Primárně slabá děložní činnost

637
31.7.13 12:43

primárně slabá děložní činnost

Ahojte holky,

v únoru jsem porodila vyvoláním své první miminko. Porod byl fakt těžký rodila jsem 48 hodin ve 37 týdu myslela jsem že to nedám a v papírech jsem měla napsáno Primárně slabá děložní činnost, anémie, středně těžká preeklampsie + nějaký zánět. Na monitoru mi děložní činnost vůbec nic neukazovala ale bolesti jsem měLA STRAŠNÝ. Netuším jak se mi povedlo porodit normální cestou ale když už docházelo k porodu tak říkám sestře že cítím tlak na konečník a sestra mi říkala že to není možné že to bude ještě trvat, přitom jsem rodila na monitoru jsem měla max 80 přitom se rodí prý při 140 doktor mi při porodu udělal na břiše nějaký hmat posunul malou dolů a na tři zatlačení byla venku. nevíte o tom někdo něco? chtěla bych druhé miminko díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
31.7.13 12:49

Docela by mě zajímalo, zda jsi brala magnézium? :think:

Jinak hmat na břiše byl Kristelerova exprese, non lege artis a rizika pro tebe jsou například protržení dělohy a vykrvácení do břicha. To raději snad císaře, než riskovat, že ženská zaklepe bačkorama na pokoji, protože jí na olesti břicha řeknou, že se jí zavinuje děloha :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
31.7.13 13:10

Neměla jsem primárně, ale sekundárně slabou děl. činnost. Nevím z čeho to bylo. Monitor ukazoval max 40 :nevim: a to jsem rodila poměrně rychle a bolesti jsem měla. Ale nepravidelný a při samotném tlačení zmizely :think: Malý nešel ven, taky se mi opřeli o břicho, měl krátkou pupeční šňůru.
Druhý porod- na monitoru žádné kontrakce, ačkoli jsem prodýchala dvě a byla otevřená na 4prsty :nevim: Nicméně už nic takového ve zprávě nemám a kontrakce byly až do konce.

Asi bych se při dalším těhotenství nejvíc bála té preeklampsie, uvidíš, co ti na to řeknou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
31.7.13 13:12

Google-
2.1 Primárně slabé děložní kontrakce
Při primárně slabých děložních kontrakcích je nedostatečná děložní činnost pozorována
již od počátku zahájení děložní činnosti. K primárně slabým děložním kontrakcím může
docházet při poruše nervové činnosti u úzkostných rodiček, které mají přílišný strach
z porodu. Dále mohou nastat při celkovém oslabení organizmu rodičky z důvodu srdečních
chorob, plicních onemocnění nebo onemocněních krve. Dalším důvodem mohou být
nepravidelnosti dělohy, mezi které patří hypoplazie dělohy, vývojové vady dělohy, myomy.
Děložní hypoaktivita také může nastat z nadměrného rozepětí dělohy při polyhydramniu nebo
vícečetné graviditě. Nesprávná indukce porodu při nezralém děložním hrdle bývá také
příčinou děložní hypoaktivity. (2, 7)
2.2 Sekundárně slabé děložní kontrakce
Pokud porod probíhal bez obtíží a v jeho průběhu došlo k oslabení děložní činnosti, jedná
se o sekundárně slabé děložní kontrakce. Sekundárně slabé děložní kontrakce mohou nastat
z důvodu vyčerpání rodičky, překážky v porodních cestách (kefalopelvický nepoměr, rigidita
branky, absolutně krátký pupečník - měří méně než 30 cm a znesnadňuje posun plodu
v porodních cestách, další překážkou mohou být poruchy naléhání plodu - přední a zadní
asynklytismus, vysoký přímý stav, vysoko naléhající velká část plodu, deflexní polohy
hlavičky, šikmé polohy a poruchy mechanismu II. doby porodní), nevhodně podaných farmak
(nadměrná aplikace uterotonik, spasmolytik, sedativ), plného močového měchýře či rekta
nebo z důvodu přítomnosti sekundárního vaku blan. (

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
31.7.13 18:22

Ahojte holky,
Magnesium jsem brala a to 6× denně společně se železem kvůli té anemii
no tak v papírech jsem měla toto
Nedostatečné děložní kontrakce nereagující na aplikaci uterotonik. Vykapali do mě přes 3 infuze něčeho co má popohnat porod :nevim: strach z porodu jsem neměla spíš naopak už jsem byla tak oteklá že mě nepoznával ani manžel. Nevíte jak může ovlivnit ta preeklampsie druhé těhu? děkuji všem :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
31.7.13 19:36

Gladys 8o tak to kdybych věděla tak bych si to nenechala udělat. Břicho mě bolelo fakt hodně potom hlavně jsem byla hrozně potrhaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
31.7.13 20:21

@lloren ovlivnit? No muze se zase objevit :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu