Problémy se psem, rozkousaný byt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
20.11.21 11:14

Problémy se psem, rozkousaný byt

Dobrý den. Máme 4 měsíce štěně. Nevím co nás to napadlo za blbost, ale pořídili jsme si ho do bytu. Měla jsem práci, kam jsem si ho mohla brát ssebou. Pejsek je staford a vlčákem údajně. Je hrozně hodnej. Teď jsem změnila práci a pes musí zůstavat v bytu sám. Zničil vestavěnou skříň a x dalších hodnotných věcí. Příteli jsem navrhovala, že ho někomu dáme ale on nechce. Já psa mám samozřejmě ráda, ale tohle pejskovi nepřeju. Chci ho věnovat rodině se zahradou, ale přítel opět nesouhlasil. Udělali jsme tedy chybu už jen, když jsme si ho brali od jednoho pána (spíše zachránili), ale chci tu chybu nějakým způsobem napravit a chci dát pejskovy plnohodnotný život, který s námi ani s pánem předtím, neměl. Další věc je teda ten byt je můj a přítel tu bydlí defacto zadarmo. Je mu jedno, že pes tu něco rozkouše, protože on může kdykoliv odejít ( i se psem, páč jsem ho nechala napsat na něj) a vůbec se nestarat o placení nějakých poškození. Nechce ho dát pryč, ale je mu jedno, zda li tu něco zdemoluje.
Nevím co už mám s oběma dělat. Jak se psem, tak s přítelem, kterýmu je všechno jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12631
20.11.21 11:20

@Anka233 Tak pes za to nemůže, je to štěne, přítele bych vyrazila a vyřešeno. Pes z toho vyrostě, přítel asi těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9298
20.11.21 11:22

Varianta jedna - vypakuj přítele i se psem. Varianta dvě - začněte se psem pracovat, vychovávat ho, zaměstnat, unavit. U křížence bull plemene se hodí i popřát hodně štěstí v genetické loterii. Pokud jste nezkušení pejskaři, jeví se mi darování jako nejlepší možnost pro všechny. Čím je mladší, tím větší bude mít šanci, že se někdo slituje. Jestli už ve čtyřech měsících demoluje byt, nechtěj vidět, co si zažiješ s nevycválaným puberťákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.11.21 11:26

@Michelle_M Jinak mu je 6 mesicu, mame ho jen 4mesice, protoze 2 mesice byl u jineho pana. Pes posloucha jako hodinky. Prijde na piskani bez vahani, nedovoli si utect, chodi u nohy bez voditka, v situacich jako je např. bezici srnka zachova klid a jde ke me, umi snad vsechny povely, aportuje. Na šest měsícu jsem ho naucila vse, co by nezvladl kolikrat dospeli pes. Casu mu venujeme dost, kdyz prijdeme z prace, ale 8 hodin doma nevydzi bez nasledku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
20.11.21 11:27

Nemám zkušenost s bully (a věřila bych radám Michelle, která je zkušená pejskařka), ale věci ničí nudící (= nedostatečně unavený) pes. Kolikrát denně s ním chodíte ven? Psy je navíc třeba unavit i mentálně, na to jsou skvělé čuchací hry. Najdi si na netu hersenwerk a něco si přečti. Lepší je nějaká kniha, než hned jednotlivé hlavolamy, protože je tam několik pravidel, která je třeba dodržet. Psovi stačí 5-10 minut jednou až dvakrát denně a pořádné venčení a odpadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
20.11.21 11:29

A věnujete se tomu psovi nějak systematicky, nebo roste jak dříví v lese?
Je totiž dost dobře možné, že za pár měsíců vám přeroste přes hlavu úplně.
Asi bych se na tvém místě zbavila obou…
Já nevím, co je to za móresy, že si lidi bez rozmýšlení poříděj psa, a pak překvapeně koukaj, co mají doma. Měli jste si vzít nějakého gaučáka, ne temperamentní plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
20.11.21 11:30

Dej priteli ucet za ty veci, zadne naznacovani, hezky narovinu.
Plus pozadavek, at se psem zacne pracovat.

No a podle toho, jak se k tomu postavi, vykopnout i se psem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103

Je to štěně. Tím je řečeno vše. Naše fenky ( bullik a labrador ), když byly v tomto věku tak trhaly vše co neuteklo :mrgreen: a dneska jsou to slušný a hodný holky :srdce:

Dej mu kokos, případně další kousatka ať se zábavu, samozřejmě procházky na únavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107

@Anka233 Dobrá práce :palec: jen bych si dovolila upozornit, že štěně se vychová skoro samo. Mám psa z útulku, v sedmi měsících poslouchal mnohem lépe než stejně staří psi z okolí. Puberta do toho hodila vidle způsobem, který jsem si neuměla ani představit :roll: To jen k tomu šestiměsíčnímu vzorňákovi. Ale zase pokud s ním pracuješ, tak by ten hersenwerk mohl stačit, aby doma fungoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
20.11.21 11:32
@Anka233 píše:
@Michelle_M Jinak mu je 6 mesicu, mame ho jen 4mesice, protoze 2 mesice byl u jineho pana. Pes posloucha jako hodinky. Prijde na piskani bez vahani, nedovoli si utect, chodi u nohy bez voditka, v situacich jako je např. bezici srnka zachova klid a jde ke me, umi snad vsechny povely, aportuje. Na šest měsícu jsem ho naucila vse, co by nezvladl kolikrat dospeli pes. Casu mu venujeme dost, kdyz prijdeme z prace, ale 8 hodin doma nevydzi bez nasledku.

Je potreba vyklidit predsin apod a nechat ho tam, proste nekde, kde nenapacha skody.
Plus je opravdu potreba ho rano poradne unavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.11.21 11:43

Chytrý morality si odpustím, myslím, že ti to tu napíše někdo jinej. Jinak je to štěně, takže je to normální, potřebuje zabavit a výchovu. Jak bývá dlouho samo? V týhle vaší situaci bych mu tam nechala psí věci na hraní, na kousání (osvědčily se mi parůžky, vydrží, nesežere je hned a nesmrdi), prodávají se snad i nějaký odpuzovací spreje (zkušenost nemám). A určitě výchovu, výcvik, denně, tím spíš že je hodně samo a je to staf s vlčákem. Jestli je sám dlouho, domluvila bych se s někým, kdo ho vezme ven. Víc mě nenapadá. Jen že fakt by bylo dobrý ještě přehodnotit, jestli na to máte kapacitu. Jestli bude pejsek hodně sám, bude se nudit a „zblbne“ a nebude vychovanej, tak škody budou větší a náprava těžší.
K chlapovi nevím, chlapa s takovým přístupem bych nechtěla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18718
20.11.21 11:48

Super - takže nevíte nic o chovu psa a vezmete si deprivované štěně s krví plemen, které jsou složité na výchovu.

A nejspíš ho necháváte doma samotné a pořádně se mu nevěnujete.

Chudák pes.

no a ten chlap co ho u sebe necháváš bydlet není úplně partner a evidentně není ochoten řešit věci, které je potřeba řešit.

Hádej jak moc by byl ochotný zapojit se do péče o domácnost a dítě, kdybyste založili rodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.11.21 11:57

@Ou Jak jsem psala výse, psovi se venuji po práci jak jen mohu. Mela jsem praci kde se mnou pes byl. Pes funguje jako hodinky. Jen kdyz je doma sam tak je to na odstrel. Je jasny ze se nudi, ale proste takto to nepujde. Nepotrebuji moralizovat. Na to jsem stara dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13929
20.11.21 12:15
@Anka233 píše:
@Ou Jak jsem psala výse, psovi se venuji po práci jak jen mohu. Mela jsem praci kde se mnou pes byl. Pes funguje jako hodinky. Jen kdyz je doma sam tak je to na odstrel. Je jasny ze se nudi, ale proste takto to nepujde. Nepotrebuji moralizovat. Na to jsem stara dost.

Zrovna bull plemena trpí separační úzkosti. Zkus o tom něco přečíst. No a zamezit mu pohyb v bytě, učit samotě.
A pořád cvičit, puberta tímhle že psa udělat jiného psa

A nebo vyrazit s přítelem, můžou skončit pod mostem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54239
20.11.21 12:25

@Anka233 taková kombinace :lol: Ty štěnata celkově hodně koušou. Ale s takovým psem musíte makat a kolik denně času mu věnujete? Pokud na něj nemáte čas tak je lepší opravdu ho někomu dát, ale udat takové štěně nebude úplně jednoduché. Jak se mu věnuje přítel? Není to gaučák takže pokud se mu věnovat nebudete nebude ničit jen jako štěně :? Druhá věc nad kterou bych se hodně zamyslela proč tam přítel nic neplatí? Pokud je pes jeho tak ho má zabezpečit tak aby nic neničil ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat