Prosím zkušené chovatelky koček o radu:-)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
614
31.10.21 11:45

Prosím zkušené chovatelky koček o radu:-)

Dobrý den,
jak již název vypovídá, potřebovala bych poradit od někoho, kdo má s chovem koček zkušenosti, jelikož já jsem v tomto směru téměř nepolíbená a ke kočkám jsem přišla jako slepá k houslím :)
Máme již jednu kočičku, která k nám tak nějak sama z vlastní vůle přišla a už zůstala, máme ni moc rádi a je u nás už čtvrtým rokem. Není to kočka vyloženě domácí, podle potřeby si chodí ven nebo se válí doma :D
A teď k věci. Minulý pátek jsme na popud dětí dostali od dědečka cca půlroční koťátko, nevíme zatím, jestli je to kočka nebo kocour a zatím ho držíme doma. Kotě se tváří, že mu to ani moc nevadí, chodí způsobně na kočičí záchod a ven se zatím nehrne :D
Ale bydlíme v rodinném domě u lesa, ráda bych kotě vypustila ven a mám trochu obavy aby se nám někde nezaběhlo, jelikož okolní prostředí nezná. Jak dlouho je optimální doba držet ho doma, než si zvykne? Jak postupovat v případě, že se rozhodneme vypustit ho ven? Děkuji za případné rady, nerada bych o kotě přišla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
474
31.10.21 11:48

Pustil bych ho ven až na jaře, po kastraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
31.10.21 11:53

1. Půlroční kotě už může jít na kastraci
2. Nejmíň měsíc držet striktně doma, v tomhle ročním období a počasí pustit ven až na jaře
3. U lesa? Jsou tam myslivci? Tak nepouštět ven vůbec, pokud nechceš, aby ti ji někdo zastřelil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
31.10.21 11:58

Kde to koťe žilo doteď? Pokud bylo venku, tak není důvod ho nepouštět, ono se neztratí. Pokud bylo jen doma, tak bych ho nepouštěla, nemá zimní srst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
31.10.21 12:00

Jak píšou ostatní, teď určitě nepouštět a teda u lesa, to nikdy. My se o naší kočku bojíme, bydlíme teda v bytě, takže ven stejně nemůže i kdyby chtěla, na sídlišti u silnice by dlouho nepřežila, ale ona ven ani nechce. Našli jsme jí venku jako malé kotě a nic jiného, než byt nezná a je spokojená. Neví, že existuje svět venku, není zvyklá, takže jí to vůbec netrápí a je spokojená doma. Má možnost chodit na balkon, kde jsou sítě, ale moc času tam netráví, nejbezpečnější prostředí je pro ní byt, tam kraluje a má sebevědomí, na balkoně se leká a utíká domů :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
31.10.21 12:05

Lidi, nešilte. Pokud bydlí u lesa, tak tam myslivci střílet nesmí. 300metrů od podledních domů nesmí vystřelit. Myslíte, že si dneska nějakej myslivec lajzne přijít o papíry kvůli jedné kočce? To fakt ne. My jsme taky na kraji vesnice a nikdy nám nikdo kočky nezastřelil. Dokonce tu máme lišky a myslivci zuří, protože je tady nesmí střílet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
31.10.21 12:07
@annlady píše:
1. Půlroční kotě už může jít na kastraci
2. Nejmíň měsíc držet striktně doma, v tomhle ročním období a počasí pustit ven až na jaře
3. U lesa? Jsou tam myslivci? Tak nepouštět ven vůbec, pokud nechceš, aby ti ji někdo zastřelil.

K veterináři jdeme příští týden, s kastrací počítám. U nás žádní myslivci nejsou, je to pidi les dělící dvě obce, spíš takový průchoďák pro lidi. Zastřelení bych se nebála, spíš mám strach, aby se nezaběhla/neztratila, protože to tady nezná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
31.10.21 12:08
@Janli píše:
Lidi, nešilte. Pokud bydlí u lesa, tak tam myslivci střílet nesmí. 300metrů od podledních domů nesmí vystřelit. Myslíte, že si dneska nějakej myslivec lajzne přijít o papíry kvůli jedné kočce? To fakt ne. My jsme taky na kraji vesnice a nikdy nám nikdo kočky nezastřelil. Dokonce tu máme lišky a myslivci zuří, protože je tady nesmí střílet.

ty psi a kočky co myslivci postříleli, ti by nesouhlasili, co chvíli je v novinách článek, jak nějaký pitomec s puštičkou zastřelil zvíře do 300 metrů od obydlí, zákon není neprůstřelná vesta a mezi těmito individui je pitomečků bohužel mnoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
31.10.21 12:10
@Janli píše:
Kde to koťe žilo doteď? Pokud bylo venku, tak není důvod ho nepouštět, ono se neztratí. Pokud bylo jen doma, tak bych ho nepouštěla, nemá zimní srst.

Kotě bylo doteď u mého táty, rodinný barák a bylo většinou venku, doma málokdy, jen ráno na snídani :)
Jde mi o to, aby se nezaběhlo… nezná prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
31.10.21 12:12
@jamik1416 píše:
Kotě bylo doteď u mého táty, rodinný barák a bylo většinou venku, doma málokdy, jen ráno na snídani :)
Jde mi o to, aby se nezaběhlo… nezná prostředí.

Klidně ho pusť ven, pokud ho máte měsíc doma, tak se nezaběhne a zimní srst má, to je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
31.10.21 12:13
@annlady píše:
ty psi a kočky co myslivci postříleli, ti by nesouhlasili, co chvíli je v novinách článek, jak nějaký pitomec s puštičkou zastřelil zvíře do 300 metrů od obydlí, zákon není neprůstřelná vesta a mezi těmito individui je pitomečků bohužel mnoho

To je nesmysl, já o žádných článcích nevím, navíc se pohybuju mezi střelci a myslivci a mám celkem přehled. Fakt si nikdo nevezme na triko obecný ohrožení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
31.10.21 12:14
@Janli píše:
Klidně ho pusť ven, pokud ho máte měsíc doma, tak se nezaběhne a zimní srst má, to je v pohodě.

Máme ho týden… tak právě nevmí, jestli je to dost nebo ještě počkat… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23559
31.10.21 12:25
@jamik1416 píše:
Máme ho týden… tak právě nevmí, jestli je to dost nebo ještě počkat… :think:

Jestli se bojíš, tak ho nech doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55270
31.10.21 12:29

My máme teď přírůstek několik týdnů doma. Už máme tři kočičáky doma 🙈. Briťáka a dva takhle nalezence.
O koťata sousedů jsme se starali celé léto. Jedno kotě kočka nechala u nás na zahradě a druhé k sousedům.
Ti si ho taky nechali. A minulý týden ji srazilo auto chudinku. Koťata jsou spokojené doma. S naší se má jít v listopadu na kastraci. Bude mít půl roku. Už ji ven nepustíme, aby se toulala. Až bude zas udělaný plot. Tak na naši zahradu, na zdravotní procházku to jo. To jsme chodili i se staršíma. Nejmladší přírůstek se ani necpe ven. Starší dneska šli chvilku na terasu, když jsem otevřela dveře. Zjistili, že je tam zima a byla zpátečka domů.

Příspěvek upraven 31.10.21 v 12:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
31.10.21 12:29
@Janli píše:

My máme z jedné strany les, z druhé řeku. K řece chodí parta místních myslivců pravidelně střílet kačeny. Jednou nám stáli přímo za plotem, z obou stran. Broky padaly na zahradu, na střechu, na garáž, na auto… Já byla naprosto vzteklá, úplně zuřivá - vyběhla jsem jako tygr a řvu na ně, ať si laskavě střílí jinde a ne u obydleného domu - což jim zákon zakazuje a že jestli nepřestanou, zavolám policii. Jeden z nich, zjevně posílen alkoholem, se na mě usmál a řekl: „Víte, kdo já jsem? Klidně si je zavolejte, nebudou dělat nic. Protože já jsem… A až uvidím toho vašeho psa v lese, tak ho odstřelím!“ Vysmál se mi do ksichtu, vyhrožoval a ještě si řekl o kačenu, kterou k nám sestřelil.

O myslivcích si myslím svoje a zatím mě nic nepřesvědčilo o opaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat