Přehánění dárků pro malé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 12:54
Přehánění dárků pro malé dítě

Zdravím,

Vánoce se blíží a já už se teď naprosto děsím, co manželova rodina zase natahá za hromady dárků. Jde jim hodně o kvantitu. Musí být velké, musí jich být moc a hlavně víc než od mojí rodiny. Dávali jste v rodině limity na dárky? Malému je něco přes rok a půl a má z toho kulové. Navíc každá návštěva = dárek. Už mi z toho hrabe. V pokoji k nehnutí, ale pořád setoho vymýšlí víc a víc. Rozumné prosby jsou zcela neúčinné, něco jako mluvit do dubů :zed: prosím o anonym nebo smazat…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

pannda
Kelišová 6596 příspěvků 35 inzerátů 09.11.18 12:58

No tak to neřeš .. :roll:

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 09.11.18 12:59

limit nemáme, ale na každé vánoce píšu babičkám seznam a je to tak max 5 dárků..
pokud ti to vadí, tak prostě hračky jednou za měsíc, pul rok, rok, zredukuj a dovez do dětských domovů, školek, nebo nemocnic..Pokud si toho třeba tchýně někdy všimne, třeba se pak chytne za nos - že dotuje cizí děti a ne to „ svoje“

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 09.11.18 13:00

To je normalka. Zadne domluvy nezabiraji.
Vzdycky jsem nad tim mavla rukou, postupne ty kraviny probrala a povyhazovala. To same s cukrovinkama. Az jsem na rovinu rekla, ze to hazim do popelnice, zacalo se nad darky vice premyslet, kupovaly se jen kvalitni hracky. A protoze ty jsou drazsi, tak pochopitelne jich bylo mene.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 13:00

Ahoj,

nejde o mě, proto inko.

U bráchy to samé - babička na každou návštěvu (i co týden) vozí mega tašku a v ní hračky, oblečení atd. Nadávají rodiče, nadáváme my - naučí mladýho, že vždy něco dostane - a hodně. Nebude si vážit věcí nic. A ve výsledku ho nebude zajímat babička, ale taška dárků.

Nastavilo se říkat si o dárky přímo. Nic malého. Rovnou zařízení pokojíčku - skříň, postel, nějaký větší spotřebič - teď naposledy „mají všechno, ale rozbila se pračka, dejte jim pračku“. Složí se celá rodina, nechce se to po jednotlivcích. A na ty kraviny už jim nezbejvá 8)

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 42 inzerátů 09.11.18 13:02
@Anonymní píše:
Zdravím,Vánoce se blíží a já už se teď naprosto děsím, co manželova rodina zase natahá za hromady dárků. Jde jim hodně o kvantitu. Musí být velké, musí jich být moc a hlavně víc než od mojí rodiny. Dávali jste v rodině limity na dárky? Malému je něco přes rok a půl a má z toho kulové. Navíc každá návštěva = dárek. Už mi z toho hrabe. V pokoji k nehnutí, ale pořád setoho vymýšlí víc a víc. Rozumné prosby jsou zcela neúčinné, něco jako mluvit do dubů :zed: prosím o anonym nebo smazat…

Ano řešila jsem něco podobného. Prostě jsem jim neustále opakovala ať nic nevozí nebo to, co vybereme s manželem, stejně tak jsem apelovala na manžela ať je trochu usměrní. Jsou to jeho rodiče a já zase nechci být snacha, co dětem nic nedopřeje. Ikdyž toho byly opravdu mraky…stejně tak to bylo s oblečením. Například jsme dostali teplý svetr v létě. Ani se neoptali na velikosti, takže kolikrát to bylo malé a nebo se mi tu válí věci pro deseti leté děti, přičemž mám 5 a 2,5 roku, navíc kluka a holku, takže možností koupit hračky a oblečení je mraky :-(
Ale jako jsem jak kolovrátek a stejně je to kolikrát k prdu, protože za poslední měsíc přivezla tchýně 5 čepic :roll:
Nebo holt jim některý hračky lifrovat zpět…to si nechá babičko u Vás, k nám už se to sotva vejde.
Taky nechci, aby byli děti navyklé na to, že přijede babička a dostanu dárek…je to akorát proti ní, že pak budou somrovat dárky a ona je nebude zajímat.

Příspěvek upraven 09.11.18 v 13:05

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 13:04

@Katerina308

Tak jsem nad tim uvazovala, reknu max par darku, zbytek necht zavazi vam…

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 09.11.18 13:04

@cecetka jj se sladkostma taky..
dostanou jeden, zbytek schovám a láduju jim to postupně..a co shledám " hnusné " to vyhazuju..( jakože jedna prababička má tendence kupovat sladkosti od čangu..atd, to jsou pak takové ty bíle olezlé mléčné čokolády atd ) tak to rovnou vyhazuju. ) Děti to ani nezjistí a prababi taky ne, má radost, že udělala radost, a co se s tím pak děje dál, už neví

nezna_margarita
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 09.11.18 13:05

Ahoj :kytka: Asi s tim nic neudelas.My letos zakazali kupovat hracky.Nestiha si s nimi hrat,protoze jsme porad venku na zahrade.Nasi malou tedy ani nebavi rozbalovani darku.Obleceni at nakupiji,z toho ma radost.Dostane jeden velky a drahy darek,na ktery jsme se slozili vsichni.Tchanovci chteli kupovat kolo,to jsme jim rekli,at pockaji na nrarozeniny,protoze se sotva naucila na odrazedle a zatim staci.Ale v tvem pripade bych to nechala byt,pote bych hracky vzala a darovala detem,ktere to stesti nemaji a dostavaji malo nebo vubec darky.Ber to tak,ze jsou to darky tveho ditete a ne pro tebe.Udelala bys sis akorat dusno a stejne by si jeli svoje.Jsou horsi veci na svete a zbytecne bys ses jen nervovala.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 42 inzerátů 09.11.18 13:09
@Anonymní píše:
@Katerina308Tak jsem nad tim uvazovala, reknu max par darku, zbytek necht zavazi vam…

Nebo vymyslí, věci, který nemáme ani kam dát…jako třeba lepicí abeceda na zeď. NIkde doma nemáme tolik zdi, aby to tam nalepit šlo. Navíc nechci, aby měly pocit, že můžou kreslit po zdi, ikdyž tam bude kreslit na co, ne přímo na zeď.
Ale už jsme s manželem založili krabici hrůz…kam dáváme převážně věci, které vozí z dovolených a zásobuje nás s tím :-D
Prostě kamkoliv jede na výlet…musí něco přivézt. Třeba magnety…akorát my je nemáme kam dávat, jelikož máme vestavěnou lednici :roll: No nic.

Kriss Tina
Kelišová 5490 příspěvků 09.11.18 13:09

Jo jak u nás, moji rodiče se drží, ty nic neprehaneji, přitelovo rodiče hlavně jeho mamka je ovšem nákupní maniak, to jsou pytle hraček, oblečení (které už sotva narvu do skříně kolik ho má) tašky sladkostí, to samé moje sestra, ta utratí pul výplaty za kinder vajíčka, autíčka a roztomilé Oblečky na děti :roll: ale dávat jim nějaké limity to je jako házet hrách na zeď, na mě pak koukají že malému nechci nic dopřát. Ale já už to přestala řešit, tak dostane víc věcí od nich, jejich nákupní šílenství je uspokojeno a já koupím pár drobností co se mi líbí.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 13:12

Co kupují dětem příbuzní neřeším. :think: Moje mamka také nakupuje dárky ve velkém, i hodně drahé věci, ale je to čistě její věc. Některé věci od ní máme ještě nerozbalené na skříni, co koupila v květnu klukům k narozeninám. Proč tě to tak rozčiluje?, tak to daruj dál. U některých lidí se nemá cenu dohadovat. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 13:15

@Kriss Tina ach jo, ja jsem zatim odhodlana bojovat :lol: nesnasim to, navic reknu konkretne nechci to a to a dalsi navstevu mi toho pristane taska a jeste uz predem nachystany proslov, ze to co ja tvrdim je blbost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 13:16

@Terezxx nemam to komu darovat, nechapu princip prvotniho nakupu a nechci se tomu podrizovat. Nechci aby si fite myslelo, ze laskase meri darkama…

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 09.11.18 13:18

My si konkrétně říkáme co pro syna chceme. Tchýně totiž vymýšlí vyloženě blbosti,co se nam tu pak válí. Syn ma dva roky, samozřejmě az bude starší,tak to taky bude o necem jiném.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >