Proč proboha Halloween?

4357
26.9.20 19:08

Proč proboha Halloween?

Asi dostanu čouda, ale proč slavíme Halloween? zdobíte v tom stylu Dům a další nesmysly? vždyť nežijeme v Americe :roll: je to trapné a křečovité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.9.20 19:10

Nezdobím, neslavím a ani neznám nikoho, kdo by to dělal. A znám teda hodně lidí… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
26.9.20 19:13

Neřeším, neslavím, ale já jsem na to salamista a řeším max. Vánoce a to až teď s dětmi. Ale nevadí mi, když nám ve školce oznámili, že budou dlabat dýně :nevim:. Kdo chce, ať si třeba slaví čínský nový rok :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
26.9.20 19:16

V tom americkém stylu je to na mě trochu moc. Ale jinak je to svátek původem keltský a vydlabané dýně nebo řepy se dávaly před dveře nebo za okno i v našich končinách, takže tohle mi neva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
26.9.20 19:18

Neslavím, nezdobím. :nevim:
Vyřezávané dýně se dají najít i na obrazech českých autorů z 19. století. To zrovna žádný moderní import není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
26.9.20 19:18

Nezdobim. Akorát jsem koupila keramickou dýni a svítím dětem, mají u toho radost. Dýně patří k podzimu, je to pěkná dekorace. Jinak ve tride máme Halloween v rámci anj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
26.9.20 19:19

Halloween je pro mě šance být jeden den někým jiným, líbí se mi že malé děti můžou jeden den chodit v princeznovských šatech nebo superhrdinských kostýmech a nikomu to nevadí, proto slavím Halloween.
Nikdy jsem nelpěla na českých tradicích, třeba Velikonoce a nutnost se nechat plácat po zadku naprosto nesnáším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
26.9.20 19:21

Tak to neslav, kdo tě nutí? U nás ve skolce vyrezavali dýně a šli s detmi i na hřbitov na dusicky :nevim: a celkově je mi jedno, kdo si co slaví, ať si každý slaví co chce, nevidím důvod, proč by me to mělo pohorsovat.

Syn to má rad, lákají ho strašidelné věci, tak jsme si loni, když přinesl ze školy nějaký výrobek na to tema, tu věc vystavili, ještě jsem dala i nějakou dekoraci na stůl a udělali jsme si večeři s dýní a snědli ji při baterce :mrgreen: :P tak jestli to bylo slavení? Ani ne, proste jiná véča :)

Příspěvek upraven 26.09.20 v 19:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1957

Mě se líbí, kolik lidí říká, že ten pitomý Helloween a i Valentýn jsou americké svátky. Pravda, že Amerika z nich udělala takové kýčovité komerční svátky, původ je ale úplně jiný. Čarodějnice a strašidelné masky nemusím, ale vydlabané dýně se mi líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742

My jako uplně neslavíme, ale maličko výzdobu dětem dělám, světýlka, dýně, děláme o víkendu strašidelnou párty, děti odpoledne a my dospělý večer, trochu tématické jídlo, drinky, projektor s filmem, musíme si ten podzim nějak oživit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.9.20 19:26

Pravda je hlavně taková, že jak Halloween tak Valentýn jsou původně evropské svátky a nikoli americké. Američani pouze převzali a dotáhli k „dokonalosti“. A vrací se to zpět k nám do Evropy, tudíž má spousta lidí pocit, že to jsou svátky americké. Nicméně zvyk i výzdoba se mi celkem líbí. Problém s tím nemám. Klidně si taky rozsvítím dýni a na Valentýna koupím skleničky se srdíčky a dáme si do nich víno :). Nikomu tím neubližuju, ale nikomu to nevnucuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13730
26.9.20 19:32

Neslavim, nezlobím. Ale ja neslavim ani velikonoce a vánoce s nechutí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14432
26.9.20 19:33

Tak on je to původně keltský svátek, žejo. A jinak ne, neslavím a nijak se k němu nevztahuju, když už bych si měla vybrat, tak daleko zajímavější jsou latinoameriské Día de Muertos.

Ale pobuřovat se nad tím, že někomu jinému to přijde zábavné a dává mu to smysl považuju za klasické maloměstské pokrytectví, kdy se člověk slastně pobuřuje nad sousedy, namísto toho aby se věnoval základní sebereflexi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7038
26.9.20 19:34

Doma nezdobíme, ve školce k tomu mají program, tam mi to nevadí, stejně bych mohla mít problém s náboženským programem, i takové svátky a události ve školce dětem nabízí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
26.9.20 19:38

Nezdobim, já skoro nikdy nezdobim. Ozdoby s dýní se mi ale líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama