Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky, už z názvu - chci se zeptat zda se promáčí zimní kombinéza s vodním sloupcem 1000 mm při cca 2-3 hod. hraní ve sněhu? Díky
„Aby mohl být oděv prezentován jako nepromokavý, musí být především ušitý z materiálu, který odolává alespoň 2 000 mm vodního sloupce - tak to udává norma.“
„Např. při sedu působí na materiál ekvivalent 5 000 mm, při kleku 12 000 mm“
1 000 je prdlajz, mám 5 000 a 10 000 a ta 5ka se promočí, deštěm. Ve sněhu se neválím, takže 1 000 promočí, zvlášť při hraní/válení ve sněhu. A taky co je to zač, protože pokud je to „no name“ tak to nemusí být ani ten 1 000…
1000 to je snad nějaký obyčejný šušťák ne? Na 2=3 hodiny ve sněhu bych nekoupila nic pod 5000 a to jenom jako něco náhradního do družiny.
Na lyže a dětem kupuju 8000 až 10 000 vodní sloupec. Ono potom zas nemusíš tahat náhradní oblečení. Koupíš jedno, ale kvalitní a máš ušetřeno jak místo, tak peníze, protože když to nezničíš nošením nebo praním, tak se dají takové věci ještě dobře prodat…
@malinkaNy 1000 je fakt nic, od těch 5 tis by se o tom dalo uvažovat, ale i to je takové nijaké..
@Zuzlounek
Na zimu taky, pro sebe na lyže/snb. A to se nijak neválím, ale občas sněží (neovlivním).
5 000 je „jaro/podzim“ a „léto na Islandu“
z Klimatexu po slevě na půlku z údajně původních 2 000 za 1/4, neber to. Za PC bych si ji nekoupila ![]()
Holky a prosím doporučte kde koupit dětm kvalitní zimní kombinézu ve vel. 92 nebo 98? Ale potřebovala bych spíš užší, malý je hubený a většinou na něm všechny kalhoty plandaj, tak aby do jedný nohavice nedal obě nohy ![]()
@zvidavajanca já protože už nerostu, tak jsem investovala do Spyder a Mc Kinley, s tím, že mi vydrží pár let a investice se vyplatila, jsem moc spokojená
@malinkaNy synovi jsem loni koupila kombinézu od Loapu, na horách se válel ve sněhu-břečce a „nepromokla“
@Zuzlounek
No já jsem tak šikovná, že tím párkrát otřu zasolený auto, protože se někam natahuju dovnitř, takže i když nerostu, tak víc moc investovat nechci. Ale i AlpinePro je OK ![]()
Já mám problém s kalhotama, jsem malá, takže mi přebývá až 25 cm a to se nedá.
@malinkaNy
Projít obchody a zkusit, ideálně dítě oblíct tak, že jde do kombinézy strčit tak jak je (tj. gatě, kdy když dítě strčíš do kombínézy nemá smotaný na stehnech). Je to otravný, ale co se dá dělat. Já právě zkouším (pro sebe) lyžařský věci na rifle, nohavice strkám do ponožek (sexy
).
@zvidavajanca No, jenomže to je to, já mám kluka 3 roky, cca 93 cm a malé mimčo, u nás ve městě je 1!! dětský obchod, kde mají nula nula prd, musela bych do Prahy s oběma a to se mi zrovna nechce, ten 3-leťák si samozřejmě rád zkouší hadry
a miminko je velmi velmi trpělivé
. Tak jsem myslela, že bych objednala na netu kdyby mi dal někdo nějaký tip. Když by mu to nebylo, tak to holt vrátím,..