Proč mouchy lítají pod lustrem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sendylysa
Povídálka 35 příspěvků 28.07.18 11:10
Proč mouchy lítají pod lustrem?

Nevíte proč mouchy vždy létají někde uprostřed místnosti a motají se kolem pevného bodu? Většinou tedy pod lustrem? Já bejt teda moucha, tak by se mi z toho motala hlava a jak se znám, letěla bych si raději sednout na nějaký voňavý a chutný lejno. :poblion:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 28.07.18 11:35
@sendylysa píše:
Nevíte proč mouchy vždy létají někde uprostřed místnosti a motají se kolem pevného bodu? Většinou tedy pod lustrem? Já bejt teda moucha, tak by se mi z toho motala hlava a jak se znám, letěla bych si raději sednout na nějaký voňavý a chutný lejno. :poblion:

Třeba jim nejde o chutné sousto, ale o šoust.

Zatím jsem našel, že to dělá slunilka domácí (Fania canicularis).

https://theses.cz/…ERA_ALES.pdf

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.07.18 11:52

Naprosto krucialni otazka, ktera mi neda spat. My jim rikame podlustrovky. Jsou na pest :mrgreen: Dneska asi emigrovaly, kupodivu zadnou rejdit nevidim :think:

Gabi375
Stálice 62 příspěvků 28.07.18 11:56
@Čajíček1980 píše:
Naprosto krucialni otazka, ktera mi neda spat. My jim rikame podlustrovky. Jsou na pest :mrgreen: Dneska asi emigrovaly, kupodivu zadnou rejdit nevidim :think:
:D

Gabi375
Stálice 62 příspěvků 28.07.18 11:57

Jsem zvědavá jestli někdo přijde s racionálním vysvětlením. :D

Monchichik
Kelišová 5149 příspěvků 28.07.18 12:01

našla jsem tohle : Především ne všechny mouchy létají u lustru a už vůbec ne u zhasnutého !!!.
Pokud se bavíme o zhasnutém lustru, dělá to pouze slunilka (vířilka) pokojová, dříve nazývána moucha lustrová. Je to nejvyšší bod v prostoru a moucha takto vyhledává partnera, podobně jako jsou ke stejnému účelu tvořeny jiným hmyzem třeba komáří komíny.

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 28.07.18 12:03
@Gabi375 píše:
Jsem zvědavá jestli někdo přijde s racionálním vysvětlením. :D

Tady je o tom vědecká práce (v angličtině). Jde o rojení mouchy Fannia canicularis. Tedy o sexuální chování.

Příspěvek upraven 28.07.18 v 12:04

TeSudička
Kecalka 276 příspěvků 28.07.18 12:03

To je jasny, pac veprostred mistnosti maj vsude rozhled a nic jim neutece. Chteji byt v pohotovosti, kdyby ses nahodou vy.srala v obyvaku na koberec, tak aby jim to neuniklo a neprisly o hostinu :lol: :mavam:

terinka4444
Hvězda diskuse 67886 příspěvků 28.07.18 12:04

zadala jsem do googlu proč moucha lítá okolo lustru a vyjelo pár stránek se stejným dotazem na různých serverech:mrgreen: Na odpověď tam nikdo nepřišel :lol:

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 28.07.18 12:05

Dyť to vysvětluju: Jde o sex.

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 28.07.18 12:06
@Monchichik píše:
našla jsem tohle : Především ne všechny mouchy létají u lustru a už vůbec ne u zhasnutého !!!.
Pokud se bavíme o zhasnutém lustru, dělá to pouze slunilka (vířilka) pokojová, dříve nazývána moucha lustrová. Je to nejvyšší bod v prostoru a moucha takto vyhledává partnera, podobně jako jsou ke stejnému účelu tvořeny jiným hmyzem třeba komáří komíny.

Přesně tak.

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 70890 příspěvků 28.07.18 12:07
@terinka4444 píše:
zadala jsem do googlu proč moucha lítá okolo lustru a vyjelo pár stránek se stejným dotazem na různých serverech:mrgreen: Na odpověď tam nikdo nepřišel :lol:

Vždycky jsem si myslela že jim jde o zdroj světla a tepla,a ono ne?

Uživatel je onlineTRG
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.07.18 12:08

Já jsem kdysi slyšela, že je to kvůli páření a kladení vajíček… Jako že ten lustr je na to vhodné místo. Ale to je jediný štěk, kterým mužů přispět. :mrgreen:

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 70890 příspěvků 28.07.18 12:08
@eumedon píše:
Dyť to vysvětluju: Jde o sex.

Jako vždycky a všude.

carsa
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 28.07.18 12:11
@Anna766 píše:
Jako vždycky a všude.

A proto dneska u Čajiček1980 nelétají, protože je takové vedro, že ani mouchy nešousta.í. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >