Problémy s kamarádkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 17:13
Problémy s kamarádkou

Zdravím všechny,
S mojí nejlepší kamarádkou se známe už 10 let, říkáme si téměř všechno, víme o sobě všechno. Už rok jí ale trápí psychické problémy (pocity méněcennosti, že nic nezvládá, že jí nikdo nepotřebuje, jednou něco zmínila i o sebevraždě, ale z toho naštěstí už sešlo). Navštevuje psychologa, když se spolu vidíme nebo si píšeme, tak ty její nejzávažnější problémy spolu neřešíme, nechce o tom mluvit, což chápu a respektuji, netlačím ji, aby se mi svěřovala, když nechce. Všechno bylo v pohodě, ještě před týdnem jsme plánovaly jak spolu poletíme do Číny na výlet, jak se známe už hrozně dlouho a jsme pořád bez problémů… Až do dneška. Napsala mi, že bychom si už neměly psát, že mě už dál odmítá zatěžovat problémy, že bych jí přece nikdy nenapsala, at si to řeší sama, ale že si to klidně můžu myslet, že si zasloužím lepší kamarádku… Hrozně mě to ranilo, brečela jsem. Ptala jsem se, co se stalo, ale nechtěla o tom mluvit, ať se na nic neptám, že by mě musela zatěžovat jen dalšímy problémy… Změnila jsem téma konverzace, ale už mi neodepsala. Já studuje na škole a když tam jsem, tak je o 200 km jinde, takže na nějaký častý schůzky to není. Nevím, co mám dělat, nedovedu si představit že naše desetileté přátelství jen tak zahodím, protože to je pro mě jeden z nejdůleitějších lidí na světě.
Nějaké rady prosím? Asi jsem se potřebovala i vypsat, protože kdyby se tohle netýkalo jí, byla by prvním člověkem, komu bych napsala…
Díky za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bjetuschka
Závislačka 4685 příspěvků 16.09.18 17:19

Podle mě zažívá nějaké psycho stavy. Nemyslím si, že by byla chyba v tobě. Zkus jí zavolat za pár dnů, až obě trochu vychladnete.

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 17:26

Žije v nějakém rozpoložení a není schopna reálně uvažovat.
Možná tím, že nechtěla mluvit o svých problémech s tebou, nabyla dojmu, že by tě obtěžovala. Což není tvá chyba.
Napsala bych ji, že ji mám ráda, že tu jsem pro ni, že si našeho přátelství vážím natolik, že ho nebudu zahazovat. Že je pro mě důležitý člověk. Aby aspoň trochu pochopila, že má někde někoho, kam se může obrátit.

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 17:30
@Halamka píše: Žije v nějakém rozpoložení a není schopna reálně uvažovat.
Možná tím, že nechtěla mluvit o svých problémech s tebou, nabyla dojmu, že by tě obtěžovala. Což není tvá chyba.
Napsala bych ji, že ji mám ráda, že tu jsem pro ni, že si našeho přátelství vážím natolik, že ho nebudu zahazovat. Že je pro mě důležitý člověk. Aby aspoň trochu pochopila, že má někde někoho, kam se může obrátit.

To jsem psala, že se k ní nikdy neotočím zády, že jí vždycky vyslechnu, ale odepsala, že to nepotřebuje slyšet, že to je moc emotivní.

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 16.09.18 17:39

Tipla bych to na deprese.., užívá nějaké léky na psychiku? @lucinda99

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 17:51

Psychické problémy mojí kamarádky ukončili naše přátelství skoro po 30 letech. Poslední roky jsem se snažila za obě, ale ani to nestačilo. Občas se ozveme, ale je to opravdu divné, ta nemoc ji už hodně změnila a žije ve svém světě. Bohužel i ubližuje pravě tím co říká, např. když jsem teď čekala vytoužené mimi tak mi začala vyprávět jak můžu mit postižené dítě a to byl asi můj definitivní zlom, kdy jsem si řekla dost.

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 18:03
@Zwetta píše:
Tipla bych to na deprese.., užívá nějaké léky na psychiku? @lucinda99

Myslím, že ne. O tohmle moc nevím, bavit se těhle věcech moc nechce, říká to jen psycholožce. Tohle je vlastně poprvé, kdy mi to takhle přímo řekla (resp. napsala).

sucuba
Kecalka 217 příspěvků 16.09.18 18:07

Já si myslím, že tě má moc ráda a nechce tě obtěžovat svými problémy, zkus ji napsat že ji máš moc ráda, vzdycky tu pro ni budeš a ráda by jsi ji obejmula. Myslím si že se cítí na ty problémy které má, sama, a ty jsi její jakoby jedina opora, a nechce na tebe svalová všechny ty věci které ji trápí. Ale od toho kamarádi jsou. Zkus ji třeba napsat že jsi tu pro ni a hodně ti na vašem přátelství záleží, já myslím že to přejde :).. Hlavně se nehádejte, projev pochopení a bude dobře, hodně štěstí

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 18:14
@sucuba píše:
Já si myslím, že tě má moc ráda a nechce tě obtěžovat svými problémy, zkus ji napsat že ji máš moc ráda, vzdycky tu pro ni budeš a ráda by jsi ji obejmula. Myslím si že se cítí na ty problémy které má, sama, a ty jsi její jakoby jedina opora, a nechce na tebe svalová všechny ty věci které ji trápí. Ale od toho kamarádi jsou. Zkus ji třeba napsat že jsi tu pro ni a hodně ti na vašem přátelství záleží, já myslím že to přejde :).. Hlavně se nehádejte, projev pochopení a bude dobře, hodně štěstí

Psala jsem, že tady pro ní budu, že jí mám ráda, ale odpověděla mi, že to ví, nepotřebuje to slyšet, že to je moc emotivní a emoce teď všechno jen zhoršují… :,(

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 16.09.18 19:55

@lucinda99
Ono, ta psychika je mrcha (vlastní zkušenost.. :roll: ), nejspíš má tendenci se uzavírat sama do sebe a být sama, a to i přesto, že nejspíš touží po opaku.. Tady je každá rada drahá.., musí chtít ona.., to je ta nevýhoda pro tebe…

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 20:25
@Zwetta píše:
@lucinda99
Ono, ta psychika je mrcha (vlastní zkušenost.. :roll: ), nejspíš má tendenci se uzavírat sama do sebe a být sama, a to i přesto, že nejspíš touží po opaku.. Tady je každá rada drahá.., musí chtít ona.., to je ta nevýhoda pro tebe…

To je asi ten největší problém. Nechce, abych s ní řešila její problémy nebo abych jí pomáhala, protože podle ní jí pomoct nemůžu a zřejmě si asi i myslí, že jí nikdo nedokáže pomoct. Nevím, co z toho co napsala myslí třeba i teď vážně, ale ignoruje mě, tak nemá asi cenu se pokoušet ji nyní opět kontaktovat :(

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 16.09.18 20:34

@lucinda99
Stejně je to zvláštní. , jste kamarádky dlouho, takže by člověk očekával, že i přes svůj špatný psych. stav, budeš zrovna ty ta osoba, které se bude chtít svěřit a ulevit si.., buď má nějaký blok anebo to má tak, že svoji intimní stránku neotevře nikomu… Psala jsi, že ani předtím se ti nesvěřovala se vším… Je třeba ji brát takovou jaká je. A ona má muže, děti..?

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.09.18 20:50
@Zwetta píše:
@lucinda99
Stejně je to zvláštní. , jste kamarádky dlouho, takže by člověk očekával, že i přes svůj špatný psych. stav, budeš zrovna ty ta osoba, které se bude chtít svěřit a ulevit si.., buď má nějaký blok anebo to má tak, že svoji intimní stránku neotevře nikomu… Psala jsi, že ani předtím se ti nesvěřovala se vším… Je třeba ji brát takovou jaká je. A ona má muže, děti..?

Muže ani děti nemá, ale neříkala, že by jí to trápilo, jí i mně je 20 let, studujeme, takže na rodinu a děti času dost :) Ohledně toho svěřování, s tím jsem srovnaná, že mi nikdy neřekne všechno, řešíme spolu problémy týkajíí se rodiny, školy apod., ale o její psychice a těch nejintimnějších věcech mluvit nechce.

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 17.09.18 07:46

@lucinda99
Nevím proč, ale z diskuze to na mě dělalo dojem, že jste obě starší.. ;) :mrgreen: Ale ono to nehraje roli..
Já už bohužel nevím, co bych ti poradila.., teď už nezbývá než čekat na její odezvu a raději se na ni neupínat neboť je zde riziko, že se už neozve.. Ale nemá smysl ji bombardovat, kamarádění musí chtít oba, aby fungovalo.. Hodně štěstí :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 10:55

Zdravím všechny :)
Snad nevadí, že obnovuji diskuzi. Mám hodně dobrou kamarádku, se kterou se známe kolem deseti let, ale naše přátelství bohužel už není to, co bývalo. Uvedu příklady, to bude nejlepší.

1. Před půl rokem jsem s někým randila a místo toho, aby mě podpořila a přála mi třeba nový možný vztah odvětila „Stejně bude stejnej jako ten předešlý.“ A když mi to s druhým nevýjde tak zase „Já ti to říkala, že to tak dopadne :) Ale ty mě prostě nikdy neposlechneš a nedáš na moje rady.“ a je hned uražená, že jsem jí dřív neposlechla. Což mě vždycky trochu naštve, není moje máma, abych ji měla co poslouchat na slovo. Mám přeci svou vlastní hlavu.
2. Když jí řeknu, že mi něco vadí nebo že se ke mě chová dost nevhodně, tak se vytočí a dokáže být na mě vyloženě hnusná. Vulgárně nadává, zesměšňuje a ponižuje mě, povyšuje se nade mě, hledá na mě chyby a vyčítá mi je atd. Je jedno, jak jí to řeknu, když mi něco vadí či se ke mě chová nevhodně (normálně a v klidu nebo naštvaně) vždycky do dopadne stejně. Třeba minulý pátek jsme se opět pohádali, něco jsme řešili a měla jsem jiný názor než ona. V afektu naštvanosti si mě zablokovala na sociálních sítích a chvíli potom mi začla po smskách nadávat jaká jsem pí** bez mozku, co si ani není schopná najít práci, protože je extra líná a ať si zajdu za psychiatrem, že ho dost potřebuju. Prostě si o sobě myslí, že když ona má práci, tak je něco víc a dost mi její chování vůči mě vadí. Včera večer se mi po sms ozvala, jestli jsem se už uklidnila. … 8o 8o Asi čeká, že se jí omluvím, ale já se přece nemám za co omlouvat..? 8o
3. Obě ještě stále bydlíme u rodičů v rodinných baráčcích, takže práce kolem toho je dost a někdy není čas, abych se jí dostatečně věnovala a odepíšu jí třeba až večer, protože přes den se to opravdu nestíhá. A taky je hned problém, že se jí málo věnuju, ignoruju ji nebo prohodí něco jako „skvělej pokec dneska.“ Přitom prostě ví, že někdy ten čas prostě nemám vůbec a taky mám svoje zájmy, kterým se chci věnovat tak je jasné, že nebudu celodenně dřepět u facebooku. Ale samozřejmě, když ona odepíše klidně za tři dny tak je to v pořádku. :roll:

Samozřejmě nikdo není dokonalý a každý máme svoje mouchy, ale tohle chování mi příjde u dospělého člověka dost přehnané a přes čáru. Podotýkám, že kamarádka je o rok starší (24) než já. Mám ji ráda a záleží mi na ní, ale říkám si, jestli by nebylo lepší s ní to přátelství prostě ukončit. Takovéhle hádky u nás trvají dlouho a bohužel jsou časté.. a opravdu mě už nebaví poslouchat její úrážky, výsměchy a ponižování. Aby si na mě někdo zvyšoval svoje, nejspíš, nízký sebevědomí.. na to opravdu zvědavá nejsem. Psychicky mě to vyčerpává. :,( Jak jí mám ale vysvětlit, že se s ní už z těchto důvodů bavit nechci, abych si od ní zase něco nevyslechla?? :zed: :roll: Ignorací to řešit nechci, jsem člověk, co jedná přímo a narovinu. Asi vám to příjde jako banalita, ale já opravdu nevím, jak jí to mám co nejšetrněji sdělit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >