Prudké otáčení hlavičky u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 12:34
Prudké otáčení hlavičky u kojence

Ahoj pisatelky, mám dotaz ohledně mojí dcerky, staré necelé 4 měsíce. V posledních 14 dnech si osvojila nepěkný zlozvyk. Sem tam v průběhu dne nastane krátká chvilka, cca 2-3 vteřiny, kdy dcerka prudce otáčí hlavičkou ze strany na stranu, třeba když leží na zádech, nebo když ji držím na kojeneckém nočníčku. Kdyby pohyb zpomalila, vypadalo by to, jakože se rozhlíží, ale tím, že toto otáčení dělá prudce, je mi jasné, že nedokáže zaostřit na žádný konkrétní předmět a tak to s rozhlížením nemá nic společného. Jsem z toho nervozní, stejnou věc dělal kdysi můj synovec, ovšem mnohem častěji, třeba i 15× denně po poměrně dlouhou dobu - otáčení trvalo třeba dlouhých deset vteřin. Dnes je jasné, že má lehkou mozkovou dysfunkci a já mám obavy, aby něco podobného nepostihlo dcerku. Děkuji za vaše názory a podněty.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 12:39

@Samantha_cz můj mladej mrská hlavou zestrany na stranu když se uspává - jsou mu necelé 3m :nevim: dělal to i starší, problém v tom fakt nevidím.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 14.11.14 12:39

V určitém věku mi to dělali obě děti ( nevím přesně měsíc ) a pak z toho měli lisinku vzadu na hlavě. Starší je v pohodě a mladší se zda byt taky v pořádku :think:

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 12:43

@martina.se Zajímavé, že po mrskání usne…moje malá se před večerním usínání propíná jako luk. Ale toto mrskání dělá přes den třeba po kojení, během hraní a tak. Nemá to souvislost s žádnou konkrétní činností, že by to byl třeba výraz nesouhlasu.

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 12:45

@myskalucka Ano, malá má taky lysinku vzadu na hlavičce. Ale uklidnila jsi mě, když to dělají i jiné děti…já se bála, že to je specifikum mojí rodiny a že mála přes koleno něco „chytla“…

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 14.11.14 12:53

Zkus ji na tom místě sem, tam lehce podrbat. Jak tam má ošoupaný vlásky, tak jí to může svědit. Neboj mozek si tím nerozhrká.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 13:02

@Samantha_cz jak kdy.. někdy se takhle naopak budí.. :nevim:

Caitlyn
Kelišová 5816 příspěvků 14.11.14 13:07

@Samantha_cz
No, tak to je na místě abys teď hned zavolala vaší dětské doktorce a sdělila jí, že v pondělí přijdete na prohlídku.
A hlavně jí řekni o té mozkové dysfunkci u synovce.
Přeji ať to není nic vážného :kytka:

Caitlyn
Kelišová 5816 příspěvků 14.11.14 13:09

@Samantha_cz
Určitě to nepodceňuj a nech dceru vyšetřit.
Tvůj instinkt tě dovedl sem do diskuze a nebude to jen tak.
Lepší zbytečně jít na kontrolu než něco zanedbat.
:kytka:

Derin
Kecalka 129 příspěvků 14.11.14 13:14

Dcera se takhle uspávala taky. Synátor to nedělal. Pro klid duše to řekni doktorce.

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 14.11.14 13:18

Já bych asi byla opatrná s očkováním… pokud je neklidná… nespěchala bych…

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 16:19

@martina.se Malá když se probouzí, tak se taky rozhlíží, kouká na všechny směry, ale to není to samé. To prudké otáčení je naprosto specifické, dnes dopoledne to udělala jen jednou, tak ji ještě budu pozorovat.

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 16:20

@zvědavá borůvka Děkuji, o víkendu budu bedlivě sledovat, třeba si všimnu nějaké souvislosti (hlasitá televize, vedro v pokoji, co já vím…)když to nepřejde, půjdeme k dr.

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 16:22

@Derin Děkuji, určitě se s ní o tom pobavím.

Samantha_cz
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.14 16:23

@3HE Na očkování jsem přesně myslela, další návštěvu dr. máme totiž kvůli očkování. V případě pochybností se to pokusím co nejvíc oddálit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >