Přidušování plodu v těhotenství

Anonymní
13.11.19 09:39

Přidušování plodu v těhotenství

Ahoj holky, píšu sem, protože nevim, kam jinam, aby mě za můj dotaz nikdo nezlinčoval. Chtěla jsem se zeptat, zda si myslite, že je možné přidušování plodu (nebo nedostatečny prísun kyslíku k plodu) během těhotenství? Příklad jak to myslím: Čekám dvojvaječná dvojčata a když si lehám večer na boky, přijde mi, že začnou tak divně vyvádět, jsou to jiné kopání než přes den a ja se bojím, abych jim jako nějak “nepřiskrípla” pupečník a neomezila jim tak přísun toho, co potřebují. A ikdyž třeba usnu na zádech, v noci se zákonitě nějak přetočím. Je tohle vůbec nějak možné? Pak mi třeba přijde, že kopou celý den, ale když se ráno vzbudím, je docela dlouho klid než začnou o sobě zase dávat vědět. Jsem hysterická uplně ze všeho, proto raději vkládám anonymně.. Děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

814
13.11.19 09:55

Já jsem 32tt, občas je to kopání (spíš jak kdyby někdo bušil na vrata :) ) taky takové rychlé, hektické, včera zrovna vleže na pravém boku. Jak kdyby na mě bouchal „lehni si jinaaaaak“ :lol:
Tak se prostě přetočím do polohy, kdy toho nechá, když je mi to nepříjemné a nejsem si jistá, jestli mimčo je OK. Třeba to vůbec není důvod tohoto rychlého mletí a klepání, to nevíme. U nás je ráno také klid od pohybů, kolikrát se ozve až za dlouho, ale pak celý den průběžně o sobě dává vědět a nejvíc večer, tak se tím nestresuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18624
13.11.19 09:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, píšu sem, protože nevim, kam jinam, aby mě za můj dotaz nikdo nezlinčoval. Chtěla jsem se zeptat, zda si myslite, že je možné přidušování plodu (nebo nedostatečny prísun kyslíku k plodu) během těhotenství? Příklad jak to myslím: Čekám dvojvaječná dvojčata a když si lehám večer na boky, přijde mi, že začnou tak divně vyvádět, jsou to jiné kopání než přes den a ja se bojím, abych jim jako nějak “nepřiskrípla” pupečník a neomezila jim tak přísun toho, co potřebují. A ikdyž třeba usnu na zádech, v noci se zákonitě nějak přetočím. Je tohle vůbec nějak možné? Pak mi třeba přijde, že kopou celý den, ale když se ráno vzbudím, je docela dlouho klid než začnou o sobě zase dávat vědět. Jsem hysterická uplně ze všeho, proto raději vkládám anonymně.. Děkuji..

Dítě může být nedostatečně vyživováno v těhotenství, i když zalehnutím to tedy nebude. Já od určitého doby nemohla v těhotenství ležet na břiše, protože dítěti se to nelíbilo. Tobě by se asi taky nelíbilo, kdyby tě někdo v podstatě zalehl. ;)
Jinak dětem se střídají v prenatálním stádiu periody spánku a aktivity. Ty samozřejmě nekorespondují s denním biorytmem matky. A některé děti jsou už v břiše živější a aktivnější, než jiné, což dost souvisí i s budoucím temperamentem.
S postupujícím těhotenstvím se dítěti taky zmenšuje prostor, takže pak zase aktivity zdánlivě upadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4896
13.11.19 10:05

Pokud máte strach že něco není v pořádku, tak to popište svému gynekologovi, buď vás uklidní, že je to v pořádku a normální, nebo vás pořádně vyšetří nebo odešle na podrobné vyšetření. Gynekologové by měli být zvyklí na vyplašené těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
13.11.19 10:44

A prospivaji v poradku? Ja teda nejsem. lekar a muj doktor mi rekl ze je ti nesmysl, ale kdyz jsem. cekala. dceru tak pomalu rostla, jednou to bylo ok, pak zase ze nevyrostla vubec, merili obcas prutoky a ty vzdy vysli v pořádku. Ve finale kdyz se narodila tak měla pravý uzel na pupečníku. Take sebou občas hrozne hazela a nekdy byl klid..doktor mi pak po porodu rikal ze je blbost aby to bylo zavinene tim uzlem, ale logicky si myslim ze se tam.vzdy trochu priskrtila..ale nechci te nijak strasit, každopádně bych to rekla doktorovi, zvlášť pokud cekas dvojčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.19 12:05

Tak samozrejme, ze se zeptam doktora. Deti zatim prospivaji, jak maji, alespon cca pred 14ti dny to tak bylo. V patek jdeme na ultrazvuk a dalsi mereni, tak jsem zvedava. Tak ja doufam, ze maji okolo sebe hodne vrstev, a ze je to proste zarizeny tak, aby bylo vse v poradku. Budu v to doufat! Ale dekuji ;)
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama