš tak, že když už máš vše splněno, vším projdeš, z žádnýho předmětu tě nevylijou, diplomku odevzdáš… tak je to spíš pokec s chlebíčkama :roll: proto jsem tu zatím zůstala, titul zadarmo není, té práce je hodně přes semestry - tento a ten na jaře, ale to je tak vše. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:49

u nas na urade by to slo. mela jsem takto kolegyni zamestnanou. zalezi na celkove konstelaci pri vyberovem rizeni. jeste jsem ji davala dlouhou dovolenou, aby mela cas na pripravu na statnice.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 18.11.18 12:50
@Lucy75 píše:
jj , to bude určitě lepší :potlesk: navíc před státnicemi budeš mít úplně jiné starosti než se zapracovávat v nové práci a nedej bože ještě řešit třeba služební zkoušku apod. tak ať se daří :mavam:

kdyz je to zastup za materskou, je zamestnana podle zakoniku prace a sluzebni zkouska povinna neni. maximalne kdyby si ji chtela slozit dobrovolne.

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 18.11.18 13:08

Možná ti budu brát iluze, ale pokud máš nějaké známé, tak kontaktuj.
Protekce dnes není sprosté slovo, ale míra úspěchu.
Kdo se může prokázat větším množstvím lidí, kteří mu někam dopomohli, tak ten je brán za člověka, který je ten správný dle dnešních měřítek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:14
@Sany80s píše:
Možná ti budu brát iluze, ale pokud máš nějaké známé, tak kontaktuj.
Protekce dnes není sprosté slovo, ale míra úspěchu.
Kdo se může prokázat větším množstvím lidí, kteří mu někam dopomohli, tak ten je brán za člověka, který je ten správný dle dnešních měřítek.

ale ne, iluze nemám, už dlouho..... jen to chci zkusit nejdřív sama, ale pokud se mi nic nepodaří najít než dodělám Ing. tak se na někoho obrátím, ikdyž nerada. :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >