Reklama

Praktické zkušenosti s AI2 Bamboolik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

balzac
Povídálka 24 příspěvků 19.01.17 14:25
Praktické zkušenosti s AI2 Bamboolik

Ahoj,

Přemýšlím, že bych koupil nějaké látkové plenky - zatím spíš na zkoušku, pár sad, co já vím, tak za 3 tisíce +-. Jako taková optimální volba mi příjde ten „systém“ AI2, měl bych pár doplňujících dotazů ohledně použití v praxi.

Jestli tomu správně rozumím, funguje tak tak, že vezmu ty vnější kalhotky:

http://www.bamboolik.cz/…otky-sz-2017

do nich se dá tohle: http://www.bamboolik.cz/…ena-zakladni

a nakonec mezi zadek a vnitřní plínku tohle: http://www.bamboolik.cz/…-jednorazove

Ta separační vložka funguje tak nějak spolehlivě? Je to pro mně docela důležitá věc, určitě se chci vyhnout oškrabávání hoven z plínek a celkově bych nerad dával osraný textil do pračky kde si zároveň peru i svoje věci :-) Lehčí znečištění a moč mi nijak nevadí.

Předpokládám, že sušička těm vnitřním plínkám nijak nevadí? Že nesmí ty svrchní do sušičky, to vím - ale ty asi nebudou dostávat tolik zabrat…?

Abych to shrnul, důvody, proč o těchto plínkách uvažuji jsou asi tyto:

• jednoduchost - čas od času nasypu použité vnitřní plínky do pračky, z pračky rovnou do sušičky a je hotovo
  • odpadá starost s hlídáním zásob jednorázových plen, tyhle jsou pořád doma k dispozici
  • nastavitelná velikost, takže nemusím řešit, jestli ještě vel. 3, nebo radši už 4…
  • při použití separačních vložek by to mohla být relativně čistá práce

Může to takto fungovat, nebo jsem mimo? :-)

Jinak pokud je něco lepšího než ta značka Bamboolik, klidně dejte tip, v tomto oboru nemám zrovna přehled…

Za rady předem děkuji

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 19.01.17 15:14

Ano. Presne tak.

Separacni vlozky jsem nikdy nepouzivala. Ale to je vec nazoru. Dokad je to kase, bylo to vsude. Kdyz je to tuhe, normalne sklepnes.

Pokud ti vadi manipulace s hovinky, nekupuj si latkovky.

Susicka nevadi. Ale opet zde plati ze dokad je to kase, tak to bude i na svrchnich. To je nevyhoda tohohle systemu.

Ale ja to muzu vrele doporucit.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 3 inzeráty 19.01.17 15:16

Jo, tohle jsem používala od 5ti měsíců syna. Ale stejně mu ty srajdy protékaly dokud neměl pevný bobek. Ale já měla divné dítě, používala jsem i papírové plenky a většina mu protékala.
Ale v podstatě vyhodíš tu nálož a máš tu plínku jen špinavou. Mě to proteklo jen na gumičku těch svrchních kalhot a dál to bylo ok. Na druhé dítě to budu používat zase, ale ze začátku do těch kalhot mám klasické plíny ještě po sobě.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 15:20

Je to přesně tak :) Ještě jsou super vícevrstvé plenky, třeba od Anavy z bambusového froté, ty jdou dávat 2 způsoby. 1) narovno (2× přeložíš), takže je to podobné jako AI2, jen se to necvaká, ale dává do svrchních kalhotek, které mají vpředu a vzadu záhyb, nebo 2) na kalhotkový sklad u dětí, které mají hodně tekutou stolici, výhodou je dobrá těsnost kolem nožiček, málokdy dojde stolce až na svrchní kalhotky. U AI2 platí, že se svrchní kalhotky při stolici většinou znečistí, takže jich budeš potřebovat víc.
Ještě se hodí mít pár jednovelikostních kalhotkových plenek, super jsou Anavy a Katyvbaby, na dlouhé cesty v autě a pro menší mimčo i na odpolední vycházky a na noc, přeci jen víc sajou než AI2. Nebo pod základnu AI2 Bamboolik jde ještě přidat noční základna, to je taky možnost.

lisma
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 1 inzerát 19.01.17 15:25

Na úplne malé mimčo by som ten AI2 systém od bambooliku nebrala, vaječina bude pretekať zakaždým na svrchňáky, navyše sú tie vnútorné pleny dosť veľké. Ale tak od 6-7m až po veľké batole som s týmto systémomfakt spokojná :) Prvého pol roka som látkovala so štvorcovými plenami + bamboolik svrchňákmi, na druhé dieťa si prikúpim ešte nejaké kalhotkové plienky, hlavne na prebaľovanie vonku.

balzac
Povídálka 24 příspěvků 19.01.17 17:57

Dobře, takže je lepší, řekněme prvního půl roku používat obyčejné plenky? Žádný problém. Byť jsem si myslel, že ty látkové budou v tomhle lepším ve smyslu toho, že by mohly jít lépe utěsnit, nebo jak to říct :-)

Lidym
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 3 inzeráty 19.01.17 18:02

Nebo látkovat, ale jinak. Ty svrchní kalhotky a do nich buď klasické čtverce poskládané na novosklad nebo kalhotové plenky.
http://latkovepleny.cz/plenky.html
 http://latkovepleny.cz/…-plenek.html

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 19.01.17 18:49

Latkove plenky od narozeni dobre nejsou. Lze pouzit klasicke ctverce nebo mini kalhotkovky. Ale standartni „jednovelikostni“ jsou pro novorozence moc velke. Vetsinou nejdou utahnout kolem stehynek. Prvni pul rok neni potreba, zalezi na tom, jak mimco roste. Spis je tak prvni mesic-dva.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 20:01

Klasické čtverce jsou opruz, pohodlnější jsou právě ty vícevrstvé plenky. Je s nimi méně práce a jsou i docela levné, skládání je brnkačka oproti čtvercům. My jsme je používali od narození, doma na kalhotkový sklad, a na přebalování venku, u dr., pro tatínka, atd., se dával sklad narovno místo AI2/SIO. Vlastně zastanou kalhotkové plenky na snappi i AI2/SIO.

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 17.10.17 09:26
@balzac píše:
Ahoj,

Přemýšlím, že bych koupil nějaké látkové plenky - zatím spíš na zkoušku, pár sad, co já vím, tak za 3 tisíce +-. Jako taková optimální volba mi příjde ten „systém“ AI2, měl bych pár doplňujících dotazů ohledně použití v praxi.

Jestli tomu správně rozumím, funguje tak tak, že vezmu ty vnější kalhotky:

http://www.bamboolik.cz/…otky-sz-2017

do nich se dá tohle: http://www.bamboolik.cz/…ena-zakladni

a nakonec mezi zadek a vnitřní plínku tohle: http://www.bamboolik.cz/…-jednorazove

Ta separační vložka funguje tak nějak spolehlivě? Je to pro mně docela důležitá věc, určitě se chci vyhnout oškrabávání hoven z plínek a celkově bych nerad dával osraný textil do pračky kde si zároveň peru i svoje věci :-) Lehčí znečištění a moč mi nijak nevadí.

Předpokládám, že sušička těm vnitřním plínkám nijak nevadí? Že nesmí ty svrchní do sušičky, to vím - ale ty asi nebudou dostávat tolik zabrat…?

Abych to shrnul, důvody, proč o těchto plínkách uvažuji jsou asi tyto:

• jednoduchost - čas od času nasypu použité vnitřní plínky do pračky, z pračky rovnou do sušičky a je hotovo
  • odpadá starost s hlídáním zásob jednorázových plen, tyhle jsou pořád doma k dispozici
  • nastavitelná velikost, takže nemusím řešit, jestli ještě vel. 3, nebo radši už 4…
  • při použití separačních vložek by to mohla být relativně čistá práce

Může to takto fungovat, nebo jsem mimo? :-)

Jinak pokud je něco lepšího než ta značka Bamboolik, klidně dejte tip, v tomto oboru nemám zrovna přehled…

Za rady předem děkuji

Ahoj. Mám měsíčního chlapečka a mám Bambool. Jsem spokojená. To, co jste napsal je správně. Separační pleny nekupuji originál Bambool., ale v obchodě za 39 Kč 100 ks. Pokud Vám vadí smrádeček, tak jsou speciální koše, jsou toho plné bazary. Musíte počítat s tím, že nové pleny nejsou vysrážené, takže jsou větší. Nakoupila jsem vše na bazaru. Až vyperete, trochu je rukama povytáhněte, aby se nesrážely špatně. Zatím nemám sušičku, suším na žebrovém radiátoru a nevadí to. Jsem spokojená. Ani není nutné mazat moc zadeček, ani to nedoporučují, vyměňuji často i když to dítěti nevadí. Mám i jednu noční, je krásně měkká, ale vadí mi, že se pere komplet. Mám asi 9 svrchních kalhotek, jsou v tom i jiné druhy, ale Bambool. je nejlepší, má ty dvoje gumičky kolem nožiček, což je důležité. Na první plenu, tu širokou vkládám i jiné bambusové, nebo flísové pleny od jiných značek, jsou levnější. Baví mě ty pleny skládat.

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 17.10.17 09:27
@scifistka píše:
Ahoj. Mám měsíčního chlapečka a mám Bambool. Jsem spokojená. To, co jste napsal je správně. Separační pleny nekupuji originál Bambool., ale v obchodě za 39 Kč 100 ks. Pokud Vám vadí smrádeček, tak jsou speciální koše, jsou toho plné bazary. Musíte počítat s tím, že nové pleny nejsou vysrážené, takže jsou větší. Nakoupila jsem vše na bazaru. Až vyperete, trochu je rukama povytáhněte, aby se nesrážely špatně. Zatím nemám sušičku, suším na žebrovém radiátoru a nevadí to. Jsem spokojená. Ani není nutné mazat moc zadeček, ani to nedoporučují, vyměňuji často i když to dítěti nevadí. Mám i jednu noční, je krásně měkká, ale vadí mi, že se pere komplet. Mám asi 9 svrchních kalhotek, jsou v tom i jiné druhy, ale Bambool. je nejlepší, má ty dvoje gumičky kolem nožiček, což je důležité. Na první plenu, tu širokou vkládám i jiné bambusové, nebo flísové pleny od jiných značek, jsou levnější. Baví mě ty pleny skládat.

Aha, teď koukám asi starý příspěvek. :roll: :lol:

Pavlli
Nováček 8 příspěvků 31.10.17 15:11
Zkušenost s látkovými plenkami

Ahoj, mám skoro 3měsíčního chlapečka, asi 5 kilo má.. začala jsem zkoušet látkové plenky Bamboolik, ale mám z toho trochu rozpačité pocity. Chtěla bych slyšet nějaký jiný názor na to: s látkovou plenkou má velikou prdelku (dávám tvarovanou a vkládací plenku) a přijde nám, že je tak trochu omezen v pohybu. Když jsme dávali jednorázovou, tak vykopával do vzduchu nožičkama, přetáčel se na bok..a to s látkovou nedělá. Mám pocit, že když je na přebalovacím pultíku a plínu mu sundám, má radost, že může mrskat nohama.:-D Řešil toto také někdo? Jde jen o to, že si na to musí mimčo zvyknout? Objemově je v tom prostě fakt rozdíl, jednorázovky jsou uzounké a tady těch několik vrstev plen prostě udělá své..

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 31.10.17 16:46
@Pavlli píše:
Ahoj, mám skoro 3měsíčního chlapečka, asi 5 kilo má.. začala jsem zkoušet látkové plenky Bamboolik, ale mám z toho trochu rozpačité pocity. Chtěla bych slyšet nějaký jiný názor na to: s látkovou plenkou má velikou prdelku (dávám tvarovanou a vkládací plenku) a přijde nám, že je tak trochu omezen v pohybu. Když jsme dávali jednorázovou, tak vykopával do vzduchu nožičkama, přetáčel se na bok..a to s látkovou nedělá. Mám pocit, že když je na přebalovacím pultíku a plínu mu sundám, má radost, že může mrskat nohama.:-D Řešil toto také někdo? Jde jen o to, že si na to musí mimčo zvyknout? Objemově je v tom prostě fakt rozdíl, jednorázovky jsou uzounké a tady těch několik vrstev plen prostě udělá své..

Já bych řekla, že jde o zvyk. A na kyčle asi lepší. Nevím. Mě zase trápí patentek pod zády, jestli netlačí. Mám dvouměsíčního a něco přes pět kilo.

sarkusa6
Povídálka 15 příspěvků 06.11.17 23:26

Jojo také mi to přišlo na mýho drobnýho chlapíka příliš objemné…Tak jsem jela do 4,5 měsíce pouze čtverce se svrchními kalhotkami a potom jsem dávala AI2 pouze na noc…Přes den AIO - ty nejsou sice příliš savé, ale dělají malý objem.Je možné použít i svrchní kalhotky vycpané vkládacími plenami:) AŽ kolem 9-tého měsíce jsem začala používat i přes den a od té doby jedu jenom v nich a spokojenost zatím (16m). Jinak je velice důležité malé dítko nechávat co nejčastěji při přebalování nahé…je jasné, že ta látkovka trochu v pohybu omezuje…ale žádné následky, tedy alespoň u nás nejsou:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama