Prosím o zkušenosti šití deky ze dvou materiálu

9.10.19 19:54

Prosím o zkušenosti šití deky z dvou materiálu

Děvčata prosím o radu a zkušenosti s ušitím deky takzvané letní a zimní dohromady zimní strana z plyše a letní ( estetická ) z plátna pevnější, látku již mám šil jsem sobě i manželovi prostěradlo polštářky 2 velké 2 malé kulatý polštář 2 metry na opírání ale s dekou s dvou materiálu mam strach u šití a prošívání aby to necestovalo a setkali se mi okraje popřípadě jak s tím úhledně vydrbat :-) šitî sem se nebál až do teď :-) prosim prosim smutně koukám poraďte :-) děkuji Všem šikulkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17410
9.10.19 19:57

Našpendli si to nebo si to nastehuj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
9.10.19 20:01

Sešpendlit si to. Začátek a konec. A několikrát mezi tím. Čím jich tam budeš mít víc, tím míň se ti to šoupne. Špendlíky si dávej kolmo k šití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:04

:) moje blbost je že jsem měl koupit látky pevné obě jedna se natahuje a druhá pevná stim spendlenim sem to zkoušel v první fázi zoufalství :-) výsledek byl že plátno ok plyš crc mrc a popošel:-) :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:06

Jeeee ještě sem zapomněl dodat ze v dece je taková ta obyč deka z ikei kvůli teplotě aby byla macatá :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
9.10.19 20:11

Hodně našpendli a povol sílu nitě. Nevím, jak to přesněji popsat a jaký máš stroj. Sešívám často dětské deky, z jedné strany minky a z druhé plátno, a tohle se mi osvědčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
9.10.19 20:13

@marianos a tu pevnou jsi měl dole nebo nahoře? Jestli ti nedělal bordel podavač… Nebo zkusit jiný
nebo trochu volnější steh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:15

Zkusím ještě co mám po babči dlouhé 15 Cm jehly byla svadlena, no stroj je trochu retro šlapací lucznik s cík cak stehem na jiném neumím a elektro stroj eeeeee mám rad prsty ještě je budu v praci potřebovat :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:16

Pevná byla dole :-) to parani bylo žůžo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:18

Raději bych šel přišít 10 zipsu do ryflí než tohle :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:19

Připadám si jako úplný trotl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:46

Ja teda když šiju deky bavlna a flees, někdy i mezivrstvu vatelín, tak opravdu poctivě nastehuju. Flees mám dole, bavlnu nahoře a nikterak nenatahuju, ba naopak se snažím pod podavač prstami pomáhat. Šít opravdu pomalu po kouskách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:56

Aha ja měl látky naopak zkusím to ještě ;) paracek jsem ještě neschoval :kytka: děkuji jdu do zkusit :-) nebo zhnusit :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
10.10.19 08:47

Vyžehli bavlnu a přilep ji izolepou k podlaze. Na to dej vatelín a pak deku. Vezmi velký spínací špendlíky a sešpendli to okolo a pak i plošně a snaž se, aby se ti nekrčilo. Ale nevím, jestli šlapací stroj si s těma vrstvama poradí :nevim: :nevim: Já to šiju se speciální přítlačnou patkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama