Nechci kojit

Anonymní
20.1.20 16:25

Problém jménem kojení... nechci kojit

Ahoj všechny :hug: mám problém a bojím se o něm mluvit.. kojení.. jsem na začátku těhotenství a vím že nechci kojit.. asi mě hodně z vás tady ukamenujr ale přijde mi to prostě nechutné kojit :roll: nikomu jsem o tom neřekla, ale kojit nechci. Nevím co mi na tom jednou řeknou k porodnici :roll: přijde mi naprosto nechutný, když jsme někde na jídle jako třeba v Ikee a matka tam vytáhne prso a kojí tam.. je to pro mě hodně citlivé téma tak se omlouvám za anonym.. měla jste to tak taky nějaká? Jsem z Prahy a nejspíš budu rodit na Mělníku.. mám jim pak říct že ani nechci začít kojit? Psychicky mě to trápí.. díky za vstřícné slovo a ještě jednou se omlouvám nechci někoho tímto urazit..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12467
20.1.20 16:27

Když nechceš kojit, tak nekoj. Trestný to není. Prostě to v porodnici oznámíš a budeš na tom trvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12033
20.1.20 16:28

Nemusis kojit. Taky jsem nechtela ze stejneho duvodu :) mam vyhodu, nazor okoli je mi uplne u zadku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
20.1.20 16:29

Ale připravujete svoje dítě o to nejlepší co může po narození dostávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 16:30

Problém je taky v tom že mám opravdu velký prsa :( mám obvod 70 a velikost J.. cítím se strašně..

• Nahlásit
  • Citovat
12033
20.1.20 16:31
@Anonymní píše:
Problém je taky v tom že mám opravdu velký prsa :( mám obvod 70 a velikost J.. cítím se strašně..

A problem je v cem? Jsi dospela, svepravna, nikdo ti nemuze nic naridit. Je to jen tvoje rozhodnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13547
20.1.20 16:33

Kojením by se ti prsa mohla zmenšit. :think: A něco jiného je kojící ženu pozorovat a kojit vlastní dítě. Každopádně kojit nemusíš, když nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
20.1.20 16:33

Ještě bych to úplně nezavrhovala dokud to nevyzkousis. Já jsem na veřejnosti snad nikdy ani nekojila. Ale samozřejmě je to tvoje věc, nikdo tě nutit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
20.1.20 16:36

Hele, možná je nejvyšší čas začít si trošku léčit svůj vztah k vlastní tělesnosti. Dost ti to usnadní péči o mimino a vlastně i porod. Vono kojení je z těch kojeneckých tělesných prochodů to hned nejpříjemnější - po spánku…

A teda smířit se s vlastní tělesností ti zlepší život ve spoustě dalších aspektů slibuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:37

Na začátku prvního těhotenství jsem měla podobné pocity, ke konci jsem si řekla, že to zkusím a uvidí se. Šlo to, tak jsem kojila, ale vždycky diskrétně. Pokud ti ty pocity zůstanou, tak si v porodnici nech dát léky na zastavení laktace a hotovo. Je to tvoje věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:37

To, že ti to připadá nechutný u druhých neznamená, že to bude stejný i u tebe a tvého dítěte. Mysli v první řadě na něj. Nutit tě nemůže nikdo a v Mělníku nejsou nějací fanatici do kojení, byť se připrav na to, že hned u vstupu do porodnice je velký plakat propagující kojení. Jo a další je v čekárně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10225
20.1.20 16:41

Nechtěla jsem kojit ani to zkoušet. V porodnici jsem to oznámila a stala si za tím. Hotovo tečka a co jako?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:43

Nech to koňovi, ono to nějak bude. Radím zkusit to a pak se uvidí, skončit můžeš vždycky. To mi strašně pomáhalo, ta myšlenka, že o nic nejde, že kojit není nutnost a kdykoliv lze přestat a dát UM. Sama za sebe doporučuji dítěti dát alespoň tu startovní dávku mleziva. Pár týdnů kojit. Samozřejmě pokud někdo má s tím opravdu velký problém (což když nezkusíš, tak nevíš 100%, co ty víš, třeba tomu příjdeš na chuť), tak je možné zastavení laktace hned po porodu. Nikomu do toho nic není a na UM vyrůstá hromada dětí. Nestresuj se. Nejsme ve středověku, dítě zdárně vyroste tak i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8084
20.1.20 16:49

Klid, nechceš kojit, tak prostě nebudeš, nikdo tě nutit nebude neboj. V porodnici to nahlas a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:50
@Zlatývoči píše:
Nech to koňovi, ono to nějak bude. Radím zkusit to a pak se uvidí, skončit můžeš vždycky. To mi strašně pomáhalo, ta myšlenka, že o nic nejde, že kojit není nutnost a kdykoliv lze přestat a dát UM. Sama za sebe doporučuji dítěti dát alespoň tu startovní dávku mleziva. Pár týdnů kojit. Samozřejmě pokud někdo má s tím opravdu velký problém (což když nezkusíš, tak nevíš 100%, co ty víš, třeba tomu příjdeš na chuť), tak je možné zastavení laktace hned po porodu. Nikomu do toho nic není a na UM vyrůstá hromada dětí. Nestresuj se. Nejsme ve středověku, dítě zdárně vyroste tak i tak.

Naprosto souhlasím se startovní dávkou mleziva :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama