Přesun na jinou pozici, snížení platu

1800
5.6.15 11:15

Přesun na jinou pozici, snížení platu

Ahoj :) Snad mi zde někdo dokáže poradit… jde mi o to, že - pracuji pod personální agenturou, v práci máme tabulky, pozice X bere tolik, pozice Y tolik, Z tolik atd atd… Na našem oddělení došlo momentálně práce, hrozí přemístění na výrobní linku, ale s tím taky snížení základu pro mě přes dva tisíce korun. Jasně, pro někoho to je třeba nic, ale pro mě to je sakra hodně. Já vždy žila v domnění, že když zaměstnavatel zaměstnance přemístí na jinou pozici, s nižším základem, tak by mu měl zůstat ten vyšší, ne? Nebo by se to mělo snad nějak dorovnávat. Už se mi to stalo vloni, když mě k prvnímu v měsíci přemístili a až patnáctého dalšího měsíce jsem se dozvěděla, že mám jinou pozici, směnnost, ale taky o tisícovku menší výplatu. A buď podepiš nebo běž… jak to tedy je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73241
5.6.15 11:18

@Frogie Je to přesně tak, jak píšeš v poslední větě… buď budeš souhlasit nebo dostaneš výpověď pro nadbytečnost, je to naprosto zákonný postup. Naopak protizákonné by bylo, kdybys za tu práci na lince dostávala vyšší plat než kolega, který nastoupil přímo na ní jen protože si předtím pracovala někde v kanclu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama