Stále stúpajúce ASLO a zvýšené teploty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
581
24.8.12 20:51

prosba o radu, stale stupajuce ASLO a zvysene teploty

Prosim vas o radu, uz mesiac (ak nie viac) mma stale zvysenu teplotu, teplotu meriam klasickym otrutovym teplomerom pod pazuchou, stale 37,2-37.3. citim sa unavena, vycerpana, najradsej by som spala a citim prenikave teplo v celom organizme. je tomu asi cca mesiac co mi zistli vysoke ASLO 650 (0-200), ale lekari nic nenasli, orl nalez bol negativny, zuby su ok, mam sice gynekologixcke problemy, ale opakovane stery nepreukazali pritomnost. alfahemolitickeho streptokoka b ani a, imunologia je celkom v poroadku mam len humoralny deficitIgG4 a nizke hodnoty LY (uzivam Imunor), sono brucha, vsetko ok okrem pečene-zvýšená echgenita pecene homogenneho charakteru(zrejme po liecbe atb)za tyzden (po liecbe atb ) mi brali znova krv a mala som antistrepotlizin uz 900!!! lekari si ma prehadzuju ako zemiak a ja som zufala!!! hoc ma nic neboli, citim sa priserne unavena, co mam robit? zrejme ma este odoslu na reumatologiu a znova na orl, ale co ak nic nenajdu? vysoke aslo je vraj nebezpecne:((( mam len 25 rokov, nikdy som taketo problemy nemala. :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
radush11
24.8.12 21:32

ASLO je jeden z revmatoidiních faktorů revmatolog by tedy mohl něco objevit ne? Držím palce, at se dáš brzo do kupy..

• Citovat
  • Nahlásit
581
24.8.12 23:21

Tam som este nebola na reumatologii, ale cim skor tam pojdem dakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
25.8.12 00:46

ASLO je běh na dlouhou trat, moje dcera s tím bojuje už téměř dva roky..hodnotu má okolo 1200…doktoři už si neví rady…odmítla jsem další ATB a čekáme co bude dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.12 12:54

Ženský, ASLO nemá žádnou výpovědní hodnotu, dnes se bere jen při podezření na revmatickou horečku (velká a malá kritéria - viz hodný strýček google pro zájemce), jinak se vůbec brát nemá.
Zakladatelko, spíš by mě zajímaly ty zvýšené teploty, než ASLO. Čili revmatolog ano, nějaká serologie byla? - CMV, EBV, HIV… moč máš v pořádku? atdatd, to tady fakt nevyřešíme.
srry za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
20557
25.8.12 18:16
@Anonymní píše: Ženský, ASLO nemá žádnou výpovědní hodnotu, dnes se bere jen při podezření na revmatickou horečku (velká a malá kritéria - viz hodný strýček google pro zájemce), jinak se vůbec brát nemá.
Zakladatelko, spíš by mě zajímaly ty zvýšené teploty, než ASLO. Čili revmatolog ano, nějaká serologie byla? - CMV, EBV, HIV… moč máš v pořádku? atdatd, to tady fakt nevyřešíme.
srry za anonym

Já už to tak neberu, ale doktoři jsou z toho na větvi (že by gůgl nebyl jejich kámoš? :think: :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
25.8.12 18:59

Ahoj anonymní, tak meriam si teplotu klasicky pod pazuchou, mozno ju mam zvysenu aj tym teplom, moc k+c bola v poroadku, borelia, hiv a ani nic podobne sa z krve nepotvrdilo, praveze to je na tom divne, reumatoidny faktor mi u imunologa vysel ze je v poridaku 0-15 ja mam 6,6 CRP mam 4,4 co je tiez v poroadku tak ja neviem no :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bonape
26.8.12 19:24

Jak vidím tu zkratku ASLO, tak jsem si vzpomněla na jednoho svého bývalého spolupracovníka. Taky měl vysoké ASLO a různé problémy (např. s koleny). Vyřešilo se to nakonec vytržením krčních mandlí (bylo mu už přes 30 let tenkrát) a byl pokoj. Po těžké angíně měl něco v těch mandlích. Detaily si už nepamatuju.
Jak už výše někdo uvedl, jít na ORL by tedy nebylo od věci. Čekala bych, že dneska nebude takový problém toto vyřešit, protože co píšu bylo už asi před 25 lety.

• Citovat
  • Nahlásit
581
26.8.12 19:39

No ved praveze, ja krcne ani nosne mandle nemam, obe mandle mam vybrate, co je divne, ale uvidim skusim ist este raz na orl, dakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
14.9.12 19:54

Před rokem jsem brala antibiotika na zvýšene aslo 1000… snižilo se to a po roce mam zase aslo..před nekolika týdny jsem byla na krvi pač jsem brala antibiotika a zjistili že se do z 890 snižilo jen na 830 takže skoro žadna změna… tak mi to ted nechají a jestli se to po 3 mesícich nezlepší davku me budou pichat… je mi 13 a ani nevim co mam očekávat… zlepšení nebo zhoršení.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat