Pronájem baráku - naštvanost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 23:56
Pronájem baraku - nastvanost

Jsem nasana jako. Řekněte mi, řešili byste tuhle situaci?
Máme v pronájmu barák, s tím že majitel bydlí v DE a nechal si tu na dvoře dodávku. Tu si občas přijde půjčit jeho táta. A pokaždé když ji vrátí, tak si veme NAS prodlužovák (aniz by se zeptal) a zapojí ho do garáže a nabíjí si baterku v té dodávce. Minule to nechal zapojeny v elektrice celý týden pak jsem se nasrala, šla a vytáhla mu to z elektřiny. Dnes si zas půjčil dodávku a teď jsem venčila psa a čumím, dodávka zase stojí na svém místě a opět zapojena v elektřině. Jenže tu elektriku platíme my. Ne jeho syn. Už jsem z toho kur
a jako na palici. Řešily byste tohle? Nebo mě už vytáčí naprosté maličkosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 09.04.19 00:01

A zkusila jsi si s ním o tom promluvit nebo to píšeš jenom jsem. Normálně řekni, že elektřinu platíte vy a bylo by fajn, kdyby si baterii dobíjel jinde. Pokud to nebude fungovat, vyměňte zámek od garáže.

sirikit
Nadpozemská drbna 29360 příspěvků 09.04.19 00:02

Uklidit prodlužku z dosahu. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 00:03

Právě nevím, jestli řeším nudou blbost, nebo to fakt říct majiteli, ať si to s otcem vyřídí. Nechci být nějaká drzá nebo tak, ale prostě se mi to nelíbí..

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 09.04.19 00:04

Nebo prostě řekněte, že pronájem je vyčerpán kvůli elektřině, takže nemusíte nic platit…

sirikit
Nadpozemská drbna 29360 příspěvků 09.04.19 00:08

Nejdřív bych se zeptala někoho technicky zdatného, kolik elektriky sežere takový dobití baterky z dodávky, abych nedělala vlny kvůli 26,– Kč za měsíc.
Pokud je to významnější částka, asi bych to neřešila přes majitele v DE, ale normálně v dobrým bych se zkusila domluvit přímo s jeho tatínkem.
Ono je to těžký - nepíšeš, jaký má pán vztah k tomu domu a stařecká myšlenková ulpívavost je peklo: vždycky to prostě bylo jejich i s elektrikou, takže se starému pánovi možná těžko chápe, že najednou už není úplně cajk přijít a používat ty věci tak, jako když se nepronajímaly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 00:10

Jenže v tom baráku jeho otec nikdy nebydlel. Mají svůj barák pár metrů od nás…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 00:12

Tenhle barák si koupil jeho syn a používá to jako zimní sídlo. My obyvame horní patro a oni mají spodek, ale od února do října tu nejsou a elektřinu hradime my, za celý barák.

sirikit
Nadpozemská drbna 29360 příspěvků 09.04.19 00:15

@anonymní Jasně, jenomže má pocit, že když je to synkovo, je to ta nějka přeneseně i jeho.
Vážně, než bych si pěstovala nějakou zbytečnou averzi a pak třeba v afektu přeťápla reakci, zkusila bych to takhle s rozumem.
Ale samozřejmě chápu, že pokud máte dům pronajatý, nejste zvědaví na to, aby Vám věčně někdo lezl do garáže - o tomhle by možná opravdu stálo za to promluvit si s tím majitelem, protože kdyby se Vám z garáže případně něco ztratilo, vyvolá to akorát zlou krev a podezírání, kdopak to asi tak odnesl. :(
Pokud máte dům pronajatý dlouhodobě, možná by nebylo úplně od věci po dohodě si vyměnit ten zámek.

sirikit
Nadpozemská drbna 29360 příspěvků 09.04.19 00:17

Jo, už to čtu.
Takže výměna zámku je nesmysl, když oni to normálně používají. Pak jedině spočítat tu spotřebu a buď být velkorysá, nebo holt kousnout do kyselýho jabka. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 00:19

S majitelem jsme domluveni, že tatínek tam může mít zaparkovanyho svého veterána. Protože ho s ním vyjede 2× za léto a nemá ho kam postavit. Proto jsme svolili, že si ho do garáže může postavit. Ale ne aby si tam dobíjel všechny své auta…

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 09.04.19 00:23

Neřešil. Založil bych diskusi na emiminu. :roll:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28407 příspěvků 09.04.19 00:24

Zustan v klidu… ono to vyjde na necelou desetikacku… to za nejake hadky a spory nestoji…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 00:26

Deset korun, když to má zapojené celý týden v kuse?
Jinak jak jsem psala nahoře, nevím zda to řešit, nebo je to prostě prkotina, nechtěla bych být s majitelem na noze, proto se radim tady ..

sirikit
Nadpozemská drbna 29360 příspěvků 09.04.19 00:29

@Regina Hero Viď, taky jsem si říkala, že to bude pár korun.
Ono je pak už fuk, jestli mu to na té nabíječce visí pár hodin nebo týden, to je jak s mobilem.
Prostě dobito a nazdar. Spíš bych se bála, že mu to jednoho pochmurnýho dne začne neodpojeno hořet - páč přesně s tím nám co chvíli vyhrožují ajťáci stran nabíjení firemních noťasů přes noc.
Ale s autobaterií se to třeba stát nemůže, co já vím? Musela bych se zeptat synka.
Nesnáším, když něco nevím, už mu to píšu na WA. :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama