Příprava na 1. KET

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 24.04.18 08:06
Příprava na 1. KET

Dobrý den ženy, doufám, že se najde některá, co se právě chystá na 1. KET a je stejně nervózní, zmatená, natěšená a vyděšená jako já a chtěla by se navzájem podporovat s někým, kdo je ve stejné situaci. Po IVF u mě k transféru nedošlo kvůli OHSS, takže se teď připravuju na KET.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:
 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 24.04.18 10:37

Připojuji se. U mě k transferu nedošlo hned kvůli genetice :(. Minulý týden jsem začala 2. DC zobat Estrofem, příští týden jdu na kontrolní ultrazvuk a čekám co se pak bude dít. Jak jsi daleko ty? Už víš kdy dojde k zavedení?

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 24.04.18 12:00

Já jsem dneska 9tý DC a stříkám si od prvního dne Lenzetto a K tomu ještě Prednison a kyselinu listovou. Ve čtvrtek jdu na kontrolní ultrazvuk a třeba se dozvím termín. Jsem z toho dost nervózní. Máme jen jedno embryo, takže když to neklapne tak 2. IVF a znova celý proces… :zed:

 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 24.04.18 15:21

Já jsem dneska 6. DC, tak to jsme od sebe kousek. A jsme na tom úplně stejně s embryama, taky nám po genetice zůstalo jediné dobré. A taky silim z toho že bych to měla celé podstupovat znovu, stimulaci jsem snášela celkem dobře, odběr teda bolel jako blázen, první tři dny jsem trpěla, ale taky bych to zvládla znovu, ale nevím jestli bych znovu zvládla čekání kolik přežije PK a co mi přišlo úplně nejhorší byly čtyři týdny čekání na výsledky genetiky, to bylo peklo :,( a každé snížení počtu jsem hrozně obrečela :,( kolik ty jsi nejdřív měla vajíček?

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 24.04.18 17:16

No já měla trochu problematickou stimulaci. Moc jsem na ní nereagovala, takže mi pořád zvyšovali dávky a stimulovala jsem nakonec celé 3 týdny a po odběrech se mi hned rozjej hyperstimulák a zkončila jsem na týden v nemocnici na kapačkach, takže se taky bojím, že bych to podstupovala znova. Nakonec jsem měla 8 vajíček z toho 7 dobrych, který se oplodnili, ale do blastocysty to zvládlo jen jedno. Genetiku jsme neměli. Takže další strach, jestli přežije rozmražení… Musíme věřit, že to jedno co obě máme je to pravý a že si nás vybralo… :srdce:

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 26.04.18 20:55

Ahoj @Serpentini, tak mám dnes za sebou ultrazvuk a zatím vše cajk. Od zítra zavádím utrogestan a transfer mám naplánovaný na středu. Takže další meta je, aby to přežilo rozmražení. Snažím se to takhle kouskovat na etapy. Přijde mi to tak trochu snazší. Kdy jdeš na UZV ty a jak se vypořádáváš s tím neustálým čekáním?

 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 26.04.18 23:02

Jééééé, ty už to máš za chvilku, ty se máš :) Budu na tebe myslet a držet ti palce :kytka: :hug: Já jdu na ultrazvuk v pondělí, tak doufám že to bude taky dobré a rovnou mi řeknou kdy přijde ten velký den :) A čekání je hrozné, naštěstí mě rozptyluje stres kolem bakalářky :lol: Jak to snášíš ty? Jen se bojíš, nebo se i trochu těšíš? Nebo se trochu bojíš a hodně těšíš? :)

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 30.04.18 22:40

@Serpentini tak Co? Už máš taky přidělený den D? Nejdřív jsem se hlavně těšila, ale čím blíž to je, tím víc převládají obavy. Hlavně z toho rozmražení. Jestli mi ve středu ráno zavolají, že nemám ani jezdit, tak to bude horší, než kdyby K transféru došlo, ale nechytlo se to. Měla bych aspoň naději. Vlastně my obě, když máme jen jedno embryo. Stál věřím v úspěch…

 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 04.05.18 09:28

@Bleková Ahoj, tak já jdu až příští čtvrtek, doufala jsem v dřívější termín, ale tak co se dá dělat. :? Na rozmrazování jsem se ptala a prý je pravděpodobnost že to nezvládne jen 4%. Jak to dopadlo u tebe? Zvládlo to? Je všechno v pořádku?

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 04.05.18 09:51

@Serpentini Ahoj :mavam:. Jo zvládlo to a zavedení byla pohodička. Vůbec nic jsem necítila. Naprosto bezbolestný. Zaplatila jsem si ještě pro jistotu AH a ukazali mi fotku jak se dere ven z obalu. Akorát jsem měla nižší sliznici. Minulý týden mi na UTZ Dr. Naměřila 10mm a při transféru mi jiná Dr. Řekla, že to vidí spíš na 7-8. Trochu se bojím, že je to málo, ale zdvojnásobila mi dávky léků, takže snad to ještě trochu dorostlo. :nevim: to jsem myslela, že to budeš mít taky dřív, ale tak určitě ví, co dělají a co je pro tebe nejlepší. Jakou si měla sliznici ty teď na kontrole?

 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 04.05.18 12:14

Co je AH? Já měla na kontrole v pondělí těch 7/8 mm. Taky doufám že ví co dělají a tady v diskuzích jsem našla že dělají KET často 25. den, já budu mít 22. tak asi dobrý. Říkali ti pohlaví? A máš neschopenku nebo chodíš do práce?

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 04.05.18 12:30

AH je asistovaný hatching-prostě naruší obal toho embrya, aby se snáze dostalo ven. Říkají, že s vyšším věkem je ten obal silnější a embryo pak může mít problémy dostala se ven. Mě bude 34,tak jsme si to radši nechali udělat. Dělá to necelý 3 tisíce. Pohlaví neříkali a myslím, že to ani neví, protože jsme neměli genetický testy. A neschopenku mám už od konce února kdy jsem začala stimulovat na IVF. Na práci prdím :lol: ale tys měla genetiku, viď? Takže budeš vědět pohlaví hned? Nebo už ti to řekli?

 
Serpentini
Kecalka 149 příspěvků 04.05.18 13:44

ZAha, děkuji. My si nic nepřipláceli, doktorka říkala že je to asi zatím zbytečné když u mě není předpoklad že mám problém otěhotnět. I když chvíli jsem uvažovala nad tím lepidlem. :think: Ano, my měli genetiku, takže pohlaví určitě ví, kromě toho konkrétního genu který mám špatný kontrolovali zběžně i ostatní. Ale neřekli nám ho. Doufám že mi ho na požádání řeknou při zavedení. Chtěla bych ho vědět čistě abych mu mohla nějak říkat, jinak mi na tom nezáleží, jen ať je to zdravé. A tu neschopenku ti závidím. Já měla jen tři dny po OP a to jsem si o ní ještě musela říct, jinak vše řeším dovolenou. V práci trismenny provoz, celý den na nohou a ještě jsou naštvaní když tam jeden den nejsem. Když miz CARu volali ze zbylo jen jedno, tak jsem z nervů udělala v práci průser, no děs. Tobě ji nabídli nebo sis řekla?

 
Bleková
Stálice 78 příspěvků 04.05.18 21:21

Já jsem se doktora zeptala na začátku té stimulace od kdy dávají neschopenku a on mi řekl, že až budu chtít, tak mi jí dají. Tak sem si o ní Řekla hned. Mě bylo po OPU děsně blbě, ale nezkušená jsem si myslela, že to je normální a týden sem doma trpěla až do plánovaný kontroly. Můj mě chtěl několikrát odvézt na pohotovost, ale já se nedala. Pak jsem měla problém Vůbec přežít cestu k Dr. Nakonec to byl už pořádně rozjetý OHSS. Měla jsem v břiše 2,5 L volné tekutiny, takže jsem skončila v nemocnici týden na kapačkach. Pak nikdo neřešil neschopenku. Myslím, že dokud Jim sama neřeknu, tak mi jí nechají. Já dělám vedoucí týmu v kanclu. Šéf je v pohodě. Pravidelně mu volám, jestli mám ještě práci… :lol:

 
Hearty
Kecalka 133 příspěvků 05.05.18 11:46

Ahoj holky, můžu se přidat? Máme za sebou jedno neúspěšné IVF a v pondělí nás čeká KET. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Andrea Pomeje se ztrácí před očima. Na všechno zůstala sama!

Starost o rodinný rozpočet změnil Andreu Pomeje k nepoznání. Toho si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >


Reklama