Příkrmy mrkve - alergie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 28.07.19 16:01
Příkrmy mrkve - alergie?

Ahoj holky, připadám si jak blázen. Syn - 6 a půl měsíce, stále kojen. Před asi třemi týdny jsme začali s příkrmy. Moc mu chutnají a nejradši by zblajznul celou lahvičku. Ale protože je atopik a nejspíš má ABKM (mám striktně vysazeno - byl hlen ve stolici, trošičku nádech dozelena a řídká) tak jsme s příkrmy velmi opatrní. Začali jsme dýní, následovala mrkev - no a následně ve stolici hlen. Ale hlavně, jak jsem zvyklá důsledně kontrolovat stolici, zda není krev tak po té mrkvi má takové červené ťupky, čárečky, je to opravdu malé, na první pohled neviditelné ale po zkoumání (bože to zní hrozně :lol:) to tam prostě vidím. A nevim, jestli to není krev. Příkrmy jsem stopla, pár dní zase jen kojila, hlen pryč, ťupky žádný. Pak brokolice a hovínko výstavní. Teď zas 3. Den mrkev a trošku zase hlen a zase ty prokletý ťupky/čárky. Jde o to, že nám bylo odložené očkování a máme ho mít zítra a já už fakt nevim. Do toho mu rostou zuby… Samozřejmě se s lékařkou poradím. Jen mě zajímá, jestli s podobným nemáte zkušenosti.

Reakce:
Petula306
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.07.19 16:49

Tak třeba jsou to zbytky té mrkve. Já bych to teda nezkoumala. Nevím, proč by každé dítě mělo být alergické a každé jídlo alergen. A ještě zrovna mrkev, která se dává snad jako první a není osypaný.

Margery
Extra třída :D 12104 příspěvků 28.07.19 17:05

Mladší má přesně hlen a občas nitky krve ve stolici po hodně druzích zeleniny a ovoce. Ted už to neřešíme, prostě nedáváme to, co jí vadí a v poho. Očkovaná teda zatím není a ještě nebude, ale to spíš kvůli tomu, že prodělala neštovice před měsícem, před týdnem skončila šestá nemoc.

Já bych odložila očkování a jela nové druhy příkrmů opatrně :nevim:

Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 28.07.19 17:11

@Petula306 já se tím tak trochu uklidňuji, ale po těch peripetiích s průjmy a masivním hlenem jsem prostě opatrná. Ekzém má a poslední dny mi přijde, že ho i víc svědí. Alergolog mě právě varoval, že ač se mrkví začíná, tak může být poměrně silným alergenem. Byla bych šťastná, kdybych to řešit nemusela, to mi věř. ;)

Petula306
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.07.19 17:14

No tak mrkev nedávej, je hromada jiné zeleniny.

Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 28.07.19 18:07

@Petula306 samozřejmě že jo ;) jen mě zajímalo jestli fakt třeba po mrkvi to není typické. Vím, že banány mnoho maminek vystrašily hnědýma „žilkama“… No nevím, prostě mě štve to očkování… :roll:

Petula306
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.07.19 18:39

@Prtulak já bych očkování neodkládala. Jestli teda nechceš. A mrkev bych zkusila třeba za měsíc nebo nezkoumala kákoš.

Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 28.07.19 19:50

@Petula306 já už teď nejsem nadšená, že stále není naočkován, tak prostě budu doufat ve správné doporučení doktorky. Hlen je bohužel nepřehlédnutelný a jak ho vidím tak zkoumám 8o. V každém případě mrkev dávat zatím nebudu.

Váš příspěvek
Reklama