Předmanželská smlouva - nevím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marki34
Nováček 10 příspěvků 03.09.19 19:39
Předmanželská smlouva - nevím

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat na názor. Mám přítele, se kterým teď plánujeme svatbu ( už máme i termín) a já do toho rozjizdim svoje podnikání. Přítel ma nasetrene peníze a řekl mi, ze za ty poridime barak - už v manželství. Zároveň me upozornil, ze tyto nasetrene peníze jsou prokazatelně jeho a Ikdyz koupíme barak v manželství, tak stejně bude napsaný na nej ale ze nemá problem na me napsat napr. 30% baráku jako dar. Řekla jsem mu na rovinu, ze jestli s barakem nepockame, ze až se mi rozjede podnikání, tak bude i víc penez a vyřešíme to spolu. Na to mi odpověděl, ze proč čekat když se vyskytne dobra nabídka a ze bůh vi, kdy začne mi podnikání vydělávat a jestli vůbec. Tohle me samozřejmě zamrzelo, ze už tak nějak kalkulus dopředu, ze barak bude jen jeho a pak někdy mi da část. Chapu, peníze si vydělal sám, ale nerozumím proč nechce počkat, abych se i já nějak podílela. Další věc, kamarádi pořad do něj hucej, ze jsem si vybrala špatně místo na podnikání, ze mi tam nikdo chodit nebude a at si da pozor, ze pokud má moje firma nějaký úvěr, tak ze když se vezmeme, půjde to i za nim. Jsem z toho celá taková mrzuta, ze přítel proste jenom kalkuluje finančně - to se preci nemusíme brát, jestli mu jde o peníze a bude vše vyřešené. Přistoupily byste na předmanželskou smlouvu, kde bude vyjmuto moje podnikání a zároveň ze barak bude pouze přítele? Děkuji za odpovědi ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zzzjancena
Závislačka 2762 příspěvků 03.09.19 19:44

Koupe domu po svatbe automaticky jde vse do SJM, vc. prijmu z tveho podnikani… :P co to je za nesmysl… :zed: museli by jste pravne osetrit zuzeni… :lol:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 03.09.19 19:45

Ne.

Marki34
Nováček 10 příspěvků 03.09.19 19:46

@zzzjancena
Ano zúžení SJM- neumím ty termíny, omlouvám se :roll:

axelina
Závislačka 2895 příspěvků 03.09.19 19:48

@Marki34 prosimte bud ráda že bude mit barak napsany na sebe… pokud ho i zaplatí on… budeš bydlet s detma „zadara“u něj a až Tě to s tim přestane bavit vezmeš tašku a jdeš :mrgreen: když je dum napul je to vždy problem pak..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 19:50

@Marki34 proč ne, na smlouvu bych přistoupila, ale do baráku baráku bych neinvestovala do niceho, co si pak nemůžu odvést :wink:

Jo a pokud se ti podnikání rozjede můžeš si koupit vlastní nemovitost a tu pronajímat, zároveň bydlet u manžela zadarmo :wink:

Moji rodiče měli zúžené SJM a máma byla jedině ráda, že může klidně spát, každý měl svůj dům a oba byli víceméně spokojeni :wink:

zzzjancena
Závislačka 2762 příspěvků 03.09.19 19:50

To ma na celou hodnotu nemovitosti? pak bych to chapala…v pripade ze ne at zainvestuje polovinu a ty druhou splacej…a zbytek penez bude mit nabytych pred manzelstvim, tudiz budou jen jeho… ;)

Příspěvek upraven 03.09.19 v 19:51

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 03.09.19 19:50

Je opatrný no, na jednu stranu by mě to taky mrzelo, na druhou stranu chápu že si to chce nějak ošetřit. On koupi dům za svoje nasetrene a tobě může jít podnikání do kopru a ve finále když půjde na nejhorší on pride o půl domu a ještě dostane půl dluhu :nevim: ale osobně bych na to nepristoupila, pokud by svatba nehořela (treba kuli dětem) tak bych ji odložila a počkala až rozjedu podnikání a budu teda moct něco přispět na společné bydlení :nevim:

smile_xxx
Nováček 7 příspěvků 03.09.19 20:10

Vyjmuto podnikání ano, dům pouze na něj ne. Ale ošetřit to, co do toho on „za svobodna“ vloží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:18

Zaplati ho cely rovnou sam nebo budes muset taky neco „sponzorovat“? Pokud ne, prijde mi to fer, i s tim darovanim. Kdybyste se rozvedli, mela bys pulku „jen tak“. Clovek ma byt opatrny.

Leviatan
Závislačka 3220 příspěvků 03.09.19 20:27

Tak jestli do toho domů nebudeš muset vložit vůbec nic. Tak bych do toho šla. Je pravda že kdyby byl podnikání problém tak alespoň budete mít jeho příjem. A kdyby se ti nějak hodně dařilo a to jsi tam dej Tak teď peníze budou výhradně tvoje, taky pak nestrkej do toho jeho baráku a šetři si je.

Leviatan
Závislačka 3220 příspěvků 03.09.19 20:29

Pokud je to jenom kvůli tomu domů tak si myslím že žádná smlouva není potřeba. Co by do toho vložil to by i dostal a zbytek byste si rozdělili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:37

Mrzi/nemrzi, tohle jsem nikdy nechapala. Jde o leta sporeny majetek, ktery chce do toho vztahu jeden z vas vlozit a druhy jde s holym zadkem (obrazne receno, neber to doslova) a dokonce i s dluhem, ktery v pripade manzelstvi ohrozuje majetek toho druheho. Ja mam s muzem zuzene sjm a jakmile si vyresil riziko podnikani a splatil dluh, prepsala jsem na nej darem 1/3 domu a jsme podilovi spoluvlastnici. Na zuzenem sjm neni vubec nic spatneho, zadny kalkul…neres ukrivdene emoce, at chlap koupi dum a jakmile do toho vztahu take neco fin. prineses, at na tebe pomernou cast prepise. :nevim: anonym z duvodu os. informace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:48

S manželem jsme oba vysokoškoláci, kazdy jiny obor. Stehovala jsem se za nim do jeho rodneho mesta a vse opustila. Nebyli jsme svoji v te dobe. Potřebovali jsme koupit bydleni a dum na podnikáni-ordinace. Byli jsme uz partneri, planovali rodinu, a tak jsme si na dum vzali hypoteku oba dva 50 na 50, dost milionu. Nikdo z nas nemel nic do zacatku, jen dalsi pujcene penize od rodicu.. Presto, ze manzel od zacatku vydelava na vse sam, je polovina i moje, ted uz jsme svoji a dum je obou. Dokonce i firma, ve ktere pracujeme je z 50% moje. Staram se o chod jako manazer, ale on hlavne vydelava. Pokud člověk myslí jako rodina, nemuze delit na toho, kdo ma penize a kdo ne. Pece o rodinu nejde vycislit. Stejne tak pocet uvarenych veceri, vyzehlenych kosil ani nakojenych deti. Upřímně by mne to taky trosku mrzelo na Vašem miste. Ale neni to jeste tak hrozné. Chce prepsat 30%. Nevím, jak dlouho spolu jste, ale na jeho penize bych si nedelala narok. My jsme zacinali oba a nemeli nic. Spis bych si ohlidala to Vase podnikani. Mate business plan? Proc si ostatni mysli, ze je ta lokalita špatná? Pokud jste presvedcena, ze to bude skvele vydelavat, mrzelo by mne spis to, ze o mne a mem podnikatelskem zameru partner pochybuje. Otazka je, zdali opravnene..

BaMaK
Závislačka 3120 příspěvků 17 inzerátů 03.09.19 20:55

Upřímně? Myslím si, že tvůj přítel je velmi rozumný. Přistupuje k tomu racionálně a přitom férove. Podnikání je vždycky rizikové, už potopil mnoho lidí a širokou rodinu kolem. Pokud má peníze, proč byste měli platit nájem? Až začneš vydelavat a přispěje svým dílem na dům, chtěj přepsat odpovídající část.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama