Propadlá klenba a bolesti kolene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 18:45
Propadla klenba a bolesti kolena

Delsi dobu me trapi koleno. Ted se pridalo druhe. Kdyz si s kolenem jakkoliv cvicim neboli, ale staci abych sla na prochazku a ozyvaji se kolena. Mam koleno zatejpovane tak uvidim jestli to pomuze. Na ortopedii jsem objednana za 14 dni. Fyzioterapeut mi rekl ze mam malinko propadlou klenbu, mohlo by to mit souvislost? Vcera me bolelo jen jedno koleno, dnes uz i druhy, vubec netusim co se to deje. Ma s tim nekdo zkusenosti? Bolesti zacali kdy jsem prijeli z Italie kdy jsem si turustikou oddelala vazy. Vazy jsou v poradku, ted me boli primo v koleni. Diky.

Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 19:02

dej tomu čas…mě bolelo koleno skoro 10 let vždy tak po 5km chuze, běhu…mam ho již jednou operovane. ted jak jsem na mateřský tak jsem moc neběhala..a letos jsem zas začla a koleno nebolí vubec.. nechápu to..uběhnu 10km a nic… ale ono to zas přijde nedelam si iluze…ja to beruže ve 40 už neco bolet muže:-) opotřebením

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 19:05

@axelina kdyz me je 29, sportovat sem zacala 6 let zpatky :roll:

Aiya
Povídálka 50 příspěvků 05.11.18 20:57

Já myslím, že to propadlou klenbou být může, přeci jen ta noha pak nepracuje správně.
Kolena mě trápí už delší dobu, letos mi přišli na propadlou klenbu. Začala jsem pod dohledem podoložky cvičit a mám pocit, že se to lepší.

Lenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 05.11.18 20:58

Tak souvislost to mit muze i nemusi, spis jestli to nesouvisi s tou turistikou v Italii…

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 21:48

@Lenka_Hal fyzioterapeut mi rikal ze to vypada na menisky :roll:

Lenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 05.11.18 21:54
@Nature00 píše:
@Lenka_Hal fyzioterapeut mi rikal ze to vypada na menisky :roll:

To je dost siroky pojem:) Ja mam tu zkusenost, ze kdyz boli jedno, nekde jsem neco „natahla“ a je potreba k tomu pristupovat jako k zraneni, kdyz boli obe, navic po nejake delsi, vetsii aktivite, potrebuju jen zvolnit. To se mi obcas deje, proste moc beham, nebo turistikuju…rikam tomu otukana kolena, to pak staci jen zvolnit, pri zraneni spis nejaka pauza.

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 22:00

@Lenka_Hal na posledni turistice jsem byla pred 2 mesici. Ja vas chapu, znam to. Tady to je ale jina bolest. Kdyz koleno ohnu tak mi tam lupe. Cele ty dva mesice jsem poradne nic nedelala protoze furt cekam ze si ty kolena odpocinou. Bohuzel to leve je na tom mnohem hur.

Ou
Kelišová 5454 příspěvků 06.11.18 00:17

Propadlá vazba může situaci zhoršovat, rozhodně může přispět tomu poničení vazů při nárazové námaze. Z těch podrážděných vazů se pak problémy můžou přenést na klouby. Roli tam taky můžou hrát dysbalance v zádech v kombinaci chůze v terénu se zátěží batohu.

Potřebujete to zrehabilitovat a pak se naučit kompenzovat vaše svalové dysbalance- kombinace ortopedie, rehabilitací a fyzioterapie.

Plus se tedy hodí pořídit si do terénu hole.

@Nature00 píše:
@Lenka_Hal fyzioterapeut mi rikal ze to vypada na menisky :roll:

Fyzioterapeut nemá co diagnostikovat, od toho je ortoped a především zobrazovací metody. Pohled a pohmat je v tomto případě nedostatečný.

Lenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 06.11.18 01:07
@Nature00 píše:
@Lenka_Hal na posledni turistice jsem byla pred 2 mesici. Ja vas chapu, znam to. Tady to je ale jina bolest. Kdyz koleno ohnu tak mi tam lupe. Cele ty dva mesice jsem poradne nic nedelala protoze furt cekam ze si ty kolena odpocinou. Bohuzel to leve je na tom mnohem hur.

Hm, to bude chtit toho ortopeda :think:

axelina
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 3 inzeráty 07.11.18 17:35

@Nature00 aha tak to je divný…tak mozna jestli jsi nezačla z nuly hned nejak zhurta :-) ja sportovala celý život a ve 26 jsem měla asi nejlepsi formu , vzápětí začly zdravotní problemy…ted mi bude 40 a už to jen tak šolíchám. radeji budu sportovat malo a porad než byt v 50 lazar

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >