Prodloužení pracovni smlouvy v tehotenstvi, odchod na rizikové

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.10.21 16:01

Prodloužení pracovni smlouvy v tehotenstvi, odchod na rizikové

Ahoj holky, mám fakt zapeklitou situaci.
Na konci Rijna mi končila smlouva v práci na urcito - prodloužila jsem ji zase o rok.
Ale teď jsem zjistila ze jsem v 7 týdnu 😃 a bylo mi doporučeno od doktora odejit na neschopenku. V práci taham tezke věci od 10- 19 kilo a navic jako vedoucí za vše odpovidam. Řešil jste někdo tuto situaci jak s nim firma pak jedna? Je tu hodně stresu a obavam se po oznámení v práci, ze mi ze vzteku nauctuji “krádeže “ apod. Když už tam nebudu přítomna i když mám tkz. Hmotku..

Mohu se nějak bránit? Řešil jste to někdo?? Už fakt nevím kam se obrátit :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11948
24.10.21 16:03

Nech se přeradit na práci vhodnou pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 16:12

@JancaS84 bohužel jiná pracovni pozice není možná. Prodavač a vedoucí tu má +- stejnou náplň práce. Centrála je 140km daleko kde bych musela dojíždět abych si sedla někam do kanceláře… tou to cestou jít nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
24.10.21 16:31

@Dendulina_deee v tom případě je to jednoduchý. Musí té zaměstnavatel nechat doma za plný plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 16:41

@Cenarius děkuji za odpověď.

Řešil tu někdo jak je to dal s odpovědnosti za prodejnu? Přece nemůžu odpovídat za něco, kde nejsem. I když je to zatíženo hmotnou odpovědnosti, protože se zde pracuje s hotovosti a zbozim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
24.10.21 16:59

@Dendulina_deee no z logiky věci přeci když budeš na nemocenské (rizikovém) tak přeci nemůžeš odpovídat za něco, kde nejsi přítomna ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
24.10.21 17:03

@Dendulina_deee nebo pokud se bojíš, že ti to naúčtují zpětně tak se s nimi domluv na tom, že to všechno sečtete a spočtete k tvému datu nástupu na PN a budeš mít pokoj. (teda věřím, že to takto lze)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 17:16

@Mia25 přesně tak, nemohu odpovídat za něco, kde nejsem a nebudu už pritomna…
zkusím se domluvit aby se udelala co nejdříve inventrura a já mohla v klidu nastoupit na rizikové a těšit se na male :)

Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat