Příspěvek na bydlení v pronájmu, když mám vlastní byl

Anonymní
7.9.17 15:55

příspěvek na bydlení v pronájmu, když mám vlastní byl

Ahoj, prosím o anonym, ptám se kvůli situaci, ve které je kamarádka. Může člověk pobírat příspěvek na bydlení v nějakém bytě, když má na sebe napsaný jiný byt? Pro upřesnění situace, kamarádka opravdu nechce podvádět, ani škubat stát, byt, který je na ní psaný, v tom v tuhle chvíli bydlí se svou mámou a dcerou, její máma je obě hodně psychicky terorizuje, prostě už je to nesnesitelné, trvá to už 2 roky. Její máma na ní ten byt kdysi přepsala, tak je papírově na ni, ale mámu vyhodit nemůže, že, a potřebuje se nutně odstěhovat. Má 3 leté dítě, chodí do práce, ale bohužel vydělá cca 12000,plus 2000 alimenty, a v Praze nesežene byt pod 9-10000, pro sebe a dceru. Tak by mě zajímalo, jestli když se přestěhuje, a bude mít nájemní smlouvu a trvalý pobyt, může dostat příspěvek na bydlení :think:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69235
7.9.17 16:00

Prosím tě, v Praze vydělá 12000? To snad ne, v první řadě ať hledá lépe placenou práci, protože ani s příspěvkem na bydlení to sama s platem 12000 bude těžko zvládat. Jinak k dotazu, ano, o příspěvek na bydlení může žádat, pokud v tom novém bytě bude mít trvalé pobyt zapsán. Pak nikdo nezjišťuje její majetek, ani nějaký její jiný byt. Vztahuje se to pouze k příspěvku na bydlení, případný doplatek na bydlení je dávka hmotné nouze, tam už by majetek hrál roli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.17 16:05

@terinka4444 diky za radu :) bohuzel ano. A to ma VS, ale humanitni obor, ve kterem pracuje, tam jsou platy opravdu horsi, nez v marketu na pokladne :? Nema uplne plny, myslim 0.8 uvazek, kvuli diteti tedy.

  • Citovat
  • Upravit
69235
7.9.17 16:08
@Anonymní píše:
@terinka4444 diky za radu :) bohuzel ano. A to ma VS, ale humanitni obor, ve kterem pracuje, tam jsou platy opravdu horsi, nez v marketu na pokladne :? Nema uplne plny, myslim 0.8 uvazek, kvuli diteti tedy.

nicméně to je strašný, měla by hledat jinou práci, protože takhle budou fakt živořit. Protože ten příspěvek na bydlení při příjmu 14000 i s alimentama a nájmem 10.000 bude někde kolem pětitisíc. Takže jim na živobytí zůstane stěží životní minimum.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.17 16:16
@terinka4444 píše:
nicméně to je strašný, měla by hledat jinou práci, protože takhle budou fakt živořit. Protože ten příspěvek na bydlení při příjmu 14000 i s alimentama a nájmem 10.000 bude někde kolem pětitisíc. Takže jim na živobytí zůstane stěží životní minimum.

já vím no :? ona už pozvolna hledá, ale dítě má ve firemní školce, o kterou by tím přišla, a neví, jestli jí někde vezmou do státní, ona ta malábude mít 3 roky až v zimě. a hlavně už je chudák úplně špatná z mámy, dochází i k psychologovi, její máma si bohužel nevšimla, že už je přes 10 let dospělá, snaží se jí rozkazovat, v kolik bude chodit domů, zakazuje jí chodit večer s někým ven, nadává jí, že dcerku dává otci, že když s ena ně vykašlal, už si ji nezaslouží ani vidět(on jakž takž funguje jako otec, má malou rád, a bere si ji pravidelně), když někam jedou na výlet, ke kamarádce, je z toho několik dní výčitek, když malá upadne, achce ji utěšit, mátka jí vyrve malou z ruky, že se o ní neumí postarat. Přitom je to fakt slušná holka, sen všech matek, nekouří, takřka nepije, vždy byla premiantka třídy, má vysokou školu..má doma peklo, takže už je psychicky dost špatná, sebevědomí v háji, tak se to podepisuje i na hledání práce..a hlavně ta firemní školka no :? ale moc díky za rady :hug:

  • Citovat
  • Upravit
69235
7.9.17 16:19

To jsou osudy, ach jo. O příspěvek může žádat a byt nehraje roli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
441
7.9.17 16:23

Zakladatelko napis mi, vim o levnejsim bydleni. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.17 23:25

Co vim ja, tak od lonska uz se prave ptaji na vlastni byt a nejak to zjistuji, jak to presne nevim. letos se me ptali pri kazde zadosti. udajne kvuli tomu, ze lidi si vezmou na hypoteku byt, ten pronajmou, sami jdou bydlet do najmu a ze socialky plati cast hypoteky.
takze nevim, jestli to kamaradce vyjde :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
8.9.17 15:46

Příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení je žádost, která je závislá na výši příjmu a nákladů. Žádat může buď vlastník nebo nájemce, kteří mají v bytě trvalý pobyt(adresa v OP). Posuzují se příjmy pouze těch osob, které zde mají trvalý pobyt. Pokud v bytě nežijí musí se vyloučit, aby se neposuzovali. Na netu je kalkulačka pro výpočet☺

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
8.9.17 16:43
@Anonymní píše:
Co vim ja, tak od lonska uz se prave ptaji na vlastni byt a nejak to zjistuji, jak to presne nevim. letos se me ptali pri kazde zadosti. udajne kvuli tomu, ze lidi si vezmou na hypoteku byt, ten pronajmou, sami jdou bydlet do najmu a ze socialky plati cast hypoteky.
takze nevim, jestli to kamaradce vyjde :nevim:

nesmysl, pokud mají na hypotéku byt a pronajmou ho, pronájem jde do příjmů a nedosáhnou na příspěvek na bydlení. Majetek u příspěvku nehraje roli, žádnou, nemá to nikde žádnou oporu v zákoně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.17 19:02
@Anonymní píše:
Co vim ja, tak od lonska uz se prave ptaji na vlastni byt a nejak to zjistuji, jak to presne nevim. letos se me ptali pri kazde zadosti. udajne kvuli tomu, ze lidi si vezmou na hypoteku byt, ten pronajmou, sami jdou bydlet do najmu a ze socialky plati cast hypoteky.
takze nevim, jestli to kamaradce vyjde :nevim:
@terinka4444 píše:
nesmysl, pokud mají na hypotéku byt a pronajmou ho, pronájem jde do příjmů a nedosáhnou na příspěvek na bydlení. Majetek u příspěvku nehraje roli, žádnou, nemá to nikde žádnou oporu v zákoně.
Terinko,urcite tedy? Jsem se docela lekla,u toho predchoziho prispevku,kdyz uz jsem ji vcera napsala,ze je to ok. Prijem z toho samozrejme mit nebude,ze by davala mame najemny,spis jak ji znam,jeste ji bude dotovat,protoze ta jeji mama je v duchodu,a kdyz by mela sama platit sluzby a holy najem,sotva vyjde :? .
@Nymphetamine píše:
Zakladatelko napis mi, vim o levnejsim bydleni. :kytka:

Diky za nabidku, zeptam se ji, jestli by chtela, a kdyztak napisu, kdyby jo :hug:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat