Prosím o názor, co dělat..nezvládám to sama s dítětem
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Anonymní píše:
Byla jsem take s detmi sama a v pohode. Zvlast s poslednim jsem byla dlouho doma a byla jsem moc stastna.Ty jsi asi hodne mlada, ze ti chybi spolecnost.Ja jsem byla doma s ditetem naprosto spokojena. Porad nejake akce, jezdili jsme na vylety, kolo, se psem, i na hory. Zadne vstavani, fakt pohoda. Hlidani nebylo, ty mas 2krat tydne prarodice, jedenkrat jesle a rodice v nejhorsim pohlidaji! No uplny luxus.Spis jsi zklamana ze vztahu a prenasis to na dite.
Vubec se mi nelibi, ze ji, takovou malou, chces poslat do zahranici. Doted byla zvykla na Tebe a otce, jak pises, nezna. To by bylo pro me naprosto neprijatelne.Pro svoje spliny se vzdas ditete?
Tak kazdy to ma nastavene jinak, co se tyce potreby spolecnosti. Mam zname, co si s detma vystaci samy a jsou spokojene, a take zname, ktere uz se tesi, az pujdou zase do prace a vrati se mezi normalni, dospele lidi. Co jsem tak vypozorovala, tak mezi mymi znamymi jsou nejspokojenejsi ty, ktere aspon na nejaky miniuvazek pri diteti pracuji a maji moznost se dostat z domu mezi lidi a mohou si zamestnat hlavu i necim jinym nez poskakovanim okolo ditete ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Byla jsem take s detmi sama a v pohode. Zvlast s poslednim jsem byla dlouho doma a byla jsem moc stastna.Ty jsi asi hodne mlada, ze ti chybi spolecnost.Ja jsem byla doma s ditetem naprosto spokojena. Porad nejake akce, jezdili jsme na vylety, kolo, se psem, i na hory. Zadne vstavani, fakt pohoda. Hlidani nebylo, ty mas 2krat tydne prarodice, jedenkrat jesle a rodice v nejhorsim pohlidaji! No uplny luxus.Spis jsi zklamana ze vztahu a prenasis to na dite.
Vubec se mi nelibi, ze ji, takovou malou, chces poslat do zahranici. Doted byla zvykla na Tebe a otce, jak pises, nezna. To by bylo pro me naprosto neprijatelne.Pro svoje spliny se vzdas ditete?
Přesně tak? Kvůli depce se vzdát dítěte? Taky mi občas hrabe. Asi nám všem co máme děti, ale miluju ho a nedala bych ho za nic na světě.
Jestli máš kamarádku co ti pohlídá, tak si jdi třeba zacvičit. Dnes je cvičení i s dětmi, děti si hrají a mámy cvičí jógu. Zkus něco najít. Ja si na netu dala inzerát a našla holky maminky na pokec se stejně starými detmi.Deti vypustíme na hřišti, v herně a pokecáme. Vykecame se z toho a je líp.
Dítě do ciziny bych k tátovi neposlala, už bys ji nemusela nikdy vidět. Co by za to holky snažilky daly aby měly dítě. Vim je to náročný. Vydrz bude líp. Je to jen období a ty se rychle mění
![]()
Na depku je dobrá práce nebo pohyb.Zkus to. Uvidíš bude líp.
Já hlídání nemám vůbec. A do jeslí nechodí. Na všechno jsem přes týden sama.Muz do večera v práci. Babicka sto km daleko. Ale nestěžuju si.
Mas pro sebe volno v době kdy je ve školce a 4h u babičky, tak to je LUXUSNÍ. To každá máma nemá!!!
Příspěvek upraven 17.05.19 v 15:16
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Horká.cokolada naprostý souhlas. Mám pocit, že dnešní maminky na MD musí každá chodit večer cvičit. Jako kdyby toho pohybu venku s kočárem neměly za celý den dost.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mam 2 deti, mladsi bude mit 3 roky, pujde v zari do skolky, ja se vracim do prace.Taky jsem obcas na nervy mala ma obdobi vzdoru, vubec neposloucha, manzel moc nehlida, je pracovne vytizeny a babicka pohlida jenom kdyz potrebuji k zubari, lekari atd, uz je starsi tak ji nechci zatezovat, kdyz je mala ziva.Ale nikdy bych se ji takto nevzdala a neposlala ji samotnou do ciziho prostredi, jeste tak daleko, to by mi urvalo srdce. Myslim ze jak nastoupis do prace mezi kolektiv, tak se zmeni pockej za rok -dva to uz budou z tech nasich holek rozumne slecny ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Vždyť píše, že má výživné od otce dítěte. Pokud ji nestačí není nic snazšího než si ho nechat zvýšit.
jistě, není nic snažšího…
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Prestěhovala bych se do Austrálie, našla si tam práci a dítě dala do školky. Dcera by byla ve střídavé péči. Tady asi stejně moc přátel nemáte, kdyz Vám nikdo nepomůže/občas nepohlídá. Umíte určitě jazyk, budete mít lepši peníze nez tady v CR a dcera z toho bude mít jen samé benefity. Především styk s otcem!! Pak spokojenější mámu, bude umět 2 jazyky..a urcite dalsi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Čtu tady něco podobného čím dál častěji. Bude to znít asi hnusne, ale jsem ráda, že nejsem jediná. Aspoň si nepřipadam jako jediná ufňukaná.
Na dítě taky sama, jen s tím rozdílem, že opravdu sama. Nemám ani to hlídání. Dítě u babičky být nechce. Řve tam jak tur, takže ho ani babička hlídat nechce. Max na návštěvu a to tam musím být taky, takže to fakt není odpočinek, když mi stejně leze po hlavě i tam. Po hodině už jsem otrávená a radši zas jdeme domů. Otec si dítě nebere, protože prostě nemá dle jeho slov čas. Teď období „všehovzdoru“ takže takový bonus k tomu. Pořád zlobí, neposlechne, ani když to zopakuju 30×.
Do školky dítě nepřijali, takže další paráda ![]()
Nedostanu se nikam, šanci na odpočinek nebo něco pro sebe prostě nemám. S penězi kolikrát jedeme totálně na doraz, takže že bych dítě nechala někdy pohlídat, na to nemám rezervy. No a novej chlap?
joooo tak možná v příštím životě ![]()
- Citovat
- Upravit
Dekuji za příspěvky. Kdyz mam hlídání tak vyrizuju taky doktory, manualni veci v byte, nakupy, vareni atd. Jako vim ze matky co normálně tatky mají říkají, ze ani od otce namaji tolik hlidani..ale urcite aspon doma neco opravi, nebo nakoupi,.jinak kolo nemam a nemam na to penize, ani na ty vylety. Mam cca 4tis na živobytí na mesic. Ale jo, jako loni jsem to jeste davala, jak pisete, rikala jsem si ze mam zdravé dite, ze jsou na tom lidi hůř, ze mam byt vděčná za ti co mam. Ale teď uz to proste nezabírá.. nevim jak si to mam s malou uzir kdyz kvuli vsemu se vzteka rev, nemame penize na vylety, sport atd. Praci z domu jsem neco mela ale je to tezko kdyz mala se do ted budi tak 3× za noc a vstava v 6hod rano. Uz tak jsem totálně nevyspana tak jeste k tomu tu praci. Ale ano. Upinam se k tomu ze pujde do te skolky a snad najdu praci. Opravdu chci mezi lidi, ne z domu. Jako ono je to fakt rozdil vedet, ze jste na vse sama. I kdyz ten otec nepomaha, tak když si zlomite nohu nebo neco, tak asi on s dítětem pujde nrkdy ven ne?,ale ja si nemuzu dovolit byt nemocná. ale ok, asi je to klasická depka na mateřské.
- Citovat
- Upravit
Já jsem také neměla žádné hlídání a dalo se to zvládnout v pohodě. prostě s dítětem je holt život jiný než bez něj. Já mám štěstí v tom, že jsem nikam po večerech chodit nepotřebovala ani nechtěla. Když byly malé tři roky, šla do školky a já do práce a nebyl to žádný kolotoč, práci jsem měla ráda a potom jsem si dokázala užít i to odpoledne s malou, i ty blbé nákupy a vaření…malá se mnou chodila na cvičení už od tří let, takže já jsem si zacvičila, malá si tam poskakovala v rohu tělocvičny nebo seděla na lavičce. Prostě to bylo o tom, že jsem jí tahala všude s sebou, ale nedalo se to jinak.
- Citovat
- Upravit
Vyuzit to hlidani a jesli na praci, cimz se zlepsi penize i budes ve spolecnosti. Najit si kamaradku se stejne starym ditetem a popovidat si, sverit se. Vecer, kdyz mala spi, tak se venovat sobe nebo praci. Jinak te chapu. Mam taky divoke 3,5 lete dite a je to hodne narocne.Byt na to vse sama, tak mi taky hrabe.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To me mrzi druha anonymni. Nastesti malou snad vezmou do školky, je cervencova. U zapisu rekli ze jo, tak snad… jako malá u prarodičů taky nekdy rvala ale uz si zvykla. Horší ty jesle. Jinak ono tech jesli taky moc nebylo.jde treba 1× a pak 3 tydny davivy kasel v noci tak zas nechodi atd. Tak to bylo od rijna az do ted.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Dekuji za příspěvky. Kdyz mam hlídání tak vyrizuju taky doktory, manualni veci v byte, nakupy, vareni atd. Jako vim ze matky co normálně tatky mají říkají, ze ani od otce namaji tolik hlidani..ale urcite aspon doma neco opravi, nebo nakoupi,.jinak kolo nemam a nemam na to penize, ani na ty vylety. Mam cca 4tis na živobytí na mesic. Ale jo, jako loni jsem to jeste davala, jak pisete, rikala jsem si ze mam zdravé dite, ze jsou na tom lidi hůř, ze mam byt vděčná za ti co mam. Ale teď uz to proste nezabírá.. nevim jak si to mam s malou uzir kdyz kvuli vsemu se vzteka rev, nemame penize na vylety, sport atd. Praci z domu jsem neco mela ale je to tezko kdyz mala se do ted budi tak 3× za noc a vstava v 6hod rano. Uz tak jsem totálně nevyspana tak jeste k tomu tu praci. Ale ano. Upinam se k tomu ze pujde do te skolky a snad najdu praci. Opravdu chci mezi lidi, ne z domu. Jako ono je to fakt rozdil vedet, ze jste na vse sama. I kdyz ten otec nepomaha, tak když si zlomite nohu nebo neco, tak asi on s dítětem pujde nrkdy ven ne?,ale ja si nemuzu dovolit byt nemocná. ale ok, asi je to klasická depka na mateřské.
Prosimte a jaké opravy v bytě pořád řešíš a k jakým lékařům stále chodíš? Mě třeba chlap doma neopravi vůbec nic, nenakoupi, jen udělá bordel, vezme si čisté prádlo a zase jde makat. Peníze mi nadává s ditem byl za 2 roky venku 1×. Ty nejsi mezi lidmi přes den na prochazkach?
- Citovat
- Upravit
@Jtecka píše:
Nezlob se, ale mozna by ses mela zamyslet nad tim, jaky dar je mit zdrave dite.ja muze mam, ale hlida min, nez tvoji rodice, proste to tak mame. k tomu od roku maleho pracuju po nocich, abychom vychazeli v pohode (z domova).na hlidaci tety mam, ale maly je odmitl. samozrejme, taky si obcas pobrecim a zanadavam, ale vim, ze mam byt vdecna. kazdy sveho stesti strujcem, jednou ses pro dite rozhodla a ted ho chces poslat pryc jak balik???
A k čemu toho chlapa máš, když nevydělává, máš všechno na starosti, s domácností nepomůže, nedělá technické věci v domácnosti a deti nepohlídá ani 8 hodin týdně? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Prosimte a jaké opravy v bytě pořád řešíš a k jakým lékařům stále chodíš? Mě třeba chlap doma neopravi vůbec nic, nenakoupi, jen udělá bordel, vezme si čisté prádlo a zase jde makat. Peníze mi nadává s ditem byl za 2 roky venku 1×. Ty nejsi mezi lidmi přes den na prochazkach?
a k čemu todle netáhlo máš doma? To je tak dobrej v posteli nebo proč s těma chlapama, kteří vlastně doma nepřináší žádné plus a kdyby nebyl, tak to ani nepoznáte, jste? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit