Přibouchla si prsty do dveří

Anonymní
29.4.12 13:36

přibouchla si prsty do dveří

Prosím o radu, radši anonymně aby mě tu pak nenašla tchyně. Prosím dnes dcerce přibouchl průvan prstíky do dveří. Plače a já nevím zda s ní sednout do auta a ject nebo chvilku vyčkat. Jak na tom prstíky budou. byla to docela rána. Bolí ji 2 prstíky v okolí nehtíků.
Nestalo se vám to? poznám zlomeninu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

880
29.4.12 13:39

Pokud to bylo v oblasti nechtů, tak tam nejspíš zlomeninu poznáš blbě :think: . Jak je na tom dcera? Brečí? Stěžuje si na velkou bolest? Asi bych se řídila tím, pokud je v pohodě, jen sem tam si vzpomene, tak bych asi počkala, pokud ale brečí a bolí to hodně, radši bych jela. SNad to nebude zlomený :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2507
29.4.12 13:40

Ahoj…asi ti moc nepomůžu, ale já když měla zlomeninu, tak to moc nebolelo, ale jakoby to zatuhlo v nejmíň bolestivé poloze a hrálo to všema barvama…ale já jsem exot, co měl zlomeniny jen v kloubech,takže nevím jak se pozná zlomenina v kosti, ale asi to bude podobné…jestli to hodně bolí, ale hýbat s tím může bez námahy, tak to bude jen ošklivě naražené…v každém případě bych buď ledovala nebo mazala Voltarenem nebo IBUHEPou, prostě něčím na otoky a záněty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sito
29.4.12 13:42

Joj to musi byt moc bolave bobiš mi se to stalo u auta a bylo to zlomene strašna bolest rači bych s ni šla at se ji na to aspon nekdo podiva

• Nahlásit
  • Citovat
71474
29.4.12 13:42

Zlomeninu nepoznáš, nicméně i pokud to bude zlomené, tak se to během hodiny, dvou nezblázní, takže já bych počkala, zda si bude stěžovat pořád nebo na to během chvilky zapomene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.12 13:53

Holky tak zatím dobrý. Nepláče . hraje se strejdou hry. A hýbat s tím může. uvidíme jestli udrži pastelku. Děkuji moc. byla jsem z toho hotová. navíc jsem u bráchy a tady to neznám. Zda ject jen na pohotovost nebo až do nemocnice cca 40 km

• Nahlásit
  • Citovat
71474
29.4.12 13:57

Můj názor je ten, že když už, tak rovnou do nemocnice, pohotovosti jsou na prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4504
29.4.12 13:58

Zlomenina se dá poznat tím, že většinou ten prst je namodralý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71474
29.4.12 14:03
@Sumaya píše:
Zlomenina se dá poznat tím, že většinou ten prst je namodralý.

Taky ne vždycky, naopak většinou podstatně hůř vypadá naražený či zhmožděný, než čistá zlomenina… bez rentgenu ji mnohdy nepotvrdí ani doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
29.4.12 14:05

Stalo se mi něco podobného, nebylo to přímo do dveří, ale do takové škvíry. Chvíli jsem čekala, jestli bude brečet, jestli prsty pohybuje, jestli je nemá nateklé a jestli jí nebolí, když se jich dotknu. Naštěstí u nás to bylo do hodiny úplně v pohodě, ale kdybych měla pochybnosti, tak hned jedu k Dr.

• Citovat
  • Upravit
4504
29.4.12 14:12

Jo, to je jasný. Já měla zhmožděninu 3 stupně na prostředníčku a bolelo to jak čert, ale modrý to nebylo, akorát kloub a prst byl 2krát větší. Známá si přibouchla prst, nijak to nebolelo, ale jak se ráno zbudila, tak prst modrej a pak se ukázalo, že to má zlomený.

Já si myslím, že pokud s tím může hýbat a nijak to nebolí, tak to bude v pohodě. My jsme měli přibouchlých prstů, když jsme byli malí. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
29.4.12 14:17

když mi bylo 5, tak mi bratr kamarádky přivřel prsty do dveří, zlomené jsem je neměla,ale museli mi strhávat nehet na jednom prstu, začalo mi to hnisat… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71474
29.4.12 14:21

@Sumaya Tak to já zas měla zlomeninu, která ani nenatekla, ani nezmodrala… normálně jsem došla domů, ráno to tedy při došlapu už celkem bolelo, ale jít na tom šlo… no, šla jsem „simulovat“ k doktorovi (nechtělo se mi do školy) no a ona zlomenina a sádra na 5 týdnů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4504
29.4.12 14:27
@j.a.n.i1 píše:
@Sumaya Tak to já zas měla zlomeninu, která ani nenatekla, ani nezmodrala… normálně jsem došla domů, ráno to tedy při došlapu už celkem bolelo, ale jít na tom šlo… no, šla jsem „simulovat“ k doktorovi (nechtělo se mi do školy) no a ona zlomenina a sádra na 5 týdnů…

Ty jo 8o Mě příjde, že zlomenina někdy ani nebolí tak moc, jak by si člověk představoval. To je pak zrádný co? Brácha v 10 letech spadl na ruku a říká..mě to bolí, ale koukal na tv a nic, za chvíli si nestěžoval, až po 3 hodinách zase říká, že ho to bolí, ale on vůbec nebrečel, nic. Pak pozdě večer jeli na pohotovost, protože jsem mamce řekla, ať radši jedou, a měl to zlomený. Mamka si myslela, že chtěl jet tak pozdě, aby nemusel do školy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2218
29.4.12 14:35

já u holek vždycky čekám tak hoďku jak se to vybarví a zkouším je jestlis tim můžou hýbat. o tu hodinu se to opravdu nezblázní,navíc takle malý děti maj pružný kosti… párkrát jsme jeli na rtg a nikdy z toho nic nebylo,jen pohmožděný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama