Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@zuzu224 píše: Více
Mě webovkama naopak zaujala, horší jsem snad nikdy neviděla ![]()
@cherryinbloom píše: Více
Na jednom DOD, kde je 4G i 8G, jsem se bavila s češtinářkou a ta říkala, že rozdíl je vidět, konkrétně naznačovala úroveň ročníkových prací. Ale že se často stává, že na 8G ty děti jakoby usnou - že před sebou nemají žádný cíl, až maturitu, což je hrozně daleko, a těžko hledají motivaci, jsou pasivní. To mi přišlo zajímavé a dává to smysl.
@Magda26
Na výsledky maturit jsem koukala zrovna nedávno, tam se dá srovnávat asi hlavně čeština, protože matika a možná i AJ(?) mají lehčí a těžší verzi. Je pravda, že ty rozdíly tam systematicky jsou, ale v rámci jednotek procentních bodů
A to i mezi těmi prestižními a běžnými gymnázii. Podle mě už tam hrozně záleží na konkrétním „dítěti“. I to přijetí na VŠ. Prostě když má člověk motivaci, dostane se z jakéhokoli gymplu na jakoukoli VŠ. Znám i lidi, co šli ze zdravky na medicínu a z průmyslovky na FFUK
Ale z některých škol to je určitě jednodušší…
Právě jsem zrovna přemýšlela, podle čeho ty školy vlastně porovnávat…
@bonpari
Ja pevne doufam v lepsi kolektiv. Uz ted se mne ta nase trida nelibi a co rikaj kamaradky z druheho stupne, tak lepsi to nebude. Navic bych byla rada za nejaky vic motivacni prostredi. Kkuk dela rad projekty a podobne.
Jenze u nas mne prijde, ze kdo se na to vykvajzne, tak vyhraje.
Ale to jsou jen me sladke prani, realita muze byt jina. ![]()
Jinak jsou mensi rozdily v tech maturitach, ale ty jsou dle me obecne pro gymnazisty z kategorie lehke.
@cherryinbloom píše: Více
Já jsem byla na čtyřletém a tedy propast mezi námi a osmiletým byla velká.
Anonymní píše: Více
Já jsem tenkrát taky šla na 4G, ale ten náš gympl byl jenom 4G, tak jsme se neměli s kým srovnávat.
Ale taky mi přijde, že ty 4 roky navíc na gymplu musí udělat nějaký rozdíl.
Nam rikali hlavne kantori, ze u nas se uci mnohem lepe nez na ctyrletem. Pro me to byla hlavne ta zmena kolektivu, a stejnou vyhodu vidim i u svych starsich deti, proste na ZS by byli ponekud mimonci
, na gymplu se to ztrati
. Nejmladsi dcera se zatim jevi takova nejnormalnejsi co s tyce interakci s vrstevniky, tak tam uvidime.
@cherryinbloom ja byla na 7g a ucitele nam rikali, o kolik jsme lepsi, jak se u nas lepe uci,… Ale po par dnech na VS byl rozdil smazan a ted je to uplne jedno, kdo kam chodil. Co hodnotim pozitivne za sebe, je rozdil v kolektivu. Na tom gymplu je urcitym detem mnohem lepe nez na ZS a to je zasadni rozdil, byt 4 roky mezi „svymi“ nebo na ZS, kde je dite cim dal vice za mimone.
@Cuddy Jojo, na VS se to fakt nepoznalo, to mas pravdu
. Ale u nas teda byl hrozny rozdil lidi z gymplu a tech par, co z gymplu nebyli. Ti casto bojovali a nedobojovali…
A znáte z okolí nějaký dítě, který se našprtalo na Cermat a dostalo se na 8G, ale pak odešlo třeba po půl roce nebo po roce, že to nedávalo?
@cherryinbloom Ne. U starsi dcery bojovali dva kluci v prime hlavne s cestinou a jazyky, ale ted uz se srovnali. U syna ve tride jsou sami sprti
, jen 5 deti nemelo v pololeti vyznamenani. Dcera v prime a cast sekundy bojovala s anglictinou, na ZS meli bidnou uroven. Uz je taky davno srovnana. Ale i kouli ze ctvrtletky mela. Vetsinou teda 3- nebo 4. Letos uz mela z jedne i 1. A mluvi lip nez ja po maturite
.
@cherryinbloom Hlavne na ten Cermat se nenasprtas. Proste kdyz to tam neni, tak dite nevytrenujes.
@cherryinbloom píše: Více
zažila jsem takové dítě, bez podrobností, jen vím, že se vrátilo do stejné školy.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.