přetahování předkožky po operaci varlátek

Anonymni
13.3.08 20:38

přetahování předkožky po operaci varlátek

Dobrý večer všem,

mám prosbu na maminky, které si se synem prošly operací nesestouplých varlátek a zároveň přitom podstoupili i stržení předkožky.

Syn /3 roky/ toto absolvoval v úterý, dnes jsme přišli domů a naším úkolem je minimálně 2× za den předkožku shrnout a žalud namazat mastičkou.
A v tom je právě problém - před operací jsme s přetahováním větší problémy neměli, šlo to sice jen tak na 80%, malý se s námi občas pral, ale šlo to… Teď si na sebe nechce nechat ani sáhnout, pere se s námi, kope, strašně pláče… Navíc má penis dost malý, zajíždí mu jakoby dovnitř a jde to špatně uchopit.
Teď večer jsem na něm nakonec ležela já i manžel a podařilo se nám to až po půl hodině domlouvání, slibování a nakonec velkého křiku. Ale byl to boj… Nerada bych při tom malému ublížila a zranila ho v místě jizviček po operaci varlátek. Každopádně ale tento zákrok musíme celý týden denně provádět, aby se předkožka nepřichytila zpátky.

Myslím si, že ho nebolí to přetahování, ale spíš to, že mačkáme poblíž zašitých míst a ta jsou celkem 4, takže je problém penis přidržet a předkožku stáhnout. Paní doktorce v nemocnici se to dnes ráno podařilo celkem snadno, takže něco děláme špatně…

Prosím, nemáte některá podobnou zkušenost? Co jste v takové situaci dělaly? Neznáte nějaký „trik“ jak na to? Jsem bezradná a bohužel ve svém nejbližším okolí mám jen maminky s holčičkami…

Děkuji za odpovědi!
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

182
13.3.08 22:20

Ahoj,my sice nic takového neprodělali,ale já si myslím,že by ten boj mohl být jen ze strachu z prodělané bolesti. :nevim: Co zkusit třeba, aby si malý tu předkožku zkusil stáhnout sám??Třeba to zabere a nebudete muset takhle bojovat.
Přejeme hodně sil a brzské uzdravení!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
14.3.08 08:57

Ahoj Báro, měli jsme doma něco podobného, jen bez té operace varlátek. Na chirurgii mu pomohli s předkožkou, sice mu ji nestrhli, ale museli tomu nějak pomoci. Měl to zarudlé, bolavé, nechtěl si na to nechat sáhnout, přesně jak popisuješ. U nás pomohlo to, co píše Hromix. Nechala jsem ho, ať si to stáhne sám. Chce to sice trpělivost a čas, ale jde to líp. Navádět ho jak na to, aby to udělal až do maxima, co mu to jde. Moc ti doporučuju koupit mastičku CALCIUM PANTOTENÁT. Je mastná, což je teď potřeba a je fakt hojivá. My jsem pindíka tím mazaly a po dvou dnech to bylo zahojený. Čůrali jsme do vody, takže jsme si taky užili.

Násilím to nemá cenu, ty děti řvou protože se bojí. Zkus ho fakt nechat samotného, ať přetahuje. A večer při koupání nebo po koupání to jde líp. Chce to čas a trpělivost. A tu mastičku fakt vřele doporučuju!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.08 11:49

Packo, Hromik

moc děkuji za odpovědi a za povzbuzení… Teď za sebou máme více než půlhodinové přesvědčování a boj - bohužle neúspěšně. :-(
Aby se o přetažení pokusil sám, to jsme zkoušeli, ale nechce si bohužel na pipíka ani sáhnout (dřív si s ním hrál velmi často, takže je to vážně strach z bolesti…).
Nám poradili heřmánkovou mastičku Dermazulen. Máme stáhnout předkožku a potřít s ní žalud… Jenže jak se brání, nejde nám penis vůbec udržet, natož stáhnout a namazat… Udělat to při koupání by bylo fajn, ale můžeme se zatím jen krátce sprchovat a ve stoje ve sprše se mi to taky spíš nepodaří, navíc budu mít strach, určitě se bude taky bránit, tak aby nám neuklouzl a neuhodil se do varlátek. Má už docela sílu a máme s manželem co dělat, abychom ho udrželi.

Nejradši bych s přetahováním nějaký ten den počkala, až se jizvička zahojí, ale mám strach, že nám to přiroste a celý zákrok nás čeká znovu… Ale jeho pláč a naříkání, že to moc bolí, jsou strašné a je mi z toho do breku.
Chtěla jsem se dnes poradit s naší dětskou dr., ale neordinuje… Váhám, zda jet zpátky do nemocnice.

Co myslíte, přiroste to za 2-3 dny zpět? Nestrhávali nám to celé, z velké části to měl už uvolněné… Nemáme tam žádné prasklinky, ani to nemá červené. Tak snad tak rychle by to přirůst nemuselo??? Snad to bude den ode dne lepší a stáhnutí se podaří.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
6847
17.4.08 01:59

Baro, zrovna jsem si precetla tento clanecek: http://www.askdrsears.com/faq/az3.asp - je to anglicky, jestli ti to nevadi. Dr. Sears, uznavany v Americe jako odbornik na pediatrii, pise, ze penis se ma nechat byt. Doslova pise: „Pred lety se doktori domnivali, ze bychom meli nasilim pretahovat behem detstvi, aby nenastaly problemy s penisem (pred tim pise, ze vyjimecne muze prirostla predkozka zpusobovat problemy s mocenim). Pokud se neda pretahnout do nekolika let veku, mel by se nasilim pretahnout. Nyni vime, ze trauma timto zpusobene neprevazi vyhody. (Trauma - pise o traumatu fyzickem i psychickem.)“ Na zaver dodava, ze kluci si ho stejne pozdeji pretahnou sami, az se timto organem zacnou vice zabyvat a zkoumat :-)

Takze moje rada - nechat pindika tak jak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama