Příkrmy vs. kojení - prosím, poraďte mi

43
24.11.04 20:31

Příkrmy vs. kojení - prosím, poraďte mi

Ahoj maminky,
právě řeším takový malý problém s papáním. Naší Anince je 8,5m., ještě stále ji kojím, ale dostává i příkrmy. Náš den vypadá následovně - v noci 1× kojení, ráno - někdy kojení, někdy čaj, dopoledne ovoce, v poledne zelenina+maso a čaj, odpoledne kojení, večer kaše nebo jogurt s ovocem. Po koupání jsem ji ještě někdy kojila.
Zavádění příkrmů u nás probíhalo bez potíží, až do 9.m - to jsme začaly s večeří - kaše jí vůbec nechutná, tak to střídám s jogurtem. Jen pro úplnost dodávám, že jí je dávám tak kolem 18.30, spát chodí ve 20.00. Potíž je v tom, že od začátku 9.m to kojení dost zredukovala, maximálně 4× denně, většinou méně. Nejčastěji vypouštíme to ranní kojení, s večerním taky dost bojujeme. Myslím, že na odstavování je ještě hodně malá a mám strach, aby se tímhle způsobem neodstavila sama. Taky nevím, jestli dostává dost mlíčka. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nemůžete mi poradit? Nemám třeba zase vynechat ten večerní příkrm? Ráda bych ji kojila alepsoň do roka…
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
24.11.04 22:00

Ahoj Petro!

BYla jsem na tom podobně jako Ty - příkrmy se tak rozjely, že počet kojení klesla na 3× denně. Verunka měla asi 9 měsíců. Pak jsem si řekla „Takhle ne!“ vypustila jsem všechny čájíčky, šťávičky a jiné ..čky a místo nich začala zase kojit. Takže bylo 1-2× noční kojení, ranní kojení, dopoledne kojení (někdy ovoce + kojení nebo jogurt + kojení), v poledne oběd + kojení, odpoledne kojení, večer kaše + kojení. Všechno se zparvilo, mlíka přibylo a já pak kojila do 21 měsíců. Pak se mi mlíko ztratilo. Není divu - necelé tři měsíce před porodem!! :lol:

Takže k TVé otázce: Ano, tímto způsobem jí skutečně pomalu odstavuješ. Nevynechávala bych příkrm, spíš bych místo jiných tekutin nabízela prso. Pak můžeš klidně kojit i do roku a půl.

Jestli chceš, napiš na mailem, klidně Ti toho napíšu víc. :D

Přeji hodně zdaru!!

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.11.04 11:13

Ahojky Alice, mooc díky za zprávu - přiznávám, že vypustit čaj mě nenapadlo. Jiné tekutiny zatím nedávám (vím, že už by nějaké štávičky mohla, ale teď moc není ovoce, ze kterého by to šlo a ke kupovaným zatím nemám důvěru).

Potíž je v tom, že já jí toho čaje moc nedávám - tak max. 100ml. denně, víc nechce. Vetšinou pije jen k obědu, no a pak když odmítá kojení, tak jí nabídnu čaj, aby měla alespoň nějaké tekutiny.

S tím kojením je to u nás tak, že jí prso nabízím dost často, ale ona si víc jak 3-4× denně nevezme - buď se otočí nebo brečí, případně zavře pusu a je to.

Úplně bych jí ten čaj asi vzít nemůžu, bo budu po Novém roce muset nastoupit na částečný úvazek do práce a to by asi byla potíž…

Tak nevím.......

Petra a ANinka

nějak mi to nešlo poslat emailem, tak jsem to poslala sem, náš mail je ozvoj@yahoo.com

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama