Prednison a vedlejší učinky, beru ho tri dny a už se objevily

9
22.12.04 19:26

Prednison

ahoj všem, máte některá zkušenosti s Prednisonem -s jeho vedlejšími účinky, či po vysazení?Jsou to kortikoidy a zároveň imunosupersiva-snižují imunitu.Začla jsem ho brát před 3 dny, tak nevím, co mám čekat - ikdyž první známky nežádoucích účinků se už bohužel objevily.Helinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1192
22.12.04 20:53

Ahojky,

jestli máš na mysli Prednisolon tak s tím mám zkušenosti u dcery, když měla necelý rok a půl. Má atopický ekzém, mokvala jí noha a měla v tom infekci. Nehormonálně to prý zvládnout nešlo. Vedlejší účinky měla ty, že se to po vysazení vracelo. Navíc ji na noze, která byla ošetřována kortikoidy (měla ještě Locoid) začali růst chloupky. Prostě kůžička dostala kapky. :evil:

AJKA, Lenička 28 měs a Lukášek skoro 4 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
23.12.04 09:59

Ahoj Helinko,
Prednison jsem brala několikrát při IVF. Nikdy jsem nepocťovala žádné vedlejší účinky s ním spojené. Problémy, co jsem tenkrát měla se pojily spíš s hormonální stimulací.
Asi jsem ti moc nepomohla…
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
23.12.04 11:07

Ahojka,

ze školy už si toho až tak moc nepamatuju, ale Prednison bral nedávno dlouhodobě můj manžel při thyreoitidě.
Při delší léčbě je celkem častý příbytek na váze a tzv. měsíčkovitý obličej, po skončení léčby se vše upraví. Ale takové příznaky se týkají opravdu jen dlouhodobější léčby.
HLavně dodržuj dávkování a neordinuj si ho sama, tak jako manžel, který si řek, že už by ho mohl vy:,–(it a pak dostal od doktora logicky sprda:-D

Brzké uzdravení přeje
Jazzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
23.12.04 22:52

Prednison mi dali v Podolí -mám zvýš.protilátky proti spermiím,budu ho brát 3 měsíce, tak uvidíme.Už po 3 dnech užívání se mi objevila asi mykóza nebo co- zev.rodidel, tak si říkám, co mě ještě čeká?A vůbec, jestli to pomáhá.Dadlo, kolik jsi toho brala denně?Taky 5mg (tzn.1tbl)?Jazzi, kolik toho bral tvůj manžel?Dík Helinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.12.04 09:58

Prednison

Já jsem brala Prednison přesně stejně jako ty - dostala jsem ho v Podolí ze stejných důvodů, brala jsem 1 tabletu denně. Žádné vedlejší účinky jsem nepociťovala a po třech měsících jsem okamžitě na první pokus otěhotněla. Teď mám krásnou 7-měsíční holčičku. Držím palečky a neboj se. Hezké Vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
9
24.12.04 21:15

Díky Helčo za povzbuzující odpověď! Doufám, že mi to taky pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
26.12.04 20:31

Helinko,
taky jsem brala jednu denně, jako ty. Bohužel nám to nevyšlo tak, jako Heleně K, otěhotněla jsem nakonec bez něj, ale o mimi jsme pak přišli.
Držím palečky, ať je to poprvé a neposledy, a brzy se raduješ z miminka.
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
26.12.04 21:45

Ahojky Helinko,taky jsem brala Prednison,1 tabletu denně,taky jsem ho dostala v Podolí a taky jsem měla zvýšené protilátky proti spermiím a ještě proti trofoblastu,tzn. proti zár. obalům vajíčka. Prednison mi pomohl,mám 6 měs. chlapečka ,takže se neboj a vydrž. Já jsem žádné vedlejší účinky neměla,kdyžtak si pročti starší diskuze,byla tu myslím alergie na spermie a tam jsem to popisovala. Přeju krásného mimíska a hlavně se nastresuj,chce to jen trochu vydržet. Přejeme brzkého mimíska. Pa Kikina a 6 měs Davídek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
27.12.04 10:20

Helinko,
manžel bral ze začátku tuším 2×20 mg, po akutní fázi to postupně snižoval a celkem to bral aspoň čtyři měsíce, ale možná i dýl.
Ale ty jsi jiný případ, máš vcelku nízké dávky, takže se nestrachuj, jo a na mykózy zkus zvýšit příjem kysaných výrobků.
Ona ta léčba celkově ztlumí imunitu, ale nic se neboj a držím ti palečky, ať to dobře dopadne:-) Manžel už je taky zase čiperka čiperná:-)

Jazzi+V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
27.12.04 11:59

díky holky za povzbuzení, ono to hodně pomáhá, když člověk slyší, že ta či ona léčba zabrala a výsledky se dostavily.Bohužel mám teď ještě i jiné vedlejší účinky Prednisonu-vedle mykózy, která se ne a ne udobřit(asi zkusím ty kysané výrobky) ,mám také (někdy až velkou) svalovou slabost v nohách(což je také popsáno v nežádoucích účincích).No snad už nic horšího nepříjde a 3 měsíce utečou jak voda.Pa Helinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nounours
23.8.10 15:17

Já brala prednison 8 mesíců. První ctyři jsem brala 50mg denně. Jeden z vedlejších účinků co se u mě objevily byla především oslabená imunita a díky prednisonu jsem přibrala 25 kilo za dva měsíce. Hlavně v oblasti obličeje ramen zad a hlavně břicha. Brala jsem ho po operaci štítné žlazy a po ozařováním radioaktivním jodem. Prednison jsem postupně co týden snižovala poslední měsíce ale i tak vážím skoro o 28 kilo víc. Jídlo už během léčby jsem držela hodně na uzdě a i když tři měsíce téměř denně cvičím nezhubla jsem ani jedno kilo. Někdo říká že se to časem zpraví ale mám se příští rok na jaře vdávat a nechci vypadat jak v osmém měsící:(((nehledě na to že se mě občas lidé zeptají kdy to čekám. V tu chvíli mi je opravdu do breku. Před nemocí jsem vážila 62 kilo při výšce 169. Pravda je, že s prednisonem nemám vůbec dobré zkušenosti a už bych si nikdy nevzala ani 5 mg.

• Nahlásit
  • Citovat
Lina 1
1.12.10 22:06

Prednison

Ahojky všem, tak zítra mi má být předepsán prednison a co tady čtu je docela šílený.Mám Dhuringovu nemoc (kožní) a dlouhodobě beru Disolune.Bohužel na tento lék mi bylo řečeno, že otěhotnět nemohu, tak mi předepíší prednison.Teprve teď jsem se dočetla, že se u tohoto léku přibírá na váze.Bohužel v mém přípaě asi jiné východisko není, tak se na to moc těším. :cry:
No snad mi klapne alespoň to otěhotnění, ale cena je dost velká.No co by člověk pro vytoužené miminko neudělal !!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.10 08:43

Lino 1 - Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, ale poslední příspěvek mě pobavil. Přibírání měla spíš na svědomí operace štítné žlázy, protože došlo k hormonálnímu výkyvu. Někdo po braní Prednisonu opravdu přibere, to je bohužel komplikace Prednisonu. Jde o takzvaný Cushingův syndrom, který se objevuje při dlouhodobém braní kortikoidů.
Píši jako anonym, aby se mi pak toto téma neobjevovalo na profilu :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
Guess
16.10.11 21:23

Prednison

Ahoj, ja beru Prednison necele 2 mesice a bohuzel mam jiz podruhe mykozu ;( Jinak zatim zadne jine nezadouci ucinku nastesti nepozoruji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama