Pro a proti, aneb další dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 08:52
Pro a proti, aneb další dítě?

Ráda bych anonymně, chodí sem i rodina.
Jsme spolu s manželem 14 let, máme krásné 3 děti (12 let, 8 let a 5 let). Máme rodinný dům ve velkém městě. Manžel má firmu, která slušně vydělává, já také pracuji na plný úvazek, mám klouzavou pracovní dobu, nemusím být neustále v práci a můžu pracovat i z domova. Naše starší děti chodí do soukromých škol a nejmladší zatím do běžné MŠ. Celou dobu našeho vztahu jsme s mužem plánovali 4 děti, byl to náš cíl. Jen manžel už teď moc nechce. Děti jsou relativně samostatné, můžeme všichni lyžovat, jezdit na kole, náš společenský život začal zase více fungovat. Jen ve mě neustále hlodá myšlenka na další miminko, říkám si že bych na jednu stranu moc chtěla, zažít porod, kojit a ňuňat se. Na druhou stranu je to se třemi dětmi někdy velmi náročné, mají spoustu aktivit a kroužků. Manžel se hodně zapojuje a říká, že je rád, že nám tu nepláče miminko a že můžeme dělat už konečně různé aktivity společně, což dříve nešlo.
Já ale nevím :-(. Nechci aby mi to jednou bylo líto, že jsme to čtvrté neměli. Opakuji si pro a proti a nevím co vyhrává. Finančně by jsme to myslím celkem v pohodě zvládli, tam by problém nebyl. Obytných místností tolik nemáme, ale můžeme klidně nějaké přidělat, či dokonce dům vyměnit za větší. Jen ta relativní svoboda, kterou teď máme by už nebyla. Manžel by to určitě taky nakonec zvládl, jen ty první 3 roky by byl smutný, že zase musím být pod svahem, nebo na kolo pojedeme všichni až mimčo bude trochu větší… Červíček ve mě hlodá víc a víc. Říkám si, že když bych zase zůstala doma, mohla bych se i věnovat starším dětem, teď se jim věnuji, ale mohla bych více.
Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 17.09.18 09:01

mě to zní lákavě, sama mám dětí víc jak štyři :think: Jako je fakt, že tak do tří, čtyř let se musíš prckovi dost přizpůsobovat, než se zvládne zapojovat do rodinných aktivit - ale s tím počítáš :think: Pokud už nemáte, museli byste pořídit větší auto než klasiku, to určitě víš :think:
nezmínila jsi svůj a manželův věk, to je dost zásadní :think:

terien
Echt Kelišová 8464 příspěvků 17.09.18 09:04

Já už bych do toho nešla ani náhodou. Manžel má pravdu, 3 děti obstaravate a máte nárok konečně žít taky víc pro sebe.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 17.09.18 09:05

Já si myslím,že by o tom měli rozhodovat oba partneři společně. Máte tři děti, manžela v této věci chápu. Já osobně nechci víc,než dvě. Bylo nás pět a ať se mamka snažila sebevíc, nedokázala se nám všem dostatečně věnovat.

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 17.09.18 09:07

dle mě by to byl jedináček,prostě chudák osamocený,byť by v domě bylo relativně dalších dost osob.
Ty uvažuješ celkem sobecky jen o tom,o čem sníš ty, manželovy námitky zdá se,ani moc vážně nebereš,prostě by to vydržet musel,či jak to píšeš.

Nemáš co nunat? A co tvoje nejml.dítko,a ty starší,se určitě taky rády pomazlí,v klidu si s tebou povykládají.
Opravdu tvoje úvahy jsou dosti naivní,sama už můžeš vědět při 3 dětech,jak rychlostí blesku bude z miminka tak velké dítko,jako máš ty ted to nejmladší.
A velmi správně zminuješ možnost společných aktivit což není vůbec zanedbatelné;další dítko tohle rozsekne na více než 3 roky,co si budem povídat,protože např. nebudeš moci v žádném případě držet krok při lyžovaní s tím nyní nejmladším,třebas za 4-5 let,už bude vaše rodina navždy rouzkouskována kvůli 4.mrnouse,další 3 děti a možnost trávení s nima volného času tak pošleš plánovaně k ledu,a to jen proto,aby ses mohla cca jeden rok nunat s miminkem.

Ne nešla bych do toho,je to u vás o mnoha důležitějších věcech a o trávení času a bytí s již narozenými dětmi.A tvé řeči o tom,jak by ses mohla dětem víc věnovat,když bys byla na md - no to mi zní víc než bláhově.Můžeš se jim věnovat i nyní - viz společné dovolené a sportování,ale chceš se z toho dobrovolně vyvléci,fakt nechápu toto - lidi,kteří chtějí pořád víc a nespokojí se s tím zlatem,které doma mají,furt budou pokukovat radši po tom,co nemají a nedají pokoj,dokud to nedostanou :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 09:07

@pe-terka s dětmi jsme začala brzo. Já 31 a manžel 41. Věk myslím ještě na jedno máme :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 09:10

@Aduš8 to je právě to, čeho se také bojím. Ráda se dětem věnuji a už teď to někdy nedávám, občas na jedno křiknu, že teď dělám úkol s jiným, nebo kreslím s nejmladší. Když v tom bude další miminko, bude to zase chvilku náročné, to je jasné. Ale co ty výčitky? Co když mi to bude jednou hodně líto a čas už nevrátím. :nevim:

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 17.09.18 09:10

zakladatelka má problém předeším sama se sebou a mnohem závažnější,než že by museli pořídit větší auto;vždyt píše,že není problém vyměnit ani dům za větší. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 09:13

@kilčo zajímavý názor a možná máš pravdu, že jsem jen sobecká a prostě chci další dítě. Děkuji, mám o čem přemýšlet. Měla bych se na to podívat i ze strany dětí.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 17.09.18 09:13
@Anonymní píše:
@pe-terka s dětmi jsme začala brzo. Já 31 a manžel 41. Věk myslím ještě na jedno máme :-)

tak věk máš hodně v pohodě :think: Na druhou stranu, každé dítě navíc je znát, pokud je nechceš krátit o pozornost :think: Ty musíš odhadnout, jaké máš nervové kapacity a rezervy - a probrat to s mužem :think: Jeho názor je taky důležitý

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 17.09.18 09:15
@Anonymní píše:
@Aduš8 to je právě to, čeho se také bojím. Ráda se dětem věnuji a už teď to někdy nedávám, občas na jedno křiknu, že teď dělám úkol s jiným, nebo kreslím s nejmladší. Když v tom bude další miminko, bude to zase chvilku náročné, to je jasné. Ale co ty výčitky? Co když mi to bude jednou hodně líto a čas už nevrátím. :nevim:

a co výčitky,žes do něčeho natlačila manžela,kde být nechtěl?
a co výčitky,že už nemůžeš tolik času trávit se stávajícími dětmi,že nemůžeš se všemi lyžovat,jezdit na kole
a co výčitky,že si vlastně manželovi zařídila,že váš společenský život se odsune do někam?

Uvědomuješ si,že už budeš jen a jen starší a energie bude jen a jen méně,nikoli více a ještě to chceš víc drobit?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 17.09.18 09:15
@kilčo píše:
zakladatelka má problém předeším sama se sebou a mnohem závažnější,než že by museli pořídit větší auto;vždyt píše,že není problém vyměnit ani dům za větší. :roll:

tak téhle narážce absolutně nerozumím :roll: Jakože všechny vícemantky jsou sobci? 8)

terien
Echt Kelišová 8464 příspěvků 17.09.18 09:17
@Anonymní píše:
@kilčo zajímavý názor a možná máš pravdu, že jsem jen sobecká a prostě chci další dítě. Děkuji, mám o čem přemýšlet. Měla bych se na to podívat i ze strany dětí.

Hlavně si to maluješ hezky na růžovo, ale počítáš i s variantou, že něco může být špatně? Že další těhotenství a porod může přinést zdravotní potíže, že miminko nemusí být 100% zdravé? Co potom, co ty ostatní děti? 3 zdravé děti je až dost, už bych osud nepokoušela.

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 17.09.18 09:18
@pe-terka píše:
tak téhle narážce absolutně nerozumím :roll: Jakože všechny vícemantky jsou sobci? 8)

narážím zde na tvůj první příspěvek,kde to vyznívá,že asi největší problém bude pořídit větší auto - a na to odpovídám,že pro tuto rodinu není problém vyměnit dům,natož auto,kapišto?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 09:19
@Anonymní píše:
@Aduš8 to je právě to, čeho se také bojím. Ráda se dětem věnuji a už teď to někdy nedávám, občas na jedno křiknu, že teď dělám úkol s jiným, nebo kreslím s nejmladší. Když v tom bude další miminko, bude to zase chvilku náročné, to je jasné. Ale co ty výčitky? Co když mi to bude jednou hodně líto a čas už nevrátím. :nevim:

Myslim, ze touto odpovedi sis sama odpovedela a presne ukazuje, kde je problem. Je v tvoji hlave. Sama rikas, ze uz ted 3 deti obcas nezvladas a do toho bys chtela privest miminko, ktere vyzaduje temer 100% casu? Ano muzes do pece o mimco zapojit starsi deti, ale to mi prijde krajne sobecke, oni nemaji odnaset tva rozhodnuti. Pokud tak moc touzis o nunani a starani se o mimino muzes jit pomahat do kojenaku a nebo delat pestouna starsich deti…Zkus se na situaci podivat i z pohledu tvych deti…maji na nejaky cas prijit pri spolecnych aktivitach o mamku jen kvuli tomu, ze ona mela potrebu se nunat s miminem?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >