Jsem tlustá, co mám nosit

Anonymní
22.5.20 19:05

Jsem tlustá, co mám nosit

Jsem tlustá. Za poslední rok jsem přibrala. Postupně přibírám jedno kilo za druhým. A drží se mě jako klíště. Nesedí mi už nic z toho, co jsem nosila. Loni jsem si sice něco nakoupila - nějaké šaty. Jenže buď ty šaty vypadají už strašně a nebo mi už nesedí - protože jsem zase přibrala. Nosila jsem kraťasy krátké, ale už loni jsem dostala vynadáno, že to nosit nemám - samozřejmě jsem je nosila jen na zahradě. Koupila jsem si delší kraťasy, které jsou zhruba do třetiny stehna - pořád jsou dost krátké, občas se to vyhrne. No a já nic jiného nemám a venku je teplo. Tento týden mi bylo řečeno, ať už to nenosím!!! Ani na zahradě a doma!!! Ať nosím nějaké další. Nojo - v tom je ten problém. Od pondělí mi končí OČR a já nemám, co na sebe. Nebudu mít ani čas někde pobíhat a shánět oblečení. Podprsenky už mi sedí asi jen 3. :,( :,( :,( :,( Kalhoty mám jen dlouhé, kratší nemám žádné. Trička, co jsem nosila doma - všechno krátké, těsné. Jedno takové velké maxi široké - moje momentálně nejoblíbenější - najednou je na něm dírka. Takže už nemám ani blbé tričko, které bych mohla nosit doma. To nevím, co si vezmu zítra na sebe. Vím že nejjednodušší rada je zhubnout. Ale tomu až tak úplně nevěřím. Takže asi to oblečení. Ale co a kde si koupit? E-shopy - toho se dost bojím, protože normálně vyzkouším x kusů a nesedí mi z toho nic - asi mám netypickou postavu - jsem malá 160 cm a momentálně cca 67 kg - asi nemám žádné svaly, které jsou těžší než tuky a ve skutečnosti vypadám na tak 75 kg. Co mi poradíte? Jaké „kraťasy“? Jelikož je mi pořád horko a nesnesu nic těsného, tak to bude dost těžké. V práci je také hrozné horko.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13696
22.5.20 19:11

Hubnutí nevyřeší tvůj aktuální problém s nedostatkem oblečení. Holt zítra sedni do auta, vyraž do obchodního centra a něco si kup. Podle mě jsou na léto pohodlnější šaty než šortky. Teď na být pár dní chladno, tak klidně zvládneš být v dlouhých kalhotách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
22.5.20 19:12

A kym ti „bylo receno“,at uz to obleceni nenosis?160cm a 67kg mi neprijde tak hrozne, jak popisujes.Ono moc rad asi nebude - zkusit se sebou neco delat a snazit se shodit a zitra holt nabehnout do obchodu nakoupit nove obleceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19479
22.5.20 19:13

Hele, asi to na tebe ted hrozne padlo, vid :hug: jinak se na to neda napsat nic, nez at si sesijes zaclonu :nevim:

Proc tak hodne pribiras? Mas teorii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
22.5.20 19:17

Ježíš já podle popisu myslela, že máš nejmín 100 kg :-) zítra si udělej hezké odpoledne a něco si nakup, já taky preferuji šaty :-) a super jsou taky lněné kalhoty :-)

A kdo ti říká, že nemáš chodit v šortkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4495
22.5.20 19:17

Tak hlavní je mít padnoucí oblečení když budeš mít na sobě oblečení co je to malé bude to vypadat blbě. Jaký máš typ postavy co míry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
22.5.20 19:20

Saty, 3/4 leginy a tuniky, dlouhe sukne & top. Vyraz do obchodu. Vypada to, ze mas splin..to si tvuj partner stezuje, at konkretni veci nenosis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22834
22.5.20 19:27

No, taky jsem si představovala, že napíšeš jiné cifry 8o já mám stejně. Tedy měla jsem, teď jsem přibrala přes karanténu a mám přes 70 kg. Dneska jsem si zkoušela loňské oblečení letní a mazec. Sedí mi Bonprix vel 40/42. A Esmara Lidl 42.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 19:38
@Anonymní píše:
Jsem tlustá. Za poslední rok jsem přibrala. Postupně přibírám jedno kilo za druhým. A drží se mě jako klíště. Nesedí mi už nic z toho, co jsem nosila. Loni jsem si sice něco nakoupila - nějaké šaty. Jenže buď ty šaty vypadají už strašně a nebo mi už nesedí - protože jsem zase přibrala. Nosila jsem kraťasy krátké, ale už loni jsem dostala vynadáno, že to nosit nemám - samozřejmě jsem je nosila jen na zahradě. Koupila jsem si delší kraťasy, které jsou zhruba do třetiny stehna - pořád jsou dost krátké, občas se to vyhrne. No a já nic jiného nemám a venku je teplo. Tento týden mi bylo řečeno, ať už to nenosím!!! Ani na zahradě a doma!!! Ať nosím nějaké další. Nojo - v tom je ten problém. Od pondělí mi končí OČR a já nemám, co na sebe. Nebudu mít ani čas někde pobíhat a shánět oblečení. Podprsenky už mi sedí asi jen 3. :,( :,( :,( :,( Kalhoty mám jen dlouhé, kratší nemám žádné. Trička, co jsem nosila doma - všechno krátké, těsné. Jedno takové velké maxi široké - moje momentálně nejoblíbenější - najednou je na něm dírka. Takže už nemám ani blbé tričko, které bych mohla nosit doma. To nevím, co si vezmu zítra na sebe. Vím že nejjednodušší rada je zhubnout. Ale tomu až tak úplně nevěřím. Takže asi to oblečení. Ale co a kde si koupit? E-shopy - toho se dost bojím, protože normálně vyzkouším x kusů a nesedí mi z toho nic - asi mám netypickou postavu - jsem malá 160 cm a momentálně cca 67 kg - asi nemám žádné svaly, které jsou těžší než tuky a ve skutečnosti vypadám na tak 75 kg. Co mi poradíte? Jaké „kraťasy“? Jelikož je mi pořád horko a nesnesu nic těsného, tak to bude dost těžké. V práci je také hrozné horko.

Tak to není váhově až taková hrůza. Když jsem měla na stejnou výšku co ty, tak jsem si ještě pískala. Opravdu jde o to dojít do obchodu a nakoupit padnoucí velikost. Já tedy nosím kraťasy těsně pod kolena. Záleží jaké máš problematické partie. Já právě zrovna ty stehna, a to opravdu krátké kraťasy nejsou vhodné. Někdo má zase břicho a nohy v pohodě, tak ten si je klidně dát může.

• Nahlásit
  • Citovat
6917

Tak sem čekala, že jsi 100 kilova mašina a ty máš 67 kilo?? To přeci nejsi tlustá? Kdo ti něco takového řekl? A vloni si měla kolik-60?a to ti taky nadávali že jsi tlustá. No problém nebude nejspíš na tvém prijimaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079

Obecně - nechceš nosit obrovské volné kusy jednolité látky. Pak mohutnější osoba vypadá jak galeona pod napnutými plachtami.

V principu chceš upozornit opticky na nejužší místo tvého trupu - tedy vytvářet pas, chceš nosit střihy které nejsou jednolité a a spíš vzory a odlišné barvy na těle i na nohách. Chceš nosit různé vrstvy, které opět opticky mění tvar.

Ideálně aby jedna část (triko/halena a nebo sukně/kalhoty) byly spíš přiléhavé a to druhé volné.

Jak a co konkrétně záleží na tvém typu postavy.

Na léto nenos nic, v čem je polyester, ale bavlna, len, hedvábí, případně viskoza.

Co určitě platí je nosit padnoucí spodní prádlo a téměř jistě nebudeš mít správnou velikost podprsenky, že ne? Ta skutečně sedící opticky udělá divy, zejména v tom aby byl vidět pas.

Jinak nenos kraťasy, nos sukni. Je to pohodlnější a lichotivější, když se trefí střih.

A tam kde koupíš sedídí podprsenku se ptej i na ochranu stehen v létě v sukni
https://www.caresse.cz/

Jeslti si něco zkoušíš a většina z toho ti nesedí, tak nejspíš naivně saháš po moc malých velikostech. Zkus o číslo větší a pokud ani to nebude fungovat, tak ještě o číslo.

V případě že máš nějakou hodně nekonfekční postavu, tak si najdi švadlenu a kupuj si kvalitnější věci z dobrých materiálů, kupuj to tak aby ti to bylo velké a nech si to od švadleny upravit. Případně si najdi krejčovou a základní kousky šatníku - tedy dvě, tři sukně, šorkty, kalhoty a košile si nech ušít.

Pokud chceš vytvarovat postavu, tak se primárně potřebuješ hýbat a zpevňovat nejprve hluboko uložený svalový systém (tzv. core) a pak přidat třeba i nějaký silový tréninng.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
22.5.20 19:45

A jestli zvládáš angličitnu, tak se mrkni na kibbe typology - je to způsob vnímání postavy trošku sofistikovanější, než jablko, hruška, přesýpací hodiny a kvádr.

V češtině jsem to nikde pěkně zpracované neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
22.5.20 19:49

@andelka83 já mám stejnou velikost, a taky poslouchám že jsem tlustá :( hubená nejsem, to jako poznám, ale že bych byla úplně „began“, jak je mi říkáno, si nemyslim :( mám nohy docela ok, ale velký prsa, bricho vetsi a cely ten hrudnik proste mohutný :( mám depku, kterou samozrejme zaháním sladkým :zed: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22834
22.5.20 19:55

@M-A no já už jsem. Fakt od března to vylezlo nahoru, masakr. Též mám 160 cm a pokud mám tak do cca 65 kg, nemám problém s oblečením a cítím se fajn. Jenže po porodu mi zůstalo pár kg, kojím, takže prsa větší no a teď jsem vlezla na váhu na je tam 7 na začátku. Fuj. Musím s tím něco dělat. Bohužel stále jsem převážně doma se třemi dětmi, vařím, peču a psychiku zlepšuju sladkým. A chybí mi x hodin procházek s kočárkem. Přibrala jsem celkově všude, pas, boky, ruce..ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 20:00

Ja si pripadam tlusta i se 162cm a 52kg. Mam po 2 SC a at cvicim jak chci tak ten previs nad jizvou proste nezmizi :cert: :pocitac: P.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama