Bezdětná po čtyřicítce - jak zvládáte psychicky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adra2
Stálice 59 příspěvků 23.04.18 09:20
Bezdětná po čtyřicítce - jak zvládáte psychicky?

Ahoj ženy,

zkouším založit téma, protože jsem právě zjistila, že mi nevyšel už sedmý embryotransfer. Nejsem člověk, který by po ET stresoval, panicky testoval a šílel, vždy se snažím dodržovat klid a být v pohodě, přestože chodím do práce (kancelář), pokaždé mě v CARu uklidňují, jak je vše perfektní - embryo, sliznice… ale nikdy se nechytne :,( Mně ani partnerovi nic nezjistili (až na moji anovulaci), v podstatě jsem zdravá… a prostě přesto se nedaří. Nikomu se s tím, že chodím do CARu nesvěřuji, nestojím o lítost ani v rámci rodiny natož od přátel, takže si neúspěchy řeším sama v sobě. Tentokrát mě už ale přepadla panika, jsem zklamaná, smutná, do toho hodně známých čeká miminko… připadá mi, že jako žena totálně selhávám :( Mám hodně koníčků, v podstatě stále něco dělám, ale ta hlava… ty pochybnosti o sobě, strach, že budu opravdu bezdětná a nikdy nepoznám, co je to být máma, ufff… dneska mě to nějak semlelo. Jste na tom někdo podobně? Jak to zvládáte? Co vám pomáhá se zvedat a zkoušet dál? Nebo je čas se na vše vyprdnout a smířit se s tím… ale jak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

carola
Kelišová 6575 příspěvků 23.04.18 09:28

Ahoj. Díky Bohu neznám, ale napadlo mě adopci nebo pěstounství byste nezkusili? Psychika je mocná a často se pak stává, že se přirozeně zadaří, když z člověka spadne ten kámen. Ať tak nebo tak, myslím na tebe a přeju ti jen to nejlepší.

anonymnianonym
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 23.04.18 09:32

Adopce :srdce:

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 23.04.18 10:02

@Adra2 ahoj, já ještě nemam po čtyřícte, ale jsem na tom podobně. Nic nám zatím nezjistili a teď zrovna čekám na výsledky 5 transferu a mám zas takový špatný pocit, že to opět nevyšlo. Těhulky jsou kolem mě všude. V úterý se narodilo švagrové první miminko, tak celá rodina slaví a já tu potají brečím doma. Taky nestojím o žádnou lítost a rady typů: tak na to nemyslí a ono se povede samo. Mě pomáhá emimino, když to tu mohu probrat s holkama, které jsou na tom podobně. A sport, chodím běhat do lesa. Pro mě adopce je poslední řešení, spíš uvažují o NM, protože embryjka máme krásné, jen se u mě nechytí :( a jaké vyšetření mate už
za sebou?

karkarka
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 23.04.18 10:13

Jaká vyšetření uz mate za sebou? Kolikáté je to ivf co mas ted za sebou? mas jeste nejaka zmrazena embryjka k transferu? jestli ano, dala bych jim sanci. Do dalsi stimulace bych uz asi nesla, nevim, kolik ti je let po 40 ale kvalita vajicek je uz vetsinou spatna.co zkusit darkyni?

Adra2
Stálice 59 příspěvků 23.04.18 10:16

@edika85 ahoj, jojo to znám, u nás v rodině to je podobné a dokonce mám známou, která za tu dobu, co já chodím do CARu, stihla tři děti :nevim: Jako já jim to přeju, v podstatě se ani nad cizíma dětma nerozněžňuju, nikdy jsem nebyla typ, co by zbožně koukal ostatním do kočárků, ale byla bych ráda, kdyby se štěstí usmálo už konečně taky na mě. Představa, že celý život jenom chodím do práce a makám a pak umřu osamělá, to není zrovna terno. Jinak mám snad všechna vyšetření - genetiku, imunologii, průchodnost vejcovodů, hysteroskopii, nic nenormálního nikde neobjevili, jenom se u mě embryjkům nelíbí, nechytají se.
Ještě neházej flintu do žita, kdy jdeš na krev?

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 23.04.18 10:48

A embrya vkládáte v jakém stádiu? PGS jste si nechali udělat? Možná ještě asistovaný hatching bych doporučila. Já jsem si z vlastní iniciativy nechala udělat imuno a genetiku, protože můj doktor se k tomu moc neměl. Teď čekám na výsledky a podle toho se rozhodnu, co dál. Ještě mě napadá, jestli by sis nechtěla udělat laparoskopii. Jo a při tomhle transferu jsem zkusila osteopatku, která je specializovaná právě na neplodnost.
Já jsem dnes 4den po transferu. U mě to má vždy úplně stejný průběh. První dva dny tlaky v podbříšku, třetí den občas ještě někde píchne a pak už nic a MS se dostaví kolem 7-8 dne po transferu. No a dnes už zase necítím vůbec nic, takže proto už se pomalu smiřuji s negativním výsledkem :(
Tak já to všem taky moc přeju, ale jak říkáš, mohlo by se i na nás konečně usmát štěstí.

Adra2
Stálice 59 příspěvků 23.04.18 12:08

@edika85 necháváme vždy dělat prodlouženou kultivaci, takže tuším blastocysta. O PGS jsem uvažovala, ale trochu mě odradila embryoložka, že se často vyřadí i dobrý embrya. Ono kdybych jich měla třeba 10 tak neváhám, ale mám nízké AMH a z jednoho cyklu mám obvykle 1-2 embrya, což není moc. Chtěla jsem zjistit jestli mám v pořádku dělohu, takže jsem byla na hysteroskopii, něco zjišťují i laparoskopicky (endometriózu?), ale jsem ve fázi, kdy už mám pokrk všech narkóz, hormonů a toho, že se ve mně neustále někdo cizí šťourá.
To máš průběh po ET stejný jako já (většinou necítím žádné změny, pak si čtu na diskuzích jak komu je a pak přijde menstruace a konec naděje), držim palce, abys to konečně prolomila :)

kjhui
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 23.04.18 13:21

Ahojte ženy, snad nevadí že se vetřu s dotazem. Řešíme dárek k narozeninám pro úžasnou ženu, která je v podobné životní fázi. Řešíme právě to, že to co by si přála nejvíc jí dát nemůžeme. Zřejmě by se šikly peníze, protože je to snažení i finančně náročné, ale to mi přijde blbé, aby se neurazila. Padl i návrh že se nás složí víc aby bylo třeba na dovolenou někde pryč, aby si orazila od každodenních starostí.. Jenže všechny tyhle nápady, byť je to myšleno dobře, křičí „tady máš dárek, protože nemůžeš mít děti,“ je to takové hrozně povrchní.. A zase něco materiálního, hrnec nebo prstýnek, o mi zase přijde jako cetka jen aby se něco dalo, není to to co by si přála.. Poraďte co by v téhle životní fázi a v tomhle věku udělalo jako dárek radost vám..

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 23.04.18 21:16

@Adra2 aha to jsem nevěděla, ze může vyřadit zdravá embrya. Vysvětlila ti proč? No já má taky na svůj věk nízkou ovarni zásobu. Naposledy jsem stimulovala 300 jednotek puregonu a měla jsem z toho 3blasto. Zkoušela jsi nějakou alternativní metodu jako např. akupunkturu, hormonální jógu, mojžíšovku, mobilizaci kostrče nebo holky tu hodně doporučuji nízkosacharidovou dietu?
Ano laparkou většinou zjišťuji endometriozu nebo srusty. Ja byla na hysteroskopii, ale zkoušeli jen průchodnost vejcovodu, teď si chci nechat odebrat vzorek sliznice. Ja tě naprosto chápu, mě to občas taky přepadne, že mám chuť se vším praštil a utéct. Ale pak se záměřím na cíl a jdu dál. Taky nechci skončit bezdětná a pokud mám ještě vlastní vajíčka, chci tomu dát šanci.

Adra2
Stálice 59 příspěvků 24.04.18 12:06

@edika85 ohledně toho PGS mi to vysvětlovala, v tý chvíli jsem to pochopila, ale už to neumím věděcky reprodukovat dál :lol: No nicméně ještě mám dva mrazáčky, tak chci ještě zkusit KET a dál uvidím. Jinak jsem cvičila Mojžíšovku i pod dohledem fyzioterapeutky, jedla jsem různé doplňky, pila čaje, na akupunkturu jsem taky chodila, ale to jsem pak měla paradoxně nejhmíň vajíček…takže nevím, zas nechci, aby mě to úplně pohltilo, upřímně si radši zajdu zaběhat než cvičit Mojžíšovou :) Jinak vím, že by adopce asi taky šla, ale na to zatím nemám psychicky, dokud to jde chci ještě zkusit „vlastní“..

@kjhui tak záleží co se té paní líbí, já bych asi vůbec neřešila jestli děti má nebo nemá, já myslím, že přestože IVF je docela náročný finančně i na psychiku, tak člověk z toho není zas tak zblblej, aby se zhroutil z narozeninovýho dárku, protože to přece nenahradí vysněné miminko :D Určitě má paní nějaké koníčky, něco ji baví… jako vyhnula bych se asi dětské tématice :D ale jinak bych dala cokoli, dort, nebo něco vyrobit, je teď plno víkendových pobytů… já bych teda měla radost i z hrnce nebo prstýnku :mrgreen:

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 24.04.18 14:58

@Adra2 no já taky už práve zkusila ledacos. Dokonce mi doktor poradil, ať přiberu, že jsem moc hubená. Kdybych byla anorektička, tak neřeknu, ale já mám svojí váhu (55kg na 177cm) už asi od 28let stejnou a jím normálně. Jen jsem teda běhala 2-3× do týdne, ale to spíše pro psychickou pohodu, než že bych chtěla hubnout. Tak jsem přestala běhat, začala jsem jíst tučnou stravu, přibrala jsem 3,5kg a výsledek to stejně nepřineslo. Jen jsem ještě víc frustrovaná.
Ty to ještě rozhodně nevzdávej, já mít teď ještě 2 mrazáčky, tak si vejskám. Mě děsí představa dalšího cyklu plného hormonů a dalších kontrol. Proto asi počkám na výsledky všech vyšetření, než se rozhodnu, co dál.
A kdy bys šla na další KET? A kolik máte vlastně IVF už za sebou?

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 24.04.18 15:09

@kjhui souhlasím s Adrou, mě by taky potěšilo od přátel cokoliv. Jinak co se týče neplodnosti, doporučila bych třeba pobyt v lázních, kde se na tuhle problematiku zaměřují.

Adra2
Stálice 59 příspěvků 25.04.18 10:36

@edika85 tak s tou váhou jsme na tom podobně, byla jsem na vyšetření pánevního dna a paní doktorka mi to řekla i dost nevybíravě, že asi držím diety a mám pořádně jíst a přibrat, a když jsem jí řekla, že mám takovou postavu odjakživa (postava typu „prsa po tatínkovi“ a hubené ruce… pokud přibírám, tak jde vše do stehen a zadku, nikdy „nahoru“), tak mi vynadala, že teda asi nejsem ochotná udělat pro miminko všechno a že žena musí mít nějakou zásobu tuku, aby mohla otěhotnět. Asi na tom něco je, nicméně pak se podívám kolem sebe a mám kamarádky-hubeňoury mého věku, jedna dokonce trenérka fitness a těm se to povedlo a přirozeně :nevim: Takže jsem zvolila taktiku radši spokojená se svojí váhou než naštvaná a přejedená :lol:
No mrazáčky určitě využiju, ale až spíš na podzim, teď jsem tři roky všechno podřizovala CARu, pořádně jsme nebyli ani na dovolené, protože se nedalo nic plánovat a stejně to k ničemu nebylo. Chci jedno normální léto bez hormonů, kontrol a klidového režimu. IVF mám za sebou 4 běhm tří let. Myslím, že tělo z toho není moc nadšeno, horší se pleť, vlasy..
Hele třeba ani ta vyšetření nebudeš potřebovat. Jak ti je? Dokud nepřijde MS, tak je pořád naděje.

edika85
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 25.04.18 15:47

@Adra2 No mě můj doktor řekl to samé. Prý potřebuju zásobu tuku, protože ta se odráží na správné funkci vaječníků a kvalitě vajíček. Souhlasím, že to tak asi je, ale přeci je rozdíl mezi holkama, které nic pořádného nesní a jsou záměrně podvyživené a holkama, které to mají dané od přírody. A taky znám jednu holčinu, která byla opravdová anorektička, ládovala se samýma light výrobkama, pila cocalu zero, doteď vypadá jako by utekla z koncentrčního tábora, v obličeji vypadá tak o 10let starší než ve skutečnosti je a teď čeká druhé mimi a otěhotněla na první dobrou.
Děláš dobře, alespoň si trochu přes léto odpočineš od doktorů a hormonů, načerpáš sílu a třeba se i zadaří přirozeně;-)
U mě zatím testy sněhobílé a dnes začínám mít příznaky na ms :zed: Dokud mrcha nedorazí, tak budu ještě doufat a modlit se, aby se stal zázrak no, nic jiného mi nezbývá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Skandály mistrovství světa: Kokain, (boží) ruka, karate. To byl Maradona

Už se to blíží, sportovní událost roku, fotbalové mistrovství světa, začne... číst dále >

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama