Reklama

Příspěvek na živobytí-takže nesmí mít ani korunu úspor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 14:50
Příspěvek na živobytí-takže nesmí mít ani korunu úspor?

Dd, řeším pro vzdáleného příbuzného, osamělý starší pán, ztráta práce, je z venkova, příspěvek na živobytí, pomáhám mu. Podle kalkulačky by jednoznačně nárok na příspěvek na živobytí měl, ale úřednice mi řekla, že žadatel nesmí mít žádné, ani malé úspory. Strejda má 20 tisíc, aby zbylo jednou na pohřeb, jinak nic nemá, auto, vlastní byt, elektroniku, nic, žije v bídě, má i minimum starého oblečení, jeden hrnek, jeden kastrol atd. Takže to člověk nemůze mít ani tak malou rezervu pro případ nemoci atd.,příspěvek to vylučuje? Vedle bydlí Rómové, a to nejsem rasista, jen konstatuji, v sociálních bytech, do kontejneru vyhazují krabice od drahé elektroniky, nechávají si dovážet pizzu, před domem auto-u nich tedy, že mají peníze, nevadí? :( Oml.za anonym, osobní téma. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 17.01.18 14:54

Tak at to nikde nepřizná ne? nebo to má uložené v bance? at to vybere a má to doma, nebo pošle na účet někomu jinému který to tam bude pro něho mít.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 14:57

@smurfka to udělat může, jen mi to připadá hloupé, proto se ptám na to co říká předpis…nevěřím, že se někde říká, že musí být bez koruny…je to můj prastrejda, pomáháme, ale bydlíme daleko

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 17.01.18 14:58
@Anonymní píše:
@smurfka to udělat může, jen mi to připadá hloupé, proto se ptám na to co říká předpis…nevěřím, že se někde říká, že musí být bez koruny…je to můj prastrejda, pomáháme, ale bydlíme daleko

tak já se v tom nevyznám..ale přijde mi logické že když chci přispěvek na živobytí, tak nemám nic. Protože nejdřív utratím to co mám - když už nemám co do pusy a pak teprv žádám. :nevim: Jak říkám peníze nepřiznat a požádat a je.

Miriana
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 17.01.18 15:01

Ja to na jednu stranu chapu. Protoze pak bych teoreticky mohla jit zadat o prispevek i s milionem na ucte, s tim ze to jsou preci JEN drobne. (Umyslne prehnano)
Me prijde logicke to, co pise @smurfka. Nejdriv musi utratit to co ma, a kdyz uz nema nic, pak pomaha stat.

g.sandova
Závislačka 3723 příspěvků 17.01.18 15:02

Opravdu by neměl mít úspory. V hmotné nouzi člověk nemá úspory. Nebo je má vyčerpat. Já chápu tvoje rozčarování

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 17.01.18 15:06

Tak jestli je má strejda pod matrací, tak to nikdo nezjistí, ne? Nesmí mít nic na účtě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 15:08

@g.sandova úspory jsou na pohřeb

g.sandova
Závislačka 3723 příspěvků 17.01.18 15:10
@Anonymní píše:

Jako já to chápu, ale jsou ty peníze na účtu?

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 17.01.18 15:10

Teoreticky by rezervu mít neměl, ale předpokládám, že většina pobírajících má :-)S pohřbem u staršího člověka atd,.to chápu.

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 17.01.18 15:11
@Anonymní píše:

No to je snad jedno, na co jsou, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 15:12

@g.sandova bohužel na účtu

g.sandova
Závislačka 3723 příspěvků 17.01.18 15:13

Dokládají se výpisy z účtu. Jedině peníze přehodit jinam a žádat za tři až čtyři měsíce. Můžeš pořád opakovat že jsou na pohřeb, ono to ale nemusí nikoho zajímat

g.sandova
Závislačka 3723 příspěvků 17.01.18 15:13
@Anonymní píše:
@g.sandova bohužel na účtu

Takže přehodit na jiný účet a žádat za čtyři měsíce

Monchichik
Závislačka 4706 příspěvků 17.01.18 15:14

No tak ať je vybere, řekne, že z toho měsíc nebo dva žil a pak ať si zažádá znovu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >