sterilizace v mikrovlnce?

294
23.11.04 22:32

sterilizace v mikrovlnce?

Ahoj, slysela jsem, ze se da sterilizovat i v mikrovlnne troube. Vite nekdo jak?
Diky Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
23.11.04 22:43

Ahoj, máme doma mikrovlnku Daewoo, která má zřetelně označený knoflíkl s nápisem STERILIZATION a obrázkem bacila :evil: . Myslím, že je to na principu UV záření. Lze tam sterilizovat i kovové věci, ale pro sterilizaci je určena jakási plastová destička, kterou je nutno před zapnutím sterilizace strčit dovnitř mikrovlnky.
Je to asi jediná mikrovlnka, kterou jsem zatím zaregistrovala s touhle funkcí - tedy mikrovlnka musí být na sterilizaci již předem vybavena od výrobce. Určitě jich je na trhu víc.
Jinak mne napadá snad jen důkladný ohřev v mikrovlnce, ale to už je jednodušší asi strčit sterilizovanou věc do hrnce s vodou na sporák nebo nasucho do trouby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
24.11.04 07:58

Prodávají se plastové sterilizátory do mikrovlnky. My ho koupili i s 6 lahvičkami. Ale pozor na výšku mikrovlnky. Je dost vysoký a do těch menších se nemusí vejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
24.11.04 20:11

Ahoj Anko, předpokládám, že chceš sterilizovat lahve. Já mám sterilizátor kojeneckých lahví do mikrovlnky. Je to plastový hrnec, v něm je stojánek na lahve a má poklici s větráním. Naleješ dovnitř 200ml vody a za 7 min na nejvyšší výkon je hotovo. Mám mikrovlnku s obsahem 19l, ale zkoušela jsem ho dát i do té menší a vejde se tam. Dřív jsem lahve vyvářela v hrnci s vodou, ale tato sterilizace je mnohem lepší. Tím vyvářením se ty lahvičky hrozně ničily, dělal se na nich takový mléčný povlak. Teď, když je sterilizuji, tak je to vpohodě. A hlavně je to rychlejší. Takže můžu doporučit. Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama