Převod majetku před insolvencí

Anonymní
23.5.17 14:22

Převod majetku před insolvencí

Dobrý den, prosím mám povoleno oddlužení, proběhlo přeskumné jednání i schůze věřitelů. Vlastnim(z dědictvi) podíl na nemovistosti a lesní pozemek který bude zřejmě zpeněžen, soud si vyžádal kopii dědického řízení kde je uvedeno že jsem vlastnila ještě pozemky které jsem převedla darovací smlouvou na člena rodiny již před 4roky. Spravce to konstatuje jako problém že se 5let před insolvencí nesmí nic převádět. Hrozí mi tedy konkurs nebo bude požadováno vrácení pozemků a jejich zpeněžení? Má někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.5.17 14:34

Tak přesně takhle se to lidi snaží očůrat! Pročpak byla ta darovací smlouva? Předpokládám, že z dobré vůle určo ne :) A ano, je to zákonny důvod předat tě do konkurzu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 14:46

Zkusenost s timhle nemam, ale s insolvenci jo. Ze by se pet let pred insolvenci nemelo nic prevadet? To je nejaka blbost ne, jak nekdo muze vedet, ze za pet let bude zadat o insolvenci? Kvuli tomu bych rekla, ze ti nic nehrozi, ale nejsem pravnik.. U nas se starali pouze o aktualni majetek, o to, co jsme meli nebo nemeli pred peti lety nikdo ani nestek..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.17 14:54
@Iustitia omnibus píše:
Tak přesně takhle se to lidi snaží očůrat! Pročpak byla ta darovací smlouva? Předpokládám, že z dobré vůle určo ne :) A ano, je to zákonny důvod předat tě do konkurzu :)

Netušila jsem že budu za čtyři roky v insolvenci. Darovaci smlouvou je to nejjednodušší.

• Nahlásit
  • Citovat
1177
23.5.17 15:05

Kde je napsáno, že se 5let před insolvencí nesmí nic převádět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 15:05
@Anonymní píše:
Netušila jsem že budu za čtyři roky v insolvenci. Darovaci smlouvou je to nejjednodušší.

Prevadet majetek behem zadosti o insolvenci je samozrejme podvod, ale pokud si darovala pozemek pred x lety, tak neni tvuj a hotovo, co je komu do nej? Jak by k tomu prisel ten, co ho od tebe dostal? Co kdyz si na nem treba postavil bydleni? To by mu to meli kvuli tvoji insolvenci sebrat? To je pekna blbost. Nedej se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.17 15:08

@JTom řekl nám to nás správce a našla jsem to i na internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.17 15:11
@JTom píše:
Kde je napsáno, že se 5let před insolvencí nesmí nic převádět?

Ano, ze zákona je opravdu lhůta 5 let, kdy mohlo dojít účelově ke krácení majetku. Samozřejmě v drtivé většině darovací smlouvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 15:11
@Anonymní píše:
Prevadet majetek behem zadosti o insolvenci je samozrejme podvod, ale pokud si darovala pozemek pred x lety, tak neni tvuj a hotovo, co je komu do nej? Jak by k tomu prisel ten, co ho od tebe dostal? Co kdyz si na nem treba postavil bydleni? To by mu to meli kvuli tvoji insolvenci sebrat? To je pekna blbost. Nedej se.

Proč anonym? Jinak opravdu ze zákona tam lhůty jsou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 15:12
@Anonymní píše:
@JTom řekl nám to nás správce a našla jsem to i na internetu.

Nasla jsi to v zakone? Ne vsechno, co se pise na strankach typu emimino nemusi byt nutne pravda..

• Nahlásit
  • Citovat
1177
23.5.17 15:15

Dej sem prosím odkaz, nejlépe číslo zákona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 15:15

@Iustitia omnibus Anonymne proto, ze kdyz jsem obcas prispela do diskuzi o insolvenci pod svoji prezdivkou, tak me pak v soukromych zpravach otravovali ruzna individua, jestli bych jim neporadila a ja nejsen zadna pravni poradna..

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.17 15:17

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 15:19
@Iustitia omnibus píše: .

Oprava § 242

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 15:22

Taky bych rekla, ze zalezi na tom, kdy ty dluhy vznikly. Jestli jsi mela dluhy a exekuce uz pred temi ctyrmi lety a zacala jsi se zbavovat majetku, tak bych se nedivila, ze se v tom nekdo stoura.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama