Příjem kalorií

Anonymní
24.5.20 16:28

prijem kalorii

Ahoj, jsem 15ti leta holka, ktera zhubla za tri mesice 15kg. a to nezdravou cestou. jedla jsem hodne pod svuj bazal, v rozmezi 800-1200kcal denne. vubec jsem nepremyslela, jestli nekde neni chyba- hubnuti fungovalo, tak jsem myslela, ze je to vsechno dobry.
ted nemam menstruaci, vlasy padaji, je mi casto zima, jsem brzo unavena atd.
az nedavno jsem se dozvedela, ze jsem jedla pod bazal a ze je to nebezpecne.
asi 14 dni se snazim zvysit prijem, ale vubec mi to nejde. vzdy, kdyz snim vic, mam z toho depresi a jdu to vycvicit nebo vybehat. opravdu se o to snazim, ale zaprvy vubec nevim, kolik tech kalorii bych mela denne snist pro zacatek, a zadruhy mam proste nejakej blok v hlave, kterej mi zakazuje jist vic.
a taky jdu brzo na patnactiletou prohlidku. muze doktor zjistit, ze jsem podvyzivena? nechci, aby to vedelo okoli a poslali me do nemocnice. vim, ze se to muze stat…
chtela bych se z toho dostat sama a v beznym zivote, nikoliv v nemocnici, kde by do me ladovali jidlo.
posledni dobou jsem strasne smutna, ani komplimenty na moji postavu od okoli me necini stastnou. jsem hloupa, uz fakt nevim, jak dal.
prosim o rady, nevite nekdo cca kolik by mel byt muj minimalni prijem jestlize kazdy den minimalne 40minut cvicim, je mi 15, mam 174cm a 70kg?
a nejake tipy jak do sebe narvat to jidlo bez vycitek? asi jsem trochu ortorexni, jim jenom zdravy veci, miluju zeleninu, ryby, tvarohy, vejce, ovoce… ale zadne jidlo mi neprinasi stesti. mela jsem rada pizzu a takove prasarnicky, ale kdykoliv to ted vidim, vubec nic to se mnou nedela. proste nemam vubec chut. ani na to zdrave, ale vim, ze jist musim, tak se snazim nutit aspon k tomu zdravemu, kdyz to s nezdravym nejde…snad me chapete.
dekuju moc vsem za odpovedi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1513
24.5.20 16:40

Hele, podvizivena nejsi… Tvoje váha je ideální.
Obvodakovi to řekni, očividně se u tebe rozvinula porucha příjmu potravy, tak to nenech dojít daleko.
Dlouhodobé pod Bazal není dobré jít ale 1200 kcal je na přežití dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.20 16:46

Podvyživená určitě nejsi, já mám na výšku 175 cm a vážím 60 kg a rozhodně nejsem vyhublá :think: ale rozhodně potřebuješ si to co nejdříve pořádně srovnat v hlavě! :)

• Citovat
  • Nahlásit
25423
24.5.20 17:06

Hele 70kg neni na tvoji výšku žádná podvyziva. Máš problém akorat v hlavě, jez zdravě, klidně si nech sestavit jídelníček a výčitky fakt mít nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64763
24.5.20 17:16
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 15ti leta holka, ktera zhubla za tri mesice 15kg. a to nezdravou cestou. jedla jsem hodne pod svuj bazal, v rozmezi 800-1200kcal denne. vubec jsem nepremyslela, jestli nekde neni chyba- hubnuti fungovalo, tak jsem myslela, ze je to vsechno dobry.
ted nemam menstruaci, vlasy padaji, je mi casto zima, jsem brzo unavena atd.
az nedavno jsem se dozvedela, ze jsem jedla pod bazal a ze je to nebezpecne.
asi 14 dni se snazim zvysit prijem, ale vubec mi to nejde. vzdy, kdyz snim vic, mam z toho depresi a jdu to vycvicit nebo vybehat. opravdu se o to snazim, ale zaprvy vubec nevim, kolik tech kalorii bych mela denne snist pro zacatek, a zadruhy mam proste nejakej blok v hlave, kterej mi zakazuje jist vic.
a taky jdu brzo na patnactiletou prohlidku. muze doktor zjistit, ze jsem podvyzivena? nechci, aby to vedelo okoli a poslali me do nemocnice. vim, ze se to muze stat…
chtela bych se z toho dostat sama a v beznym zivote, nikoliv v nemocnici, kde by do me ladovali jidlo.
posledni dobou jsem strasne smutna, ani komplimenty na moji postavu od okoli me necini stastnou. jsem hloupa, uz fakt nevim, jak dal.
prosim o rady, nevite nekdo cca kolik by mel byt muj minimalni prijem jestlize kazdy den minimalne 40minut cvicim, je mi 15, mam 174cm a 70kg?
a nejake tipy jak do sebe narvat to jidlo bez vycitek? asi jsem trochu ortorexni, jim jenom zdravy veci, miluju zeleninu, ryby, tvarohy, vejce, ovoce… ale zadne jidlo mi neprinasi stesti. mela jsem rada pizzu a takove prasarnicky, ale kdykoliv to ted vidim, vubec nic to se mnou nedela. proste nemam vubec chut. ani na to zdrave, ale vim, ze jist musim, tak se snazim nutit aspon k tomu zdravemu, kdyz to s nezdravym nejde…snad me chapete.
dekuju moc vsem za odpovedi.

Buď se kousnes a zvládneš to sama, nebo psychiatrie.. Mě to sama trvalo 20 let.. A mám Následky. Dobře si rozmysli to, že to nechceš řešit a dr.. Nejdřív rodiče, pak např anabell, mají i online poradny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
24.5.20 17:32

S touhle váhou nejsi podvyživená. Jíst pod bazál by se nemělo dlouhodobě, pak totiž tělo na jede na „nouzový režim“, spaluje jen to co vyloženě musí a ostatní ukládá. Proto ti, co jedí dlouhodobě pod bazál, nehubnou. Ono taky záleží co jíš, nejen kolik toho jíš. Je rozdíl přijmout 1500kcal v chipsech, hamburgeru a cole a nebo přijmout 1500kcal ve zdravé vyvážené stravě. Pokud někdo jí denně hamburgery a spol, může být podvyživený ve smyslu nedostatku základních živin.
Pokud máš pocit, že máš problém s jídlem, jeho přijmem, výběrem apod., svěř se doma rodičům, ve škole psychologovi nebo se obrať například na centrum Anabell .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6758
24.5.20 17:54

Podvizivena rozhodně nejsi, 1200kalorii není zadnw tragedie, člověk se nepotřebuje prezirat. Menstruace se určitě obnoví, protože 70kg není málo a jestli ti padají vlasy zacni brát vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
24.5.20 22:16

Menstruaci můžeš mít nepravidelnou i z důvodu věku, v patnácti je to celkem běžné, před tím zhubnutím jsi ji měla normálně pravidelnou? Jinak váhu máš ideální, pokud máš pocit, že potřebuješ pomoct, řekni to svému obvodnímu lékaři a on tě pošle někam k psychologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.5.20 16:55

Úplně tě chápu, měla jsem to dost podobné v tvém věku… Je potřeba být v pohodě fyzicky, ale hlavně psychicky - mít radost ze života a radovat se z maličkostí :)) Ono jídlo - fyzická pohoda a duševní stránka spolu dost souvisejí i když se to nezdá…
Každopádně je potřeba tělo vyživit, aby mělo všechny důležité vitaminy, minerály, ale především dostatek bílkovin, sacharidů i tuků - jenom tehdy bude naše tělo fungovat tak, jak má. I když z dnešní stravy je to celkem problém dostatek kvalitních živin do sebe dostat. Naše těla jsou proto v dnešním světě poměrně často podvyživená - někdo na to ani nevypadá, může být obézní a přesto jeho tělo může být podvyživené. Je to takzvaná buněčná podvýživa, která se projevuje právě lámáním nehtů, padáním vlasů, náladovostí, bolestí hlavy, ztrátou menstruace atd… – VELKÝ PROBLÉM dnešní doby :((
No.. když budeš chtít vědět víc a poradit co s tím napiš na aja-malkova@seznam.cz :) Budu se těšit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat