Problémová pleť, otěhotněly jste bez problému?

282
22.3.20 11:45

Kdo jste trpěl na akné , otěhotněly jste bez problému?

Zdravím vás všechny, mám poněkud neobvyklý dotaz. S přítelem se nyní snažíme o dítě, jsme v začátcích. Mám neustálý strach, jestli mám hormonální profil v pořádku, bohužel na gynekologie mi bylo řečeno, že až po roce snažení se mám na ně obrátit. Trpím hodně akné, jak na zádech i obličeji. Dodnes nevím z čeho akné je tvořeno, ale nejčastější příčina jsou hormony. Proto jsem teď z toho vlastně špatná, jak mohu mít špatný hormonální profil a budu se cely rok nešťastně snažit a trápit. Když si to celý vezmu, kolem mě kamarádky co jsou těhotných a podařilo se jim i hned, nikdo z nich nemá problém s akné. Moje otázka zní? Abych se maličko uklidnila, kdo jste prosím otěhotněl i z velmi špatnou pleti a trpíte na akné? Moc vám budu vděčná :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
545
22.3.20 11:54

Mam problem, nebo v puberte velky, mela jsem hodne i zada dekolt… ted spis uz jen dekolt vice mene a neni to moc, nebo v obliceji behem menstruace jeden dva pupinky a obe deti na prvni mesic snazeni :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
22.3.20 11:59

@M-A Jsi zlatá, tak snad :lol: Já totiž i pociťuji, jak se akné mění v období cyklu. Mám opravdu poseté celé zadá a vnitřní boláky :,( V půlce cyklu jich mám nejvíce a tak cca 7-10 dni před MS vymizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 12:15

Trpím na hodně silné akné i v dospělosti, maskuji jak se dá. Těhotenství pokaždé na první pokus (3×). Spíše odraz pleti je ten, že přehnaně reaguje na výkyvy hormonů během menstruačního cyklu, nikoliv, že jsou špatně hormony. Pleť je citlivější.

• Nahlásit
  • Citovat
22925
22.3.20 12:23

@Zmrzlink
Nechala bych se otestovat na alergie a pak požadovala profil u gynekologa. Známá měla taky takové akné a otěhotněla. Ale počkala si a bylo to s asistencí. Taky bych navštívila dermatologii, až bude klid od koronaviru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
22.3.20 12:24
@Anonymní píše:
Trpím na hodně silné akné i v dospělosti, maskuji jak se dá. Těhotenství pokaždé na první pokus (3×). Spíše odraz pleti je ten, že přehnaně reaguje na výkyvy hormonů během menstruačního cyklu, nikoliv, že jsou špatně hormony. Pleť je citlivější.

Děkuji za tak krásnou zprávu, hned mám lepší náladu. Asi sama víš jaký je to trápení, také maskujii co to jde, je to šílený. A ty výkyvy děkuji, to mě ani nenapadlo :kissing_heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
22.3.20 12:28

@Russet Děkuji, na alergologii jsme byla před rokem a nikde nic, dermatologie navštěvuji už od svých 14 let a nyní mi je 28 a nikdy nic, miliony mastiček a antibiotik :( HA jsem vysadila před 4 lety a při bráni byla pleť krásná. Nyní už je poslední šance Akneronin, ale je to velký driák, tak do toho půjdu až budu mít děti, jinak bych se bála :) Jen na gyndě jsem nikdy o mém akné nemluvila a tak mě teď jen vrtalo, abych neměla problém otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11814
22.3.20 12:29

Jo, prvni nam sice trvalo 10mesicu (coz je furt v norme), druhe se povedlo hned. Akne mam a to mi tahne na 40. Nestresuj se dopredu, stres nepomaha ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11814
22.3.20 12:32

@Zmrzlink : me nejvic pomohlo nechat to byt, cim vic jsem to patlala vsemoznymi pripravky, tim to bylo horsi. Behem tehu jsem mela plet temer cistou (mam 2 kluky :mrgreen: ) a pak se vratily spis ucpane pory, bolaky se vyhodi uz spis jen par dni pred ms, nez abych je mela porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
22.3.20 12:46

@beruska9 Ano na to mě upozornila kosmetička, jakmile budu těhotná pleť bude krásná :mrgreen: Tak aspoň par měsíců si to užiju :mrgreen: Taky jsem už rezignovala, protože těch peněz co jsem za to už nechala a vždy se to vrátilo. Moc děkuji, moc jste mě uklidnily :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Micky174
23.3.20 08:02

@Zmrzlink

Pokud mas strach z pcos, tak zkus ovulacni testy, pokud ovulujes, nebala bych se. Pcos maji i nadvahu, chlupy, pribiraji…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 09:10

Já měla a mám akné. Mám trochu více mužského hormonu. Taky jsem si myslela, že to nepůjde. Před prvním snažením jsem brala Inufolic, pak už nic. Výsledek - 1. a 2. otěhotnění na 1. pokus. 3. otěhotnění na 2. pokus ( ve 34). Na krásnou pleť jsem se v těhu také upínala, ale moje očekávání se nesplnilo. Ano, je lepší, ale ne krásná, jak jsem si přála. Takže, to nedoporučuji dělat, aby nenastalo zklamání… Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama