Přechod na Neocate a rozestupy mezi krmením

93
22.8.20 09:46

Přechod na Neocate a rozestupy mezi krmením

Ahoj, prosím o radu. Syn ze zdravotních důvodů přechází z plného kojení (nikdy žádný příkrm) na Neocate, po dohodě s doktory ze dne na den a kojit už nemám.

Jsou mu čtyři měsíce, váha 5770 g, takže by měl vypít 5× denně něco mezi 150-180 ml. První dávku vypil 90 ml v 20:30 včera, v noci v 0:30 120 ml, ale rvali jsme to do něj hodinu, ráno pak v 6:30 zas 90 ml.

Při krmení nepláče, na začátku celkem ochotně saje, ale u těch 90 ml se zasekne a začne blbnout a povídat. Je to spíš jako by měl v danou chvíli dost a neměl hlad/žízeň. Nutit ho nechci, abych mu lahev neznechutila.

Moje dotazy jsou:

 1. Jaký minimální rozestup může mezi krmení být, že bych mu dávala méně a častěji (byl se i tak zvyklý kojit). Prosím o zkušenosti přímo s Neocate nebo podobnými mléky.
 1. Má smysl zkoušet jinou lahvičku, jestli mu nesedne víc? Je to jeho první, savičku má se středním průtokem, nepomohla by mu třeba rychlejší?

Díky moc.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3548
22.8.20 10:11

U nás byl přechod docela těžký, ale my s tím začínali mnohem později - až v roce. Čím víc jsem se snažila, tím horší to bylo, až se bloknul úplně a do pusy už láhev ani mléko nevzal a nevezme ještě teď - už je to skoro rok a půl. Dostaneme to do něj ve formě kaše a jen v omezeném množství.
Takže bych na to šla opatrně.
Nevím, jestli jste to ochutnali, ale to mléko je odporné, strašně hořké, vůbec se nedivím, že to nechtěl. Zanechává v puse hořkou pachuť, která trvá dost dlouho. Snažili jsme se to něčím osladit a zamaskovat. Nakonec jsme se smířili s tím, že do něj víc než 4+4 odměrky nedostaneme.
Dr říkala, že menší děti si zvykají lépe - nemají totiž jinou možnost než mít tohle nebo být hlady.
Každopádně bych asi raději pokračovala v kojení a držela přísnou dietu. To nelze proč? U malého mimča mi to přijde jako lepší varianta, když se ještě kojí, tak nepřestávat. To mléko je totiž fakt hnusné…
Jelikož Neocate opravdu nechtěl, zkusili jsme i Alfamino, jestli to nebude lepší. No, nebylo. Možná dokonce i horší. A žádná další alternativa už není. Byla jsem z toho docela zoufalá. No, ze své zkušenosti bych se snažila zůstat u kojení co nejdéle by to šlo. Já už ale měla odstaveno, takže jsem tuhle možnost neměla.
Každopádně držím palce, ať to zvládnete a ať se vše co nejdříve spraví!!

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1829
22.8.20 10:31

@Neferah dej mu čas, on si zvykne. Hlavní je, že mléko úplně neodmítá :mavam:
Syn začal taky po menších dávkách a jak si nakonec zamiloval.
Nevím jestli jsi mléko ochutnávala, ale je to fakt hnus. Nic horšího neznám :oops:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
93
22.8.20 23:38

@Whitedog Mléko jsem chutnala, hnus. Mně nepřijde ani hořký jako spíš takový železitý. Malej mi ho ale už pije pěkně, nakonec stačilo vyměnit lahvičku, aby měla plochou savičku a vyzunkl 120-150 ml. Anebo si už zvykl a vzal to. Fakt je, že mu nic moc jiného nezbývá.
Kojení jsem se vzdávala s těžkým srdcem a fakt bojovala. Bohužel je alergický nejen na BKM, ale bude tam těch alergií víc a prakticky od prvního měsíce, co jsme skončili v nemocnici, se mi nepovedlo jídelníček vychytat a už jsem se motala v kruhu několika potravin. Reagoval zánětem ve střevech a i přes poctivé zapisování a sledování se to pořád horšilo, musí se to bohužel vyhojit. Jak to trvalo dlouho, věřím, že už nesnesl přes mm ani potraviny, co by mu se zdravým střevě nevadily.
Je mi to sice hrozně líto, ale už teď je na něm fakt vidět změna, že je klidnější a takovou plenku jako měl dnes (fakt skoro míchaná vejce) u něj vidím poprvý a po dlouhý době u toho nebrečel.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
93
22.8.20 23:40

@kavenka Jj, už se to lepší. Líbí se mu, že asistuje i tatínek a fakt pomohla změna lahvičky. On i u prsa byl lenoch a potřeboval, aby mu pěkně teklo mlíko. :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama