Promoření ve školce - kdy přestane být nemocný?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 09.10.10 20:29
Promoření

Ahojky, jak dlouho trva promoreni ve skolce?Zacali jsme chodit 1.zari, byl tyden ve skolce tyden doma,po tydnu opet teplota a tyden doma, ted ma po 4dnech ve skolce opet rymu. Nevim zda je to normalni :think: Prece nemuze byt co tyden nemocny?Budou se inrevaly prodluzovat?? :))Vim ze je to individualni,ale presto me to zajima.Diky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 09.10.10 20:41

Tady je podobná diskuze :wink:

https://www.emimino.cz/…kolce-51939/

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 09.10.10 21:24

jo, první rok to je normální. počítej, že se to zlepší až tak na jaře…

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.10 21:30

Ahoj, říká se, že první rok je nejhorší. Z vlastní zkušenosti to můžu potvrdit. Mám dvojčata a děti byly jen málokdy nemocné úplně stejně, i neštovice si navzájem předaly.
Teď chodí druhý rok a zatím dobrý.

Ifca1
Echt Kelišová 8914 příspěvků 10.10.10 13:23

U nás taky tak první rok školkové kašle, věčně rýma, druhý rok znatelně lepší, další ještě líp - teda nebýt neštovic :lol:

Jsem zvědavá, jestli ta mladší už bude odolnější díky bráchovi, ledacos prodělá s ním, nebo bude scénář stejný :nevim:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 11.10.10 10:27

Náš Vojta nastoupil do školky vloni v půlce listopadu (ve 3 letech) a okamžitě nastoupil schéma „3 dny ve školce, 10 dní doma“ :roll: Když to bylo podruhé, smála jsem se tomu. Když to bylo pošesté, už mi úsměv na rtech ztuhl… Trvalo to až do jara…
Letos ťukťuk, zatím měl kašel jen jednou (zvládli jsme jej ponecháním 3 dny doma).
První rok je fakt nejhorší (a ještě horší bylo, že ty nemoci tahal domů, takže jsme pak postupně lehali celá rodina :roll: ). Je potřeba to přežít…

Billi
Nadpozemská drbna 25893 příspěvků 25.02.16 11:31

Promoření ve školce - má význam?
Obnovuji diskuzi s jiným dotazem. Má vůbec promoření ve školce nějaký význam? Není to spíš kontraproduktivní a celé to je jen „výmysl“ a omluva toho, že prostě do školky děti musí a není moc na výběr. Nějak se mi příčí, aby dítě bylo pořád nemocné a ještě to vnímat, že to je vlastně ku prospěchu věci, protože se „promoří“ a bude zdravější. U dospělého asi i ano, ale u dítěte, kterému se imunita teprve vyvíjí a buduje?
Máte zkušenost, že dítě, co bylo v kolektivu až od školy, pak bylo výrazně nemocnější než spolužáci nebo naopak zdravější?

Pam12
Echt Kelišová 8459 příspěvků 25.02.16 11:43
@Billi píše:
Promoření ve školce - má význam?
Obnovuji diskuzi s jiným dotazem. Má vůbec promoření ve školce nějaký význam? Není to spíš kontraproduktivní a celé to je jen „výmysl“ a omluva toho, že prostě do školky děti musí a není moc na výběr. Nějak se mi příčí, aby dítě bylo pořád nemocné a ještě to vnímat, že to je vlastně ku prospěchu věci, protože se „promoří“ a bude zdravější. U dospělého asi i ano, ale u dítěte, kterému se imunita teprve vyvíjí a buduje?
Máte zkušenost, že dítě, co bylo v kolektivu až od školy, pak bylo výrazně nemocnější než spolužáci nebo naopak zdravější?

Ale dítě do školky nemusí… já ho dávala až ve 4,5 letech a je doma často. Ale třeba brácha do školky nechodil, a ve škole naprostá katastrofa - první třídu vyloženě promarodil skoro celou

berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 25.02.16 11:46

Mám zkušenosti z obou stran. Naši kluci do školky chodili, nemoci si tak nějak odmarodili ve školce. S nástupem do 1. třídy se to natolik zlepšilo, že nemarodili skoro vůbec. Například dvojčata ve druhém pololetí neměli zameškanou ani jednu hodinu ve škole. Kamarádka má stejně starou dceru. Do školky jí nedávala právě kvůli nemocem. Po nástupu do školy dcera marodila tak moc, že nakonec opakovala první ročník. Měla ve škole zameškáno více než 80%.

SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 25.02.16 12:02

@Billi :mrgreen: Imunita je daná od narození…proč jsou některé děti ve školce pořád zdravé a jiné co týden kašlou a nudlaj??? Prostě zdědily lepší schopnosti odolávat infekcím, lepší imunitu. A komerčně jí moc nevylepšíš (myslím ty různé Marťánky a spol.) někomu pomůžou (lehce) přípravky na imunitu na recept (Ribomunyl a spol.), někomu nepomůže NIC…Imunitu si děti budují do cca 9 let, pak nemocnost výrazně klesá. Případ mojí dcery, ve školce co 14 dní nemocná…Od 3. třídy NIC…občas rýma. Ve školce ATB, Laryngitidy… :nevim:
Spíš ne „promořování“ zdravých dětí ve školce mi vadí, když rodiče „zkoušejí“ co jim dovolíme přivést do školky… :think: Rýma prošla, tak ho zkusíme dát s kašlem…hmmm…do­brý, kašel prošel, tak zkusíme zarudlé oči…Jako malý děti!!! Zkoušejí hranice a když se ozveš, že dítě ASI nevypadá zdravě, tak tě propíchnou očima a zavrčí, že oni musí do práce…
Takže dokud to bude takhle ve školkách fungovat, budete se muset chtě/nechtě promořovat všichni společně…
Já už rezignovala, hádat se nehodlám…očekávám děti zvracející a s teplotou. Už nejsme školka, jsme hlídací lazaret.

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 25.02.16 12:13

Já jsem například u svých dětí žáný extra skok v nemocnosti nepozorovala…

Pam12
Echt Kelišová 8459 příspěvků 25.02.16 12:17
@SIMONA1234 píše:
@Billi :mrgreen: Imunita je daná od narození…proč jsou některé děti ve školce pořád zdravé a jiné co týden kašlou a nudlaj??? Prostě zdědily lepší schopnosti odolávat infekcím, lepší imunitu. A komerčně jí moc nevylepšíš (myslím ty různé Marťánky a spol.) někomu pomůžou (lehce) přípravky na imunitu na recept (Ribomunyl a spol.), někomu nepomůže NIC…Imunitu si děti budují do cca 9 let, pak nemocnost výrazně klesá. Případ mojí dcery, ve školce co 14 dní nemocná…Od 3. třídy NIC…občas rýma. Ve školce ATB, Laryngitidy… :nevim:
Spíš ne „promořování“ zdravých dětí ve školce mi vadí, když rodiče „zkoušejí“ co jim dovolíme přivést do školky… :think: Rýma prošla, tak ho zkusíme dát s kašlem…hmmm…do­brý, kašel prošel, tak zkusíme zarudlé oči…Jako malý děti!!! Zkoušejí hranice a když se ozveš, že dítě ASI nevypadá zdravě, tak tě propíchnou očima a zavrčí, že oni musí do práce…
Takže dokud to bude takhle ve školkách fungovat, budete se muset chtě/nechtě promořovat všichni společně…
Já už rezignovala, hádat se nehodlám…očekávám děti zvracející a s teplotou. Už nejsme školka, jsme hlídací lazaret.

já teda musím říct, že u nás ve školce se to hodně řeší a učitelky fakt vrací děti domů… ale chodí do soukromé. do školky, kde by se to neřešilo bych ho prostě nedala, protože vím, co může napáchat i obyčejná rýma. Naposledy jsme díky toho skončili tři týdny doma a postupně lehla celá rodina včetně babiček a dědečků.
a to že některé děti jsou zdravé jiné ne. Moc se mi tomu nechce věřit, protože v okolí všechny děti co byly dány do školek první rok víceméně promarodily. výhodu měly, ty se kterýma maminky od mala navštěvovaly dětské koutky, herny nebo kroužky, ty už mají takovou tu první vlnu za sebou a školka je lepší

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 25.02.16 12:21

Dcera si hodne odmarodila doma, jeste pred 3. narozeninama a ve skolce je jedna z nejzdravejsich uz druhym rokem ;) syn je ted taky vic nemocny a v breznu nastoupi do skolky, tak uvidime…
Ja nechodila do skolky vubec a prvni tri roky ve skole jsem hodne chybela.
Myslim, ze nedavat do skolky kvuli nemocem, je nesmysl. Ted maji deti nestovice a jsem rada, ze to budou mit za sebou, lepsi nez je chytit ve skole :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 25.02.16 12:22

Můpj názor je, že né že se dávají děti do školky, protože je chci promořit, ale prostě, že při kontaktu s kolektivem se promořují - beru to jako fakt. A lépe, když budou nemocnější ve školce, kde jim uteče maximálně zoo nebo divadlo, než aby to probíhalo v první třídě, kdy ty základy už nedoženou…
@SIMONA1234 leckdy je to i o nevědomosti :oops: Já sem teď před pár dny fakt netušila, že ty začervenalé oči (syn je alergik, tak sem tomu nedávala takovou váhu) je zánět spojivek, který je dost infekční. Ale zkušená učitelka to poznala hned „od dveří“ a poslala mě k doktoru. Samozřejmě jsem okamžitě šla, nedohadovala sem se, ještě jsem poděkovala, protože sem to fakt nevěděla :jazyk:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 25.02.16 12:52

@Pam12 Tak moje děti třeba ani jedno ve školce nemocné nebylo… zameškají tak týden až 2 za celý rok…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >