Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Hezký den přeji, měla bych dotaz pro maminky z Prahy 13, nebo které mají děti ve školce na Praze 13. Mám syna, kterého nechci nechat očkovat před nástupem do školky vakcínou MMR. Místo hexy má pediacel. V předstihu bych si chtěla zmapovat školky, které přijmou děti, které tuto vakcínu nemají, resp. mají odloženou na později. Zákon u ní neukládá horní věkovou hranici, tak si myslím, že by to nemusel být problém, ale… Máte prosím některá zkušenosti ať se soukromou nebo státní školkou. Děkuji za reakce. Hezký den
@Ivanaku To nezáleží na školce, ale na tom, zda ti dá pediatr potvrzení
Pokud budeš mít razítko od něj, školka už nic neřeší.
Jak píše Sybila0…musíš to mít písemně od pediatra…jinak žádná, která je v rejstříku škol (obecní či soukromá)…
@Sibyla0 píše:
@Ivanaku To nezáleží na školce, ale na tom, zda ti dá pediatr potvrzeníPokud budeš mít razítko od něj, školka už nic neřeší.
no já nevím..jo je známé že některý pediatr napíše že je dítě očkované i když není, ale záleží to spíš na řediteli..někteří berou i bez očkování a soukromé taky..chce to odvolat, oběhat a podobně
Mě šlo spíše o to, zda to školka chce rozepisovat nebo jí stačí pouze razítko. S pediatrem jsem to ještě neřešila, ještě máme čas.
@smurfka píše:
no já nevím..jo je známé že některý pediatr napíše že je dítě očkované i když není, ale záleží to spíš na řediteli..někteří berou i bez očkování a soukromé taky..chce to odvolat, oběhat a podobně
Proto jsem založila toto téma, zda tu jsou maminky z Prahy 13 a mohly se se mnou podělit o zkušenosti tady z konkrétních školek ![]()
@Ivanaku píše:
Mě šlo spíše o to, zda to školka chce rozepisovat nebo jí stačí pouze razítko. S pediatrem jsem to ještě neřešila, ještě máme čas.
staří razítko..není potřeba vypsané nemoci proti kterým je očko..
@smurfka píše:
staří razítko..není potřeba vypsané nemoci proti kterým je očko..
Některé školky prý ale chtějí rozepisovat, někteří doktoři to také rozepisují, tak jsem z toho zmatená
. Takže se musím domluvit s MUDr ![]()
@Ivanaku píše:
Některé školky prý ale chtějí rozepisovat, někteří doktoři to také rozepisují, tak jsem z toho zmatená. Takže se musím domluvit s MUDr
Naše dr. psala, očkováno dle plánu (měla pouze první dávku priorixu).
@mag píše:
Naše dr. psala, očkováno dle plánu (měla pouze první dávku priorixu).
Jedu za vaší MUDr. ![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.