Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Dobrý den
Prosím vás jsem nájemce domu a mám nájemní smlouvu, bohužel kuly manželovy mám problémy s exekucemi, jako manželka, prosím vás dům ve kterém žiji a mám na něj nájemní smlouvu, nemám tady trvalý pobyt, může zabavit exekutor protože tu bydlím a mám problémy s exekucí, muže ten dům kuli mě zabavit exekutor? dům není můj, nemám tady trvalý pobyt, mám jen smlouvu o pronájmu. muže ten dům a věci v něm které mám půjčené s nemovitostí zabavit exekutor? muže? děkuji vám.
Dum jako takovy ne, ale veci ano, pokud majitl nema uctenky se svym jmenem, pak by mohl podat vylucovaci zalobu..
Pokud není ve společném majetku manželů a jsi jen podnájemník tak myslím, že nemůže
@kudráček11 píše:
Dobrý den
Prosím vás jsem nájemce domu a mám nájemní smlouvu, bohužel kuly manželovy mám problémy s exekucemi, jako manželka, prosím vás dům ve kterém žiji a mám na něj nájemní smlouvu, nemám tady trvalý pobyt, může zabavit exekutor protože tu bydlím a mám problémy s exekucí, muže ten dům kuli mě zabavit exekutor? dům není můj, nemám tady trvalý pobyt, mám jen smlouvu o pronájmu. muže ten dům a věci v něm které mám půjčené s nemovitostí zabavit exekutor? muže? děkuji vám.
Nemůže. Může sebrat jen to co patří dlužníkovi. A pokud Ti nepatří ani zařízení, tak musíš mít o tom doklad. Jinak to zabaví a budou čekat abys doložila že ty věci jsou někoho jiného ale je to prý dost zdlouhavé a hlavně exekutoři s těma věcma prý nezacházejí dvakrát dobře. Takže je mohou i poškodit.
Dům nezabaví, když nejsi majitel, ale vybavení domů přijít zabavit může…
Sylyšela jsem že stačí mít nájemní smlouvu že mám pronajatot nemovytost se zařízením a tam do té smlouvy vypsat to zařízení je to tak?
Myslíte že by to takhle mohlo být? To by byl důkaz toho že zařízení a i dům je majitele že?
@Mišis sousedce zabavili vybaveni, ona dolozila uctenky se svym jmenem a stejne ji je exekutor nevratil, vylucovaci zalobu nepodala, protoze je to drahe, vratili ji jen notas, na ktery mela smlouvu..takze ani uctenky se jmenem nezarucuji, ze je exekutor vrati, muze napsat do vyjadreni, ze ma podezreni na sfalsovani uctenek a at si tedy poda vylucovaci zalobu k soudu a na to vetsina lidi nema penize..
@kudráček11 píše:to nikoho nezajímá, musela by jsi mít přímo fakturu na jméno např.pronajímatele, jinak to klidně zabaví…
Sylyšela jsem že stačí mít nájemní smlouvu že mám pronajatot nemovytost se zařízením a tam do té smlouvy vypsat to zařízení je to tak?
@Mauzik2 píše:
@Mišis sousedce zabavili vybaveni, ona dolozila uctenky se svym jmenem a stejne ji je exekutor nevratil, vylucovaci zalobu nepodala, protoze je to drahe, vratili ji jen notas, na ktery mela smlouvu..takze ani uctenky se jmenem nezarucuji, ze je exekutor vrati, muze napsat do vyjadreni, ze ma podezreni na sfalsovani uctenek a at si tedy poda vylucovaci zalobu k soudu a na to vetsina lidi nema penize..
Stačí nájemní smlouva, kde bude jasně vyznačeno které věci jsou majitele, takže domluva s majitelem aby napasal nájemní smlouvu kde bude např. televize + výrobní číslo, chladnička + výrobní číslo atd.
Jinak toto lze nacvakat na počítači a vytisknout
a majitel ani neví ![]()
a exekutor s tím za ním nejde
@Mauzik2 píše:
Dum jako takovy ne, ale veci ano, pokud majitl nema uctenky se svym jmenem, pak by mohl podat vylucovaci zalobu..
no já měla i učtenky svědky a prd mi to pomohlo vyloučení z exekutovaných věcí mi neschválili že prý jsem si tu smlouvu mohla napsat dodatečně a pan podnájemník je beztak muj známí mimochodem měla jsem to řádně hlášeno i na správě družstva hold naše zákony věci mám zabavené již 2 roky tím odstavený byt
@S.Ivanka píše:
Stačí nájemní smlouva, kde bude jasně vyznačeno které věci jsou majitele, takže domluva s majitelem aby napasal nájemní smlouvu kde bude např. televize + výrobní číslo, chladnička + výrobní číslo atd.
Jinak toto lze nacvakat na počítači a vytisknouta majitel ani neví
a exekutor s tím za ním nejde
to je na nic to exekutora nezajímalo žádná podnájemní smlouva pokud není ověřena u notáře!!!
No já zas měla problém s majitelkou že jí chodili do bytu její exekutoři a ty viděli, že mám ve smlouvě napsáno, že její je lednice, wawky, karma a kuchyňská linka s troubou. Že je vše mé, takže tam nic nevzali, protože vybavení bylo skoro komplet moje..
Exekutor zabavil u mého otce televizor a i přes to že u televizoru byla faktura na mé jméno, protože jsem si ji vzala od Rety za 300 měsíčně aby něco měl. Exekutor vzal originál faktury spolu s televizorem a řekl doslova " a teď se suďte, nemáte doklad, kdyžjsme ihned informovali komoru že mi vlastně ukradl televizor i kdyžvěděl že není dlužníka a zároveň ukradl doklad o koupi, bylo mi řečeno že jejich zaměstnanec není zloděj a nekrade, že je to náš výmysl.