Příkrm a UM v jakém poměru?

639
21.8.21 15:46

Příkrm a UM v jakém poměru?

Ahoj, mám 5m mimčo, má plus mínus nastavený řád v jídle, někdy dobu mezi jídly zkrátí, někdy prodlouží, ale všeobecně si drží navyknute časy…
Teď jsme začali s příkrmy, krásné baští od prvního dne. A hned nastal problém, už jsme meli dyni, cuketu, dnes batátu a já množství sbaštěneho příkrmu odečetla od UM, dala jsem mu zkrátka o např. 50ml mlika míň, ale dnes po batátě mi začal plakat hlady úplně strašně brzo, i se dříve vzbudil z poobědového spánku.
Chápu, jinou energetickou hodnotu mléka a samotné zeleniny. Jak prosím řešíte? Ponížujete dětem množství mléka nebo necháváte plnou dávku k příkrmu? Já mám pocit, že náš malý nemá stopku a bude cucat z flašky třeba celý den, když mu ji sama nevezu… :mrgreen: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
220
21.8.21 15:52

Prikrm je od slova prikrmovat, ne vykrmovat. Ja sice UM nemam, ale mimco kojim podle potreby. Nenechavam jej hladem. ;) I kdyz prikrmujes, jeho hlavni zdroj jidla je mlicko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14657
21.8.21 16:14

Prikrm ma hlavne ochutnavat, porad je to kojenec.

Navic jak sama pises, energeticka hodnota zeleniny je nekde uplne jinde. Samotna zelenina je nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
21.8.21 17:04
@LevanduleKo píše:
Ahoj, mám 5m mimčo, má plus mínus nastavený řád v jídle, někdy dobu mezi jídly zkrátí, někdy prodlouží, ale všeobecně si drží navyknute časy…
Teď jsme začali s příkrmy, krásné baští od prvního dne. A hned nastal problém, už jsme meli dyni, cuketu, dnes batátu a já množství sbaštěneho příkrmu odečetla od UM, dala jsem mu zkrátka o např. 50ml mlika míň, ale dnes po batátě mi začal plakat hlady úplně strašně brzo, i se dříve vzbudil z poobědového spánku.
Chápu, jinou energetickou hodnotu mléka a samotné zeleniny. Jak prosím řešíte? Ponížujete dětem množství mléka nebo necháváte plnou dávku k příkrmu? Já mám pocit, že náš malý nemá stopku a bude cucat z flašky třeba celý den, když mu ji sama nevezu… :mrgreen: :think:

Ja teda nevím, ale kde všichni berou to odečítání? Ja dala malé příkrm a mléko normálně, jak chtěla :). A buď ráda, že tu tak jí, co ja bych za to dala ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
21.8.21 17:07

Kdyz nad tim uvazuji - jak bych mela odecitat hodnotu ze lzicky nebo peti lzicek mrkve? Fakt me to ani nenapadlo :lol: Nehlede na to, ze maly pije (mlicko) pokazde jinak. Nekdy vic, nekdy min, takze tak. :D Ale ted jsem se nad tim zamyslela, a musela jsem se tomu az zasmat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11068
21.8.21 17:36

Úplně na začátku jsem prostě dávala ochutnávat a mléko dala s takovým odstupem, když měli hlad. Buď hned po jídle a nebo za 1/2/3 hodiny. Nikdy jsem to nijak nepočítala. Ty děti nejlíp ví, kdy mají hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3254
21.8.21 17:41

Dej příkrm a pak normálně dávku mléka. Předpokládám, že příkrmu ještě nesní moc. Až budeš dávat to UM, tak pozoruj dítě. Většinou dá najevo, že už má dost. Pustí savičku, zpomalí pití atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
22.8.21 18:04

Děkuji vám za názory, dnes už mi s větší dávkou mléka do svačiny vydrzel :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat