Přijímačky na osmiletá gymnázia 2026

Napsat příspěvek
Velikost písma:
76
28.5.26 17:17
@zuzu224 píše: Více

Mě webovkama naopak zaujala, horší jsem snad nikdy neviděla 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
67920
28.5.26 17:21
@bonpari píše: Více
:lol:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
76
28.5.26 17:24
@cherryinbloom píše: Více

Na jednom DOD, kde je 4G i 8G, jsem se bavila s češtinářkou a ta říkala, že rozdíl je vidět, konkrétně naznačovala úroveň ročníkových prací. Ale že se často stává, že na 8G ty děti jakoby usnou - že před sebou nemají žádný cíl, až maturitu, což je hrozně daleko, a těžko hledají motivaci, jsou pasivní. To mi přišlo zajímavé a dává to smysl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
76
28.5.26 17:36

@Magda26
Na výsledky maturit jsem koukala zrovna nedávno, tam se dá srovnávat asi hlavně čeština, protože matika a možná i AJ(?) mají lehčí a těžší verzi. Je pravda, že ty rozdíly tam systematicky jsou, ale v rámci jednotek procentních bodů :nevim: A to i mezi těmi prestižními a běžnými gymnázii. Podle mě už tam hrozně záleží na konkrétním „dítěti“. I to přijetí na VŠ. Prostě když má člověk motivaci, dostane se z jakéhokoli gymplu na jakoukoli VŠ. Znám i lidi, co šli ze zdravky na medicínu a z průmyslovky na FFUK :mrgreen: Ale z některých škol to je určitě jednodušší…

Právě jsem zrovna přemýšlela, podle čeho ty školy vlastně porovnávat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
67920
28.5.26 17:38

@bonpari
Ja znam z prumky na medicinu. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
67920
28.5.26 17:42

@bonpari
Ja pevne doufam v lepsi kolektiv. Uz ted se mne ta nase trida nelibi a co rikaj kamaradky z druheho stupne, tak lepsi to nebude. Navic bych byla rada za nejaky vic motivacni prostredi. Kkuk dela rad projekty a podobne.
Jenze u nas mne prijde, ze kdo se na to vykvajzne, tak vyhraje.
Ale to jsou jen me sladke prani, realita muze byt jina. :mrgreen:
Jinak jsou mensi rozdily v tech maturitach, ale ty jsou dle me obecne pro gymnazisty z kategorie lehke.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.26 17:48
@cherryinbloom píše: Více

Já jsem byla na čtyřletém a tedy propast mezi námi a osmiletým byla velká.

  • Citovat
  • Upravit
144
28.5.26 18:23
Anonymní píše: Více

Já jsem tenkrát taky šla na 4G, ale ten náš gympl byl jenom 4G, tak jsme se neměli s kým srovnávat.

Ale taky mi přijde, že ty 4 roky navíc na gymplu musí udělat nějaký rozdíl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
28.5.26 18:31

Nam rikali hlavne kantori, ze u nas se uci mnohem lepe nez na ctyrletem. Pro me to byla hlavne ta zmena kolektivu, a stejnou vyhodu vidim i u svych starsich deti, proste na ZS by byli ponekud mimonci :think:, na gymplu se to ztrati :mrgreen:. Nejmladsi dcera se zatim jevi takova nejnormalnejsi co s tyce interakci s vrstevniky, tak tam uvidime.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30991
28.5.26 18:32

@cherryinbloom ja byla na 7g a ucitele nam rikali, o kolik jsme lepsi, jak se u nas lepe uci,… Ale po par dnech na VS byl rozdil smazan a ted je to uplne jedno, kdo kam chodil. Co hodnotim pozitivne za sebe, je rozdil v kolektivu. Na tom gymplu je urcitym detem mnohem lepe nez na ZS a to je zasadni rozdil, byt 4 roky mezi „svymi“ nebo na ZS, kde je dite cim dal vice za mimone.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
28.5.26 18:37

@Cuddy Jojo, na VS se to fakt nepoznalo, to mas pravdu ;). Ale u nas teda byl hrozny rozdil lidi z gymplu a tech par, co z gymplu nebyli. Ti casto bojovali a nedobojovali…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
144
28.5.26 18:56

A znáte z okolí nějaký dítě, který se našprtalo na Cermat a dostalo se na 8G, ale pak odešlo třeba po půl roce nebo po roce, že to nedávalo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
28.5.26 19:05

@cherryinbloom Ne. U starsi dcery bojovali dva kluci v prime hlavne s cestinou a jazyky, ale ted uz se srovnali. U syna ve tride jsou sami sprti :mrgreen:, jen 5 deti nemelo v pololeti vyznamenani. Dcera v prime a cast sekundy bojovala s anglictinou, na ZS meli bidnou uroven. Uz je taky davno srovnana. Ale i kouli ze ctvrtletky mela. Vetsinou teda 3- nebo 4. Letos uz mela z jedne i 1. A mluvi lip nez ja po maturite ;).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
28.5.26 19:06

@cherryinbloom Hlavne na ten Cermat se nenasprtas. Proste kdyz to tam neni, tak dite nevytrenujes.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.26 19:15
@cherryinbloom píše: Více

zažila jsem takové dítě, bez podrobností, jen vím, že se vrátilo do stejné školy.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin