Předškolák, dáte ještě na poslední měsíc dítě do školky?

332
11.5.20 12:00

Předškolák, dáte ještě na poslední měsíc dítě do školky?

Dobrý den, mám dilema, atak si chci udělat průzkum. Ty děti, které přijali od září do školy, budete dávat děti do školky, jakmile se na konci května otevřou, i přestože jste doma, ještě s druhým dítětem? Já přemýšlím, že bych jí tam ještě třeba na 2-3× v týdnu dala, ale nechci ve školce zbytečně provokovat, tak mě zajímá, jestli má někdo podobný plán. Chtěla jsem, aby si školku ještě chvíli užila, když už půjde do školy. Díky všem za názory. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5021
11.5.20 12:08

Jsem ve stejné situaci a dcera dnes opět nastoupila, díky bohu za to :palec: Stepovala tady ráno už ve tři čtvrtě na šest :D U nás školka pojede až do půlky července, takže si to ještě ty poslední dva měsíce užije, bude chodit denně. Ředitelka doslova oznámila, že kapacitu nebudou nijak omezovat a dítě může opět přihlásit kdokoliv, ne jen ti, co už to nutně potřebují kvůli práci. Takže jsem za tu možnost opravdu ráda, protože dceři se po školce šíleně stýskalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4850
11.5.20 12:18

@helcisek Já jsem se rozhodla provokovat a předškoláka do školky přihlásila. Jsem sice na RD, ale dělám pár hodin týdně na homeoffice. Jde mi teda spíš o ten kontakt s dalšími dětmi, jsme dost izolovaní, o prázdninách to nebude lepší, tak ať se aspoň ještě s někým potká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2987
11.5.20 12:32

Stejná situace, RD a předškolák a jde do školky. Žádné výčitky nemám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9260
11.5.20 12:37

Já bych nedala, nemyslím si, že situace je až tak dobrá…když bych měla možnost nechat doma, nechala bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
11.5.20 12:48

Dát jsem chtěla a to obě děti. Starší jde v září do školy a prostřední dceři bude letos pět, Bohužel nám přišel komisní email o tom, že školka je až do konce roku zamyšlena pouze pro děti rodičů, co nutně potřebují hlídání, protože jsou zaměstnaní. A že znovu otevření školky neznamená obnovení povinné předškolní docházky. Takže nakonec prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9103
11.5.20 12:50

My jsme v trochu jine situaci. Kdyby se cela rodina rozkrajela, tak by mozna slo nechat si deti i nadale doma. Takze nez abychom se krajeli, deti pujdou. Nevidim situaci tak cerne, abych drzela deti dalsich 5 tydnu doma :think:. Jedno do jesli, jedno do predskolaku, jedno do skoly a my konecne normalne do prace. Je pravda, ze pocet kontaktu nam strasne vzroste :think:, doted jsme se vidali jen s prarodici, sourozenci a ja i muz obcas se sefem. Ale nemuzeme donekonecne sedet zavreni. HO me osobne moc nenadchnul, asi proto, ze kolem furt poletuji tri deti. Byt tu sama, mozna bych si rict dala :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3745
11.5.20 12:51

Já zřejmě také nedám. Různé pospojovali třídy… Kdyby nebyl skoro konec školního roku, tak o tom uvažuji.. Naštěstí mám doma dvě a celkem pěkně si hrají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12417
11.5.20 12:55

U nás školka otevřela dneska, ale dítě mám přihlášené až na červen. Jen teda u nás jedou na 15členné skupiny a dítě bych měla mít v jiné třídě než byl celou dobu. Takže se ani nerozloučí se svojí třídou, učitelkami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
11.5.20 12:56

Já teda nemám ještě předškoláka, ale do školky půjde, i když jsem ještě na RD. Kolikrát mi tady brečela, že jí školka chybí, tak když je možnost, půjde, i když jen do oběda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49130
11.5.20 12:57

Zatim bude doma. Skolka otevrela dneska. Tatka ma volno, tak budou spolu tvorit na zahrade.
Ale na trenink fotbalu odpoledne zacne tento tyden chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18406
11.5.20 12:58

Proč provokovat? Mně by naopak bylo líto, že by dítě opustilo MS bez rozloučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
11.5.20 12:58

Pokud by s tím skolka neměla problém, tak jo. Za chvíli jsou prázdniny a ten pobyt doma bude koncem srpna už strašně dlouhý… Pět měsíců v kuse…

Navíc se obávám, že v říjnu nebo listopadu to máme stejně v druhé vlně zpátky, tak ať si instituci trochu užije, bojím se, že pak zase zavřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2461
11.5.20 13:07

Mladší dcera šla dnes po koronavolbu do školky (předškolačka). Nebylo to nezbytné, nějak bysme se u holek vystřídali, ale takhle nám to ulehčí situaci. Chodit bude domů po obědě. Ráno trochu fňukala, když zjistila, že jsou spojené dvě třídy, ale pak zjistila, že tam je její oblíbená učitelka a byla nakonec spokojená. Doma by do září zvlčila, potřebuje kolektiv, řád, jinou autoritu než nás rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
11.5.20 13:12

Ano, děti půjdou, předškolačka a třeťák. Končí nám 2měsíční „prázdniny“ a čeká návrat do práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama