Přílišné hlídání

18.4.21 22:23

Přílišné hlídání

Ahoj děvčata, ráda bych požádala o názor.
Jsem sama s dvěma dětmi (6 a 3,5). Jsem s nimi sama od 3měsíců mladšího děťátka.
Jsem OSVČ, takže mateřská, rodičovská nebyly. V současné covid době pracuji 90% večer, nebo v noci, prostě po uložení dětí, přes den se snažím dětem co nejvíce věnovat, vařím, uklízím, děláme na zahradě, prostě věci, u kterých se nemusím plně soustředit a můžu udělat chybu tzn. nepracovní věci-znáte to :). Některé pracovní věci, ale prostě v noci vyřídit jaksi nejdou+se sejde hodně práce najednou a musím k pc sednout i přes den-snažím se, když děti obědvají, nebo když si hrají-zvládají to, ale je to souvislých 30minut třeba.
Tatínek dětí si je bere so+ne 1× za 14 dní. Je to méně než máme v rozsudku, ale,,prý mi nebude přeci ulevovat,,. Nechtěl se rozvádět, uražené ego. Svátky, prázdniny, Vánoce, Velikonoce neexistuje, že by si vzal děti víc, než píšu výše. V době nouzového stavu nejezdil vůbec-prý na něho se výjimka nevztahuje. S dětmi mi pomáhá moje maminka. Bydlíme na pozemcích vedle sebe, v plotě máme branku, přijít je rychlá akce. Delší hlídání proběhlo v říjnu, bylo to přes noc, odjela jsem v 19, v 9 ráno jsem byla zpět-jela jsem ke kamarádům na víno. Pak probíhá nepravidelné hlídání, když musím k lékaři apod…spočítala jsem to na 23 hodin od 1.1 do dneška, z toho 9 hodin od 1.3., kdy zavřela školka. Když to porovnám s babičkami od kamarádů, moje máma nahlídá za rok to, co tyto babičky za 14 dní a to některé ještě pracují, v současné době dělají s dětmi i výuku apod. Moje máma si 5×týdně ke mně přijde půjčit psa na dvouhodinovou procházku do lesa, ale od 1.3., kdy zavřely školky, ji ani jednou nenapadlo si na ty 2hodiny vzít děti. Děti jí i řeknou, že by chtěly jít s ní, ale ne,,chodím rychle,,. Mně z toho vyplývá, že mé děti prostě mámu obtěžují, jelikož si nemyslím, že by byla,,přehlídaná,,. Nebo se pletu? Jak prosím hlídají jiné babičky, prozraďte mi :). Nechci, aby moje děti kohokoliv obtěžovaly, zatěžovaly, takže zřejmě budu muset nějak vyřešit paní/slečnu na hlídání. Díky moc za názory. Katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8314
18.4.21 22:29

To si musíš vyříkat s mamkou. Některý babičky prostě nemají moc zájem. Ségra má to stejný s tchyni. Bydlí ve stejnym domě a radši si vymýšlí hromadu jiných „neodkladnych“ aktivit než by chvíli byla s vnoučaty. Nebo jak píšeš, si radsi vezme od druhyho syna na hlídání psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
18.4.21 22:32

S tim nic neudelas. Jsou babicky, ktere vnoucata miluji a pak ty, co chteji klid. Ty mas bohuzel tu druhou variantu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
18.4.21 22:33

Je to tu pořád. Prarodiče nemají žádnou povinnost hlídat děti nebo se jakkoliv angažovat v oslavách a tak podobně. Já nechápu co si lidi furt myslí. Děti jsou tvoje, ano udělala sis je s chlapem co o ně zrovna moc na péči nestojí, ale je to tak. Najdi si paní na hlídání. No a teď k dotazu. Mám jednu dceru, jsou jí dva a půl a nehlídal ji nikdo kromě manžela… Jedná babička mi upřímně řekla, že se na to necítí a já to plně respektuji. Moje máma chodí zase do práce a stará se ještě o svou mámu a tam je mi blbý ji vůbec tlačit, když vidím jak sama potřebuje trochu oddech. Kolem mne mají maminky většinou téměř nebo minimálně hlídající. Všichni totiž stále chodí do práce a nebo na důchod cestují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
18.4.21 22:35

Naše babička ještě letos dítě ani neviděla, protože je jí úplně ukradené. Nehlídala nikdy ani pět minut. Nicméně pokud ti vadí, že tvoje máma nehlídá, tak se jí můžeš zeptat na důvod. Ale zároveň ho musíš respektovat, ať bude jakýkoliv. Možná ji to jen nenapadlo, že bys chtěla od ní více pomoci a neměla by s tím problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
18.4.21 22:36

@KaterinaAlexova Tak u nás babičky fungují na 120%,ale podotýkám že chtějí, nikdo je nenutí. Malá má 14 měsíců, od jejich 7 měsíců chodím na brigádu do práce kde jsem dřív pracovala. Dělám 12cky cca 6 dni v měsíci. Hlídá většínou moje mamka, u nás doma. Tchýně ještě pracuje ale malou si bere jednou za měsíc až dva na celý víkend k sobě domů. Jak už jsem psala výše, vím že to není samozřejmost, ale nikdo je do ničeho nenutí, kdyby hlídat nechtěly nikdo by se na ně nezlobil. Každopádně naštěstí hlídají moc rády a já jsem jim moc vděčná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
18.4.21 22:36

Jo a rozhodně by se měl hlavně zapojit tvůj ex :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
18.4.21 22:38

Přijde mi to zvláštní, že psa na dvě hoďky vezme, ale děti ne. Pár krát by mohla to tempo spomalit ne :nevim:
Moje mamka třeba bydlí 170 km od nás cesta ji trvá 3 hodiny. A i tak je každý týden u nás… Asi má mamka ráda svůj klid? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
18.4.21 22:38

Tak babičky jsou různé, no. Některé zase třeba ochotně pohlídají, ale zasahují ti do výchovy, hledají v tvé výchově chyby, musíš poslouchat, že „moje děti teda takhle nezlobily, máte je nevychovaný“ apod.

Myslím, že takových těch ideálních babiček, co můžou pohlídat často a ještě si spolu ohledně dětí notujete, je celkem málo.

Jestli máš možnost a finanční prostředky sehnat placené hlídání, může to být nejlepší možnost. I když i tady problémy můžou nastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9914
18.4.21 22:49

Taky jsem toho názory, že babičky nemají povinnost hlídat… Moje máma třeba syna taky nikdy „nehlídala“, je mladá, bydlí daleko a hlavně dost pracuje. Jezdíme k ní na víkend. Druhá babička je hlídací, ale já jsem nikdy žádné velké hlídání moc nepotřebovala, vystřídáme se s mužem. Ale hlídala mi třeba když jsem dělala řidičák, když jsem chodila na brigádu 1× týdně pár měsíců a taky když jsme rekonstruovali byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
18.4.21 22:50

Některé babičky prostě vnoučata neberou. To, že to maji některé jinak, ti nepomůže. Musíš se s tím smířit. Spíš by se měl zapojit vic tatínek. Jsou to snad i jeho děti nebo on je nechtěl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
18.4.21 23:05

Jak hlidaji babicky? Jedna nezije a druha chodi do prace a je rada, kdyz ma ve volnu klid. Mame 1 hlidaciho dedecka, ale uz na tom neni zdravotne nejlip, takze pohlida vzdy jen 1 vnouce a ma jich furu. Obcas si prehazujem deti se sestrou. Tedy existuje levnejsi reseni-sdilene hlidani. Jednou hlida kamaradka (pribuzna) vsechny deti a jednou ty. Ta druha ma klid na praci a deti maji partaky na hrani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
18.4.21 23:07

No ti nevim, ale pokud se mi podari 2× tydne se psem BEZ deti, tak jasam, a to jsou moje…

Zkus trochu slapat po otci, at se stara nebo to hlidani zaplati. On je rodic, ne tvoje mama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
18.4.21 23:09

Podívej, já mám i děti, i psa a nejraději chodím se psem sama, je to prostě relax, pustím ho, jdu si svým tempem, mohu vypnout.. Když beru i děti, tak z toho nic nemám, musím na ně dohlížet, jít pomalu, každou chvíli má někdo z nich nějaký problém.. Takže děti beru, aby byly taky venku, ale když je občas možnost jít jen se psem, tak je to luxus, takže tvoji mamku chápu..
Jinak já mám hlídání tak na 20 minut týdne, protože děti s nikým moc být nechtějí.. Ale to je tím, že jsou menší než tvoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 23:14
@Serpentini píše:
Jo a rozhodně by se měl hlavně zapojit tvůj ex :nevim:

A na zapojení otce, který nemá zájem, či jsou mu děti zakazované novou přítelkyní, existují nějaké donucovací prostředky, které by nevedly k ještě horším vztahům mezi všemi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat