Reklama

Dohady o bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aneta2433
Povídálka 20 příspěvků 26.07.18 13:07
Dohady o bydlení

Ahoj. Řešíme s partnerem už rok bydlení. Chceme postavit dům. Máme 4 měsíční dceru. Já od mala vyrůstala na vesnici, mám to tam ráda. Je tam klid a krásná krajina. A všude je kousek. Pracuji jako učitelka v blízkém městě vzdáleném asi 6 km od domu, kde jsem vyrůstala. Na druhou stranu je město Tábor, asi 12 km. Práci mám jistou na dobu neurčitou. V blízkosti domu mých rodičů mi babička darovala pozemek, asi 1100 m. Obec Janov. A na něm bych chtěla stavět. Přítel pochází z Hluboké. To je asi 30 km, po dálnici by byl doma coby dup. V okolí Hluboké má práci. Časově dost náročnou. Rodinu tu nemá. Ani přátelé. Pouze tu práci. Ja mám v Janově sestru, kamarádky, kilometr od domu rodiče. Takže hlídání zajištěno. Ale přítel tam nechce bydlet. Argumenty: nelíbí se mu tam a bude muset do práce dojíždět. Takze radši se zadluží hypotékou na 3 miliony a bude trpět, protože na vše budeme sami dva. Já bych dceru měla ve školce, do ní bych jí vozila, mám to od zaměstnáni asi 400 metrů. Moje mamka pracuje poblíž, kdyby cokoli bylo, pomůže. Sestra to samé. Přítel si myslí, že vše spolu zvládneme i bez pomoci. Potíž je v tom, že na něj není spolehnutí. S dcerou nepomáhá. Nemůžu si dojet ani na hodinu do obhodu, protože přítel nemá ani čas jí pohlídat. Má moc práce. Snažím se to respektovat, ale dost dobře si nedokážu představit, jak to bude fungovat, když budeme na vše sami.??? Jste nebo byl jste někdo v takové situaci? Jak se to dá vyřešit? Nedokážeme se dohodnout. Já myslím víc na rodinu a on zase sám na sebe, mi přijde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 26.07.18 13:13

A nemá nějaké konflikty, třeba jen vnitřní právě s vaší rodinou?

Jinak to co píšete - to není úplně ideální situace na hypotéku.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 26.07.18 13:14

nezlob se na mě ale vy máte jiný problém který byste měli řešit jako první a to je to, že se na něho nemůžeš spolehnout a jsi na dítě sama… to mi normální nepřipadá
dokud se nezačne chovat jinak tak bych si s ním nové bydlení ani nepořizovala

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 26.07.18 13:27

@Aneta2433 Na názory kdejakého přítele bych se vůbec neohlížela. Názor partnera nebo manžela by pro mě byl důležitý, ale tohle? Jako proč?

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 26.07.18 13:28
@Kaileee píše:
nezlob se na mě ale vy máte jiný problém který byste měli řešit jako první a to je to, že se na něho nemůžeš spolehnout a jsi na dítě sama… to mi normální nepřipadá
dokud se nezačne chovat jinak tak bych si s ním nové bydlení ani nepořizovala

Přesně, to mě taky zarazilo. Pokud muž nepomáhá, tak se s ním nebudu stěhovat nikam dál od rodiny, na kterou bych se mohla spolehnout. Máte pozemek, není důvod stavět jinde a kupovat další. 30 km., je sice na denní dojíždění celkem daleko, ale žádná hrůza. Kdyby tam měl rodinu, možná bych o tom uvažovala, ale takhle? Proč se nevěnuje dceři? Má k tomu nějaký pádný důvod?

Bábrdl
Generální žvanilka 20971 příspěvků 26.07.18 13:33
@Terezxx píše:
Přesně, to mě taky zarazilo. Pokud muž nepomáhá, tak se s ním nebudu stěhovat nikam dál od rodiny, na kterou bych se mohla spolehnout. Máte pozemek, není důvod stavět jinde a kupovat další. 30 km., je sice na denní dojíždění celkem daleko, ale žádná hrůza. Kdyby tam měl rodinu, možná bych o tom uvažovala, ale takhle? Proč se nevěnuje dceři? Má k tomu nějaký pádný důvod?

Kdyby tohle téma bylo „partner chce stavět blízko své rodiny, já nechci“ odpovědi by byly: utíkej co nejdál :mrgreen:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 26.07.18 13:33

Mně přijde,za má problém stavět na tvém pozemku. Kdo z vás by si hypotéku bral,on nebo napůl? Pokud on,je jasné,že nechce postavit barák na tvém pozemku,aby s tebou mohl kdykoli ,,vyrazit dveře". Má to dobře spočítané,si myslím. Hledí jen sám na sebe a své pohodlí,promiň,ať má práce kolik chce,je to totální sobec. Kdyby ne,postaví dům tam,kde by to pro tebe znamenalo více pomoci od rodiny a přátel.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 26.07.18 13:36

@Terezxx 30 km po dálnici je ca 15 minut cesty,to lidé bydlící ve větších městech v životě domů nestihnou. Já jezdila denně 50 km 5 let a žádný větší problém to nebyl.

Bubla_Bučková
Závislačka 3110 příspěvků 26.07.18 13:37
@hanka.br. píše:
@Aneta2433 Na názory kdejakého přítele bych se vůbec neohlížela. Názor partnera nebo manžela by pro mě byl důležitý, ale tohle? Jako proč?

jo jo starej dobrej osvědčenej způsob svatba, bydlení a nakonec děti :mavam:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 26.07.18 13:41
@Bubla_Bučková píše:
jo jo starej dobrej osvědčenej způsob svatba, bydlení a nakonec děti :mavam:

O to ani nejde, ale vůbec nechápu ten způsob jednak oslovování - což je asi můj problém, ale hlavně uvažování. Tak buď mám manžela nebo partnera - který je se mnou, je na něj spolehnutí, tvoříme pár. Tady je nějaký přítel, což je pro mě synonymem slova kamarád, na kterého spolehnutí není - tak je to kamarád, co se dá dělat - a ona uvažuje, že se vzdá své nezávislosti, své rodiny a půjde s ním do závislosti na někom, na koho se spolehnout nemůže a bude sama, dojíždět jak blázen a řešit, co s dcerkou, když bude třeba - a ono bude třeba. Tak snad tady není o čem uvažovat?

Aneta2433
Povídálka 20 příspěvků 26.07.18 13:46
@hanka.br. píše:
O to ani nejde, ale vůbec nechápu ten způsob jednak oslovování - což je asi můj problém, ale hlavně uvažování. Tak buď mám manžela nebo partnera - který je se mnou, je na něj spolehnutí, tvoříme pár. Tady je nějaký přítel, což je pro mě synonymem slova kamarád, na kterého spolehnutí není - tak je to kamarád, co se dá dělat - a ona uvažuje, že se vzdá své nezávislosti, své rodiny a půjde s ním do závislosti na někom, na koho se spolehnout nemůže a bude sama, dojíždět jak blázen a řešit, co s dcerkou, když bude třeba - a ono bude třeba. Tak snad tady není o čem uvažovat?

Přítel je partner. Ne kamarád. Jsem zvyklá na slovo přítel.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 26.07.18 13:48
@Aneta2433 píše:

Partner je někdo, na koho je spolehnutí. Kdo zohledňuje zájmy rodiny nad svými. Je mi líto, ale v tvém případě to partner fakt není.

Bábrdl
Generální žvanilka 20971 příspěvků 26.07.18 13:50
@hanka.br. píše:
Partner je někdo, na koho je spolehnutí. Kdo zohledňuje zájmy rodiny nad svými. Je mi líto, ale v tvém případě to partner fakt není.

A zájem rodiny je vždycky zájem ženy, protože šťastná matka znamená šťastné dítě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 26.07.18 13:51

@Aneta2433 Není o čem. Nestěhovat. Být závislá na nevstřícném a nespolehlivém chlapovi, s dluhem na krku…? A ještě bez zázemí rodiny? Radši bych se rozešla, než se táhnout někam, kdenemám zázemí, když nemám jistotu, že on bude stoprocentně nasazený pro rodinu.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16300 příspěvků 26.07.18 13:51
@Aneta2433 píše:

Přítel je spolubydlící. Nic jiného to není. Pokud tedy spolu bydlí. Když spolu nebydlí, může to být i přítel a nebo kamarád s výhodami. Partner, to už něco říká. O manželovi ani nemluvím, to je jasné. To je chlap který se čelem postavil k tomu, že má rodinu a to v dobrém i zlém.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama